Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focusclubtr.com Türkçeye Özen Gösteriyor!

Alperen G.

Önerilen Mesajlar

Konu Türkçe'ye özen göstermek...

Bu görünen başlık...

Altında yatan ise insana ve ilişkilere özen göstermek!

Geçmişte ben bu aşırı duyarlılığı Türklere has bir özellik zannederdim.

Ancak baktım ki yurt dışı forumlarda da adam "akım" diyor, karşıdaki "b..kum"  anlıyor. 

Sonunda düzeyi ve miktarı değişse de bu didişmelerin insana has ve evrensel olduğuna kanaat getirdim.

Bence işin özünü kaçırmayalım şekle takılıp: Bilgiyi, eğlenceyi, coşkuyu ve duyguyu paylaşarak dünyamızı zenginleştirmek, günlük yaşamın grisini renklendirmek, başarabilirsek bunu kalıcı dostluklara dönüştürmek.

Böyle bir misyon özen ister, özveri ister, çaba ister. Bunu yaparsanız meyvesini de yersiniz.

Yoksa kendi küçük bencil dünyanızda aç ve açık kalmış bir köşeyi üstünkörü doldurup yüzeysel bir doyumla yola iz bırakmadan devam edersiniz. Kimseyi hedef alarak yazmıyorum, hayali bir tipleme üzerinden gidiyorum. 

Kuşkusuz aramızda kimi daha zeki, diğeri daha bilgili, öbürü nükteli, bazıları da hepsi; ama bunlar mozaiği oluşturan taşlar ve biri eksik kalırsa resim asla tamam olmaz.

Basmakalıp yazıyormuşum gibi gelmesin size, inandıklarımı, doğruluğunu gözlemlediğim, yapması aslında hiç zor olmayan bir tutumu anlatmaya çalışıyorum.

Anlatmak istediklerimiz ile yazdıklarımız, karşıdakinin okuduğu ile anladığı o kadar farklı olabiliyor ki, daima kuşkuyla karşılamak ve hoşgörü ile yaklaşmak lazım.

Haliyle özen göstersek de yanlışsız yazamayacağımız gibi çabalasak da anlaşamayabiliriz.

Eh o zaman da yollar ayrılır, başka denizlere yelken açılır, ne gam. 

Ama bunu yapmadan elimizden geleni yaptık dememiz şart...

Benim de aklima hep şu videonun 1:14-1:30 arasi geliyor...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...
11 dakika önce, Tuğrul Toprak yazdı:

Hepiniz iyi, güzel konuşmuşsunuz da "Türkçe" kelimesine getirilen hiçbir ek "kesme işareti" ile ayrılmaz!

Doğru, dalgınlığa gelmiş işte.

Dikkatiniz dikkate değer.

Meraklısına: http://www.imla.dilimiz.com/TDK/kesme_isareti.HTM

Hatayı yakaladığınız için kutlar, diğer detayları da kaçırmamanızı dilerim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focusclubtr.com Türkçeye Özen Gösteriyor! olarak değiştirdi

TÜRKÇEYE KİM SAHİP ÇIKACAK ? 

Güzel Türkçenin sesli harflerini kullanmaya özen gösterelim onlar bizim harflerimiz.

Aşağıdaki gibi okunmak istersin yukardaki gibi mi? Mesajları sileriz dert değil ama çözmek lazım bunu.

Turkceye kim sahip cikacak.

Guzel Turkcenin ...................................... ozen gosterelim ................................

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...

TÜRKÇEYE KİM SAHİP ÇIKACAK ? 

Güzel Türkçenin sesli harflerini kullanmaya özen gösterelim onlar bizim harflerimiz.

Aşağıdaki gibi mi okunmak istersin yoksa yukardaki gibi mi? Mesajları sileriz dert değil (ki olacaktır da, çünkü tek tek her kelimenin üstünden gidip düzelten biri olarak artık silmek hakkımız) ama çözmek lazım bunu.

Turkceye kim sahip cikacak.

Guzel Turkcenin ...................................... ozen gosterelim ................................

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.