Jump to content
  • 0

Lastik Basınç, Sistemi Arızası Servis Uyarısı

Türker Taş
 Paylaş

Soru

Selamın aleyküm

Aracım focus 2013  bakımını yaptırdık. Rot ayarına baktırayım dedim.Sola çekme de vardı. Usta bayağı uğraştıktan sonra rot kolunun civatası sıkışmış çekiçledi  yağlayıcı sıkıp kurbağacıkla boru takarak  45 dakika uğraştan sonra ayarı yaptı.25 km sürdüm aracı sorun yoktu. Sabah işe giderken lastik basınç sensörü arızalı servise gidin uyarısı verdi. ABS  ESP lastik basınc uyarı ışıklarını yaktı. Km kadranı çalışmıyor direksiyon da bayağı sertleşiyor. Stop edeceğim zaman anahtarsız çalıştırma mevcut tuşa 5 kere felan basınca stop eder oldu. Bayram arefesi her yer de  kapalı geçici olarak birşey yapabilirmiyim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 10 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Sorun da çözüldü.Bilgisayara Bağlandı. ABS  sağ ön porya bilyası değişti. 

09.07.2022 - 15:34 tarihinde, Türker Taş yazdı:

12.2 volt kontak kapalı değeri çalıştırıp ölçüm yaparım. 

Çalışır haldeyken  akü değeri 14.0 voltta 

Sorun da çözüldü.Bilgisayara Bağlandı. ABS  sağ ön porya bilyası değişti. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yol bilgisayarından arada bir kontrol ediyorum. Sıkıntı olmadığı zamanda 12.2 volttu.iş cıkışı kendimde ölçerim saçma sapan arıza oldu. Arızaya birde tepe çıkış yardımı kullanılamıyor arızası vermeye başladı. Direksiyon sertleşmesi ondan sonra başlıyor.lastik basınc uyarı sistemini sonradan açtırmıştım. İptal ettirsem düzelirmi acaba 3 sene felan olmuştur herhalde ozan kar açtırmıştım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Türker Taş yazdı:

12.2 volttu

Akünüzü bir ölçtürün, kaç yıllık olduğunu belirtmemişsiniz. 

Büyük ihtimalle akü bitik...

Bir saat önce, Türker Taş yazdı:

İptal ettirsem düzelirm

Hayır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

12.2 volt biraz düşük olsa da idare eder ancak yeteri kadar akım sağlayamıyor da olabilir. yeni nesil araçlar aküye baya duyarlı, en azından deneyin takviye ile.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Ozan Kar yazdı:

12.2 volt biraz düşük olsa da idare eder ancak yeteri kadar akım sağlayamıyor da olabilir. yeni nesil araçlar aküye baya duyarlı, en azından deneyin takviye ile.

12 dakika önce, Türker Taş yazdı:

Çalışır haldeyken  akü değeri 14.0 voltta 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
6 saat önce, Türker Taş yazdı:

Yol bilgisayarından arada bir kontrol ediyorum. Sıkıntı olmadığı zamanda 12.2 volttu.iş cıkışı kendimde ölçerim saçma sapan arıza oldu. Arızaya birde tepe çıkış yardımı kullanılamıyor arızası vermeye başladı. Direksiyon sertleşmesi ondan sonra başlıyor.lastik basınc uyarı sistemini sonradan açtırmıştım. İptal ettirsem düzelirmi acaba 3 sene felan olmuştur herhalde ozan kar açtırmıştım. 

Tepe çıkış yardımı uyarısı bende verdiğinde aküyü değiştirdiğim zaman düzelmişti .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.