Jump to content
  • 0

Focus MK4 Benzin-Dizel Karşılaştırma Hakkında

AtacanDiri
 Paylaş

Soru

Arkadaşlar merhaba yaklaşık 4 aylık ti-vct otomatik kullanıcısıyım dün aracın dizel versiyonunu kullanma şansım oldu . Tabiki turbo ve dizel kaynaklı performans farklılığı vs bunlara değinmek istemiyorum ama aklıma takılan bir soru var. Düz yolda hızını alıp ayağını gazdan çekince dizel versiyonda anlık tüketim 1 snden kısa sürede 0 lt ye düşerken , benzinlde bu süre neredeyse 3 4 saniyeyi buluyor bu durum devir ve hız farketmeksizin benim tespitim bu da ortalama yakiti benzinli aleyhine oldukça olumsuz etkiliyor . Bu konu hakkında teknik açıklamayı bekliyorum 🙂 hayirli günler ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 1 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Bildiğim kadarıyla benzinli araçlarda ayağınızı gazdan çektiğiniz de ve araç yokuş aşağı ise bujilere bir miktar yakıt gitmeye devam ediyor, dizeller de yakıt kesici enjektör de patlamaya çok yakın olduğu için hemen kesiyordu belki bu farktan gram seviyesinde yakıt kullanımı olabilir tabiki iki motor farkı olacaktır.

KemalSimsek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.