Jump to content

Ford Focus MK3.5 Benzin ve Lpg de Gaza Basınca Gelen Patlama Sesi

Teoman Dayanan
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Merhaba Ford Focus 2016 model benzin & lpg araca sahibim.
Arabamda trigger kayış  , buji değişimi ve yağ bakımı sonrasında düşük devirde benzin ve lpgde gaza basınca patlama sesi geliyor.
İki ustaya da gösterdim fakat sonuç alamadım , daha bugün acaba sorun bujiden mi diye tekrardan bujileri değiştirdik.

Şöyle de bir durum var sabahları çalıştırdığım zaman gaz pedalına bastığım zaman sanki araç bana tepki vermiyor ve devir göstersi 1000 devirin altında kalıyor ve arabadan tuhaf sesler gelmeye başlıyor ve ardından stop ediyor.

Daha öncesinde benim gibi benzer bir problemle karşılaşan oldu mu ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önceki arabamda benzer problemi bobin degistirerek çözdüm. Bobinler ömrünü tamamlamış olabilir. Bobin problemi lpg de daha belirgin oluyor. Çiğ yakıt egsozdan patlayarak çıkar. Bu şekilde kullanmayın katalitik aşırı ısınıp kısa sürede bozulur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

01.08.2022 - 17:02 tarihinde, Teoman Dayanan yazdı:

Merhaba Ford Focus 2016 model benzin & lpg araca sahibim.
Arabamda trigger kayış  , buji değişimi ve yağ bakımı sonrasında düşük devirde benzin ve lpgde gaza basınca patlama sesi geliyor.
İki ustaya da gösterdim fakat sonuç alamadım , daha bugün acaba sorun bujiden mi diye tekrardan bujileri değiştirdik.

Şöyle de bir durum var sabahları çalıştırdığım zaman gaz pedalına bastığım zaman sanki araç bana tepki vermiyor ve devir göstersi 1000 devirin altında kalıyor ve arabadan tuhaf sesler gelmeye başlıyor ve ardından stop ediyor.

Daha öncesinde benim gibi benzer bir problemle karşılaşan oldu mu ? 

Teoman bey patlama sesine çözüm bulabildiniz mi?

Benim aracımda şanzıman kavrama vs değişiminden sonra patlama yapmaya başladı. İnternetten baktığımda gaz ayarlarından olabilir dediler, tekrar program attırdım. Bir süre kesti ancak tekrar patlama yapmaya başladı. Özellikle LPG de ve klima açıkken daha çok yapıyor.  Şimdilik araştırıyorum. Bakalım sorunu nasıl çözeceğim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.