Jump to content
  • 0

Kuga 2020 'anahtar Algılanmadı'

Emin Özyurt
 Paylaş

Soru

Merhabalar,

Aracı sıfır aldım. 1 yıl oldu. 1 ay önce kablosuz şarj özelliği olan yeni telefon aldığım için aracın kablosuz şarj bölmesini 1 aydır kullanıyorum. Son 3 gündür (burası ilginç) hep aynı saatlerde 16.00 -18.30 arasında aracı kullanmak istediğimde "anahtar algılanmadı" hatası veriyor. Sonra düzeliyor.

1.) Kablosuz şarj ünitesinin, hemen yanındaki anahtar algılama modülünü bozduğunu düşünüyorum.

2.)Kablosuz şarj ile Kafası karışan Anahtar algılama modülü Araç içi ortam sıcaklığı artınca devre dışı kalıyor.

3.)Servise götüreceğim, fakat biraz daha veri  elde etmek istiyorum.

Tecrübelerinizi ve düşüncelerinizi merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 8 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Merhabalar ;

Anahtarsız girişte problem yaşıyor musunuz Peki?  

Anahtarın pili zayıflamış olabilir mi? 🙂

•Bildiğim kadarıyla Anahtarsız çalışmayı kablosuz şarj ünitesinin yanından algılamıyor , oradaki anahtar simgesinin farklı nedenleri var (Yedek anahtara hız sınır belirleme , Ses seviye sınırı belirleme , ana anahtar ile yedek anahtar değiştirme vb) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Evet girişte yapamıyorum. Kapıyı manuel anahtarla açıyorum. Start tuşuna basınca da "anahtar algılanmadı" diyor. Ve bunu günün hep aynı zaman diliminde yapıyor. 16.00-18.00 gibi. Aracın içi sıcakken yapıyor sonucuna ulaştım.(garip ama). Günün diğer zaman dilimlerinde problem yaşamadım. Servise götürdüm bugün. Bir problem saptanamadı. Aküye baktı %25 falan dedi. Geniş Bi zamanda bırakacam, aküyü şarj edecekler. Servisten sonra bugün aynı saatlerde yine yaptı. Sıcaklık akünün gücünü düşürür mü?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yüzde 25 düşükmüş, akü kaynaklı olabilir. Araçlarda (yenilerde değişmedi ise), aracın içinde 3 adet anahtar algılama anteni vardır (ön göğüs içi, kol dayamanın altı, bagaj bölmesi). Bu üç sensör datası birleştirilip, anahtarın fiziksel konumu belirlenir. Anahtar aracın içinde ise; ya da aracın yakınında ise anahtarsız çalıştırma ve anahtarsız giriş fonksiyonları devrede olur. Herhangi birinde enerji kesilmesi varsa, bu mesaj çıkıyor olabilir.

Anahtar işareti olan bölüm ise; anahtarın pilinin bittiği durumlarda vs kullanılır, aracı çalıştırmak için.

Sıcaklıkla akü gücünün değişir mi bilmiyorum, hiç duymadım. Ama sıcaklık eğer kablolarda temassızlık varsa etkili olabilir. Yine de belli saatlerde etkili olması anlamlı değil. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yedek anahtarı denediniz mi ?

Bir tahminde ben yürüteyim.Sabah işe giderken zayıf olan akünüz çok az şarj oluyor.Akşam üzerine doğru aracın hali hazırda çalışan sistemleri aküyü tekrar zayıflatıyor ve araç saçmalamaya başlıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
6 saat önce, Mehmet Çallı yazdı:

Yedek anahtarı denediniz mi ?

Bir tahminde ben yürüteyim.Sabah işe giderken zayıf olan akünüz çok az şarj oluyor.Akşam üzerine doğru aracın hali hazırda çalışan sistemleri aküyü tekrar zayıflatıyor ve araç saçmalamaya başlıyor.

ben de böyle bir senaryo düşündüm ama bu döngüde akü kısa sürede marş basamayacak duruma gelirdi diye vazgeçtim. Olmayacak bir şey değil tabi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Emin Özyurt yazdı:

Gürkan Bey, diğer sorum için yorumunuz nedir ? "Anahtar Algılanmadı"

İki anahtarın da pillerini değiştirip deneyin diyorum.

Sonuca göre diğer seçeneklere bakarız…

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Pil değiştirip denemiştim, çözüm olmadı. Araç güneş altında kalıp fazla ısınınca yapıyor. Önceki gün hava bir gün boyunca kapalı ve yağmurlu idi yani serindi, sorun yaşamadım. 2 gün önce sevise götürdüm. Servise gittiğim vakitte problem yoktu tabi. Durumu ustaya anlattım. Bilgisayara taktı bi problem göremedi. Akü %25 dediler. 1 gün bırakırsanız şarj edelim dediler, pazartesi yıllık bakım için randevu almıştım. O gün bırakacam. Servisin söylediği bu. Bilmiyorum. Siz ne dersiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
19 dakika önce, Emin Özyurt yazdı:

Siz ne dersiniz.

SS sorununuz akü kaynaklı, şarj etsinler bakalım ne olacak, anahtar sorununa çözüm olur belki. Olmaz ise araç içindeki antenlere bakmak gerekir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.