Jump to content
  • 0

Grand C Max Yakıt Enjektörü Arızası

Cihat Tamer
 Paylaş

Soru

5 gün önce vites kemik gibi sertleşti sanayiye gittim merkezi ile birlikte baskı balata değişti, sol akış ve z-rotlar değişti. Pazar günü Türkiye petrollerinden depoyu fulleyip 500kmlik bir yola çıktım. 300km yol gittikten sonra motor arızası serv götürün uayrisi verdi. Araç 2bin devirin altındayken titreme yapıyor, rampalarda sanki turbo yokmuş gibi çekmiyor. 2bin devirden sonra gaza istediginiz kadar basın hız çok az artsa da devir hızdan daha sert şekilde yukseliyor. 3500 devirde 2.vitesten 3.vitese geçtiğini düşünün devir 2bin altına geliiyor. Ben arızanın turbo hortumlari ile ilgili olduğunu sanmıştım ama bugün bilgisayara bağlayın. Yakıt enjektörü yazıyor. Usta, mazot filtresi değişip yakıt katkısı koyup deneyeceksin ise yaramazsa falanca yerde pomppaci var ona gidip enjektorleri sokup tamire vereceksin muhtemelen 4-5bin lira masrafın çıkar dedi. bulunduğum şehirde de pompacı ve enjektör değişimi yapacak bir yer yok. Yardimci olabilecek açıklamalarımızı bekliyorum. Teşekkür ederim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 9 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Bugün il disina sanayiye geldim. Ford yetkili servis olmadığı için. Önce pompaciya gittim orada bilgisayara bağladılar 2598 hata kodu verdi. Bu enjektör değil turbo basınç sensörü dediler. Ford özel serviste bağladılar bilgisayara onlar da turbo basınç sensörü hatası veriyor ama elimde parça parca olsa takar denerdik, parça olmayınca parçayı satın alscagiz deneyeceğiz eğer sorun hala devam ederse sorun bu parçayla ilgili çıkmazsa parçayı iade de edemeyiz dediler ve aracı tamire yanasmadilar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Elektronik aksamları değiştirmeden önce elinizle, gözünüzle hava kutusundan başlayarak motora giden hava hattındaki hortumları kontrol edin. Bir yerde yırtık varsa da turbo basınç sensörü hatası verebilir.

Bu arada kutsal Gugıl'da ilgili hata kodunu arattığımda sorununa şu şekilde çözüm bulan bir kişi buldum, aracının motoru sizinkiyle aynı:

Evet hocam sorunu bir arkadaşım sayesinde çözdüm bu hata vakum hattında kaynaklanan kaçaktan dolayı vermektedir. Çözüm olarak eğer üzerinde bypass valfi var selenoid valfinden gelen boru bu parçaya da girmekte boruyu çıkarın ve bypass valfinin çubuğunu ileriye itin ve boruyu çıkardığımız yere parmakla bastırın eğer itelediğiniz çubuk geriye kaçırıyorsa bypass valfi bozuk demektir parça tek satılmıyor ama çıkmacılarda tek bulabilirsiniz inşallah sorununuz hallolur

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kac ustaya gidersen o kadar farklı sorun çıkıyor nasıl iş anlamadim. Şimdi başka bir Ford özel servise geldim. Turbo arızası var bilgisayarla programla çözmeye çalışacağız olursa 1000 TL tutar dediler. Olmazsa turboyu sokup turbocuya göndereceğiz hangi parça arizaliysa turbocu ona göre fiyat verecektir ona birşey diyemem dediler. Bypass valfi turbo selonoid hortumları turbo basınç sensörü hepsini tek tek söyledim, ustalar maalesef kendi bildiğini okuyor. El mahkum oldugu için iyi o zaman usta sensin, yaptığın işlem sonunda sorun çözülmezse sorumluluğu sana ait deyip sustum artık.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bugün goturdugum usta bilgisayar yardımıyla program güncelleme tarzı birşey yaptı. Sonra bindi 20-15 km yol yapıp test etti. Turbo çalışıyor ve hata vermedi. 15 km kadar da ben yaptım çok şükür hala bir sıkıntı yok. Umarım yenilemez bu sorun. Eğer bu şekilde duzelmeseydi turboyu sokup turbocuya gonderecekti. O kadar selenoid boruları bypass valfi turbo basınç sensörü filan dememe rağmen. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ankaraya yolunuz düşerse Öner Ford var turcay usta bi baksın bu tip arızalarda herkes bişey söylüyor. Ben 250 tl lik bay pas valifi sayesinde 25.000 tl lik turbodan kurtardım, takibi 3 ay ay uğraştım.

Abdullah Kervankıran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
12 saat önce, Abdullah Kervankıran yazdı:

Ankaraya yolunuz düşerse Öner Ford var turcay usta bi baksın bu tip arızalarda herkes bişey söylüyor. Ben 250 tl lik bay pas valifi sayesinde 25.000 tl lik turbodan kurtardım, takibi 3 ay ay uğraştım.

Yolum düşerse uğrarım inşaallah, teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Öncelikle geçmiş olsun.  Konu hakkında bilgim yok ama bu tip durumları gördükçe insan üzülüyor. Tecrübe eden biri yoksa en doğrusu bir şekilde yetkili servise ulaşmak. Tekrar etmez umarım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.