Jump to content
  • 0

Yol Bilgisayarı Menzil Göstergesi

Göksel Kapadan
 Paylaş

Soru

Focus3 1.6 tdci hb araç kullanıyorum fakat menzil 300 km gösteriyorken 10 km kullandığımda 200 km gösteriyor fakat kontağı  kapatıp açtığımda 280 km gösteriyor daha önceden 2.5 kasa kullandım böyle bir durum hatırlamıyorum sizce normal mi başına gelen var mı bilgilendirirseniz sevinirim 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 7 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Kısa mesafe , her kontak kapatıp açmada durum aynı o na keza yakıt ibresi de yükseliyor çeyrek de kapattıysam yarıma yakın gösteriyor .

Bu video durumu özetliyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Şamandıra tutarsız gibi görünüyor ki benzin ibresi de her kontakta değişiyor buna bağlı menzil de değişiyor. Ama normal bir durum değil.

Çağatay Kılınç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracı devirli kullandığım zaman benimde yakıt göstergesi çok düşüyor ve haliyle menzil göstergesi azalıyor. Ama aracı bir süre sonra kapatıp tekrar açınca normale dönüyor . Bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum normalden daha agresif veya rampalı  yol mu kullanıyorsunuz acaba ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Çok defa şöyle bir şey yaşadım;
Şehir içinde bir süre kullanıp depoyu fulledim 750 KM falan gösteriyordu. Şehirler arası yola çıktığımda önce 800 sonra 900 ve 950 olup tekrar düşmeye başlıyordu.
Kullanım verilerine bağlı olarak sürekli günceller o veriyi. 
Aynı şekilde stop edip bekleyip çalıştırınca da bazen 10 bazen 20 km koyuyordu üzerine.. Belki stop edince süzüzel yakıt ile alakalı diyeceğim ama 10 saniye bile kapansa böyle yapıyor. Normal bir durum.
Şehirler arası yoldan gelip kullanmaya başlayınca da sizinki gibi hızlıca düşüyordu. 

Sorun yok yani.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Dediğinizi anlıyorum fakat bu öyle bir şey değil uzun süredir ford kullanıcısıyım dedikleriniz gayet normal ama bu araçtaki anarmol şekilde ilerliyor 10 km 20 km oynamıyor 50-100 km oynuyor. 200 km şuan menzili ama mazot uyarı lambası yanıyor. Ayrıca kullanım da stabil ani hizlanma bile yok kısa mesafe de kullanıyorum şu aralar . 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.