Jump to content
  • 0

Köpek Balığı Anten Problemi

Serkan Metin
 Paylaş

Soru

Merhabalar,

Bugün tesadüfen fark ettiğim bir durum var. Köpekbalığı anten yerinden çıkmış gibi duruyor. Hala sıkı biçimde gevşeme vs yok fakat cam tavanda da vuruk kırık izi göremedim, çıkmış  mı normali mi böyle açıkçası çözemedim. Bu cumartesi serviste bakımı var. Çıktıysa nasıl takılır acaba? İnşallah cam tavan sökülmesine gerek olmaz. Yorumlarınızı bekliyorum.

19317C42-54C3-4960-AC68-6A43D5C64736.jpeg

A00B8E8F-9F7B-4C76-AF21-507FDD352A0F.jpeg

AF8EAB71-42B9-4CF5-8F7D-7C9F4CEA6060.jpeg

55088317-F338-4A2E-9D1A-384C6505F52A.jpeg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 10 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
3 saat önce, Serkan Metin yazdı:

Merhabalar,

Bugün tesadüfen fark ettiğim bir durum var. Köpekbalığı anten yerinden çıkmış gibi duruyor. Hala sıkı biçimde gevşeme vs yok fakat cam tavanda da vuruk kırık izi göremedim, çıkmış  mı normali mi böyle açıkçası çözemedim. Bu cumartesi serviste bakımı var. Çıktıysa nasıl takılır acaba? İnşallah cam tavan sökülmesine gerek olmaz. Yorumlarınızı bekliyorum.

19317C42-54C3-4960-AC68-6A43D5C64736.jpeg

A00B8E8F-9F7B-4C76-AF21-507FDD352A0F.jpeg

AF8EAB71-42B9-4CF5-8F7D-7C9F4CEA6060.jpeg

55088317-F338-4A2E-9D1A-384C6505F52A.jpeg

Onu bende fark ettim valla su almasında başka şey istemem, gelişmeden bilgi verirseniz sevinirim Serkan bey 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhabalar : görsellere bakarak yapabileceğim yorum , bence bir problem yok ancak muhtemelen alt silikonlarında zayıflama/esneme mevcut olabilir.

Bu problem için cam tavana işlem yapılmaz. En kötü ihtimal Anten sökülüp silikonları değiştirilir. Nitekim bahsi geçen olay garanti kapsamında kabul edilebilinir.

Yetkili serviste şikayetinizi dile getirirseniz mutlaka yardımcı olacaklardır. 

Enes Yelman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba Edirnedeki yetkili servis buna müdahale ederlerse cam tavanın patlama riski olacağını belirterek müdahale etmedi. Bağlantı vidası cam tavana temas ettiği için dokunmayalım dediler. Nasıl olabileceğini sorduğumda ise fırçalı yıkamalar yapabilir dendi ama araç hiç o tür bir yıkamaya girmedi. Ayrıca cam tavanda ve anten etrafında çizik bile yok hani ağaca dala alçak tavana sürttü desek, ilginç gerçekten. Neyse kalsın böyle şimdilik.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
On 6/14/2022 at 10:22 PM, Önder Kaya said:

Onu bende fark ettim valla su almasında başka şey istemem, gelişmeden bilgi verirseniz sevinirim Serkan bey 

Aşağıda sonucu paylaştım. Su almaz dediler bakalım görelim. İyi günler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
18.06.2022 - 17:47 tarihinde, Serkan Metin yazdı:

Merhaba Edirnedeki yetkili servis buna müdahale ederlerse cam tavanın patlama riski olacağını belirterek müdahale etmedi. Bağlantı vidası cam tavana temas ettiği için dokunmayalım dediler. Nasıl olabileceğini sorduğumda ise fırçalı yıkamalar yapabilir dendi ama araç hiç o tür bir yıkamaya girmedi. Ayrıca cam tavanda ve anten etrafında çizik bile yok hani ağaca dala alçak tavana sürttü desek, ilginç gerçekten. Neyse kalsın böyle şimdilik.

Bu açıklama biraz saçma değil mi? Bu camlar öyle kolay patlamaz. Zaten gerektiğinde anten nasıl değişir, bir servis prosedürü vardır. Onu uygulayacaklar. Anteni sökemeyen yetkili servis mi olur? Ortada bir darbe vs yok ise; sorunu garanti kapsamında çözmek durumundalar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
5 minutes ago, Murat Kav. said:

Bu açıklama biraz saçma değil mi? Bu camlar öyle kolay patlamaz. Zaten gerektiğinde anten nasıl değişir, bir servis prosedürü vardır. Onu uygulayacaklar. Anteni sökemeyen yetkili servis mi olur? Ortada bir darbe vs yok ise; sorunu garanti kapsamında çözmek durumundalar.

Walla ben de birşey anlamadım, vidası cam tavana mı bağlıymış öyle birşey dediler. Muhtemelen uğraşmak istemedi kaporta kısmındaki ustalar. Salladılar 🙂

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
14 dakika önce, Murat Kav. yazdı:

Sıkcağı bir tane vida

Sedan araçta o vidaya ulaşmak çok zor Murat, o yüzden kimse uğraşmak istemiyor. Cenk abinin kapı hoparlör izolasyonu çok daha kolay ama onu da yapan servis yok, koskoca Dr u sallamıyor kimse 🤣

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
15 saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Sedan araçta o vidaya ulaşmak çok zor Murat, o yüzden kimse uğraşmak istemiyor. Cenk abinin kapı hoparlör izolasyonu çok daha kolay ama onu da yapan servis yok, koskoca Dr u sallamıyor kimse 🤣

Sen de haklısın. Arka camı sökmek lazım, sağlıklı işlem için. Ford bu işlemi nasıl öngörüyor acaba, açıp bakmak lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 hour ago, Murat Kav. said:

Sen de haklısın. Arka camı sökmek lazım, sağlıklı işlem için. Ford bu işlemi nasıl öngörüyor acaba, açıp bakmak lazım.

Nereden açıp bakıyoruz 🙂

9 minutes ago, Serkan Metin said:

Nereden açıp bakıyoruz 🙂

Nasıl olduğuyla ilgili düşünürken aklıma geldi, belki de çalmak isteyen biri sökmeye çalıştı ama sökemeyip öylece bıraktı. Burası Türkiye herşey mümkün 🙂

Aklıma gelen çözüm hafiften daha büyük bir shark anten alıp üstüne yerleştirmek 🤣 

Şaka bir yana Tekirdağ, İstanbul civarı bunu halledebilecek bir usta var mıdır? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.