Jump to content
  • 0

1.0 Ecoboost Turbo Islık Sesi

Ceylan Dogan
 Paylaş

Soru

Eklediğim ses gelmeye başladı usta turbonun değişmesi gerektiğini söyledi parça fiyatı 15bin. Aracı teslim ettim. Turbonun acaba tamiri mümkün olurmu idi yada yenisi ile değiştirmek ne derece doğru. Az değil parça fiyatı ve heryerde yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 11 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Turbo tamiri mümkün evet, bir kez başıma geldi C-Max aracımda, sizin ıslık sesinden daha azdı ve direk değişim yaptım. 2010 yılıydı sanırım; tamiri yeni fiyatının yarısıydı...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Turbonun tamamının değişmesi bence çok mantıklı değil, içindeki paller bozuluyor tamiri mümkün, benimkini tamir ettirdim 10k km yapmış olabilirim sonrasında tam hatırlamıyorum.

Değiştirmek isterseniz forum sponsorumuz ER-OL otomotiv'den de fiyat alın derim.

Tamiri yenisinin beşte biriydi benim başıma bunlar geldiğinde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
17 saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

tamiri yeni fiyatının yarısıydı..

dolar 1.49

3 saat önce, Mertcan Çelik yazdı:

Tamiri yenisinin beşte biriydi benim başıma bunlar geldiğinde.

dolar 8-9 lira 

bu arizadan bile ekonomik acilim yapmak.... neyse umarim simdi tamiri yenisinin 10da biri degildir

• Beğen 1
  • Haha 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Riske giremedim yenisi takıldı .torbonun bozulmasını usta yağın özelliğini yitirmesi ile açıkladı..ben tatmin olmadım 10 bin olmadan hep yağ değişimi yaparım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Dizellerde turbo bozulmaları meşhur olsada benzinli turbolu araçlar nisbeten turbo ömrü daha uzun gidiyor. Turbo tamiri olan bir parça ancak parçaların takımı ve pallerin balans ayarının çok iyi olması gerekiyor aksi takdirde verimli çalışmıyor. Pahalı olsada turbonun sıfır takılması daha iyi olmuş. Fabriba zaten bu parçalara 100.000-150.00 km ömür veriyor. Ecoboostlar da genelde turbo selenoidi ve turbo baypas valfi yırtılması arızası olsada böyle bir sesi ilk defa duydum. Geçmiş olsun..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

1.0 ecoboost motorların kronik vakum pompası arızası var. Bahsettiğiniz km lerde bozuluyor. Benim aracımda da 70 bin km dolaylarında bozuldu. Turbo hatası olarak çıkıyor beyinde. Ondan da emin olun bence. Kroniği bitmiyor bunların. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 saat önce, Barış K. yazdı:

1.0 ecoboost motorların kronik vakum pompası arızası var. Bahsettiğiniz km lerde bozuluyor. Benim aracımda da 70 bin km dolaylarında bozuldu. Turbo hatası olarak çıkıyor beyinde. Ondan da emin olun bence. Kroniği bitmiyor bunların. 

170.000 km boyunca hiçbir turbo arızası vermedi bende... 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 saat önce, Barış K. yazdı:

Kronik vakum pompası arızasında ne oluyor belirti nedir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Maşallah diyelim 100k da sorunsuz biniyorum.. 2 yıl castrol 5.20 sonrasında hep fmy 5.20 yağ değişti 1 yıl  Max 11k km de. Yakıt ise %80 opet kalanı bp shell

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.