Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Arıza Lambası

Engin selçuk

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba, aracımın arıza lambası önceden çok fazla yanmazdı ancak şu anda 400 km de bir yanıyor. Servisteki arkadaşlar hep aynı şeyleri söylüyor lpg varsa yanıyor fazla takma vs vs.. yalancı çoban hikayesine dönecek diye korkuyorum bir gün gerçekten bir arıza olacak farketmeyeceğim. atiker kullanan arkadaşlar da da bu sorun varmı acaba merak ediyorum?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim aracımda brc lpg kiti mevcut montaj sonrasında mecbur kalmadıkça katkılı otogaz alma demişlerdi katkılı otogaz arıza lambası yakıyormuş bana söylenen bp shell ve petrolofisi dışındakiler katkılı gaz satıyorlarmış belkide doğru değildir bu söylenenler ama 3 ay 7000 km dir söylenen yerler dışında başka istasyonlardan otogaz almadım ve herhangi bir sorun yaşamadım.Belki sizin sorununuzda katkılı otogazdan kaynaklanıyor olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim aracımda brc lpg kiti mevcut montaj sonrasında mecbur kalmadıkça katkılı otogaz alma demişlerdi katkılı otogaz arıza lambası yakıyormuş bana söylenen bp shell ve petrolofisi dışındakiler katkılı gaz satıyorlarmış belkide doğru değildir bu söylenenler ama 3 ay 7000 km dir söylenen yerler dışında başka istasyonlardan otogaz almadım ve herhangi bir sorun yaşamadım.Belki sizin sorununuzda katkılı otogazdan kaynaklanıyor olabilir.

olabilir bende zengin içerikli yakıt diye hep opet aygaz euro lpg alıyorum lambayı bi sildirip birde shellden devam edeyim bakalım teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...

Arkadaşlar merhaba, aracımın arıza lambası önceden çok fazla yanmazdı ancak şu anda 400 km de bir yanıyor. Servisteki arkadaşlar hep aynı şeyleri söylüyor lpg varsa yanıyor fazla takma vs vs.. yalancı çoban hikayesine dönecek diye korkuyorum bir gün gerçekten bir arıza olacak farketmeyeceğim. atiker kullanan arkadaşlar da da bu sorun varmı acaba merak ediyorum?

Arıza lambasını bir usta şöyle açıklamıştı:

egzoz manifoldundaki çıkan gaza duyarlı sensör benzin yerine lpg kullanıldığında çıkan pis gazı farklı algılıyor dedi

o zaman neden atikerde lamba yanıyor diğer bazı markalarda yanmıyor diye sorduğumuzda benim kişisel görüşüm kitin yazılımı devreye giriyor. arabanın kendi beynine lpg yanması sonucu çıkan pis gazın değerlerini sıkıntı yok bu da bizden komutunu verdirebiliyorsa arıza lambası yanmıyor

demek ki sizin atiker in yazılımı yeterli değil bu konuda diye düşünüyorum

Tabi her o kadar çok marka ve onların faklı modelleri ve her modelde de farklı tipte motor ve beyin var ki hepsine uygun yazlım üretebilmek kanımca ciddi bir iş

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.