Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Motor Yağı Seçimi...

Muhammet K

Önerilen Mesajlar

Slm Arkadaşlar...

Öncelikle şunu söyleyeyim konuyla alakalı başlıkları okudum formda da araştırdım ama yinede kullananlardan direk bilgi almak

istiyorum. Hani bana demeyin formda var araştır die :)

Aracım 2008 Ford Focus Titanium X paket Benzin&Lpg. Şuan 50000 Km olmak üzere yağ değişimi yapacağım.Adana da

oturuyorum hani hava sıcaklığı eksilere falanda fazla düşmediği için bana Adana koşullarında kullanıla bilecek yağı söyler misiniz. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otomatik Mesaj

Bu konu, "Otomobiller HakkındaTeknik ve Faydalı BilgilerMotor" kategorisinden "Otomobiller HakkındaTeknik ve Faydalı BilgilerYağlar" kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,

Focus Club Tr Yönetimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 9 ay sonra...

Selam arkadaşlar;

yeni konu açmamak için sürekli konu hortlatıyorum ama inş. Yakup Bey kızmıyodur. :aman:

Sorum şu olacak. Bazı arkadaşlarımızın da bildiği gibi geçenlerde focusumun direksiyon pompası işlem görmüştü. aynı dönemde de aracıma bakım (85000 km) yaptırıyım dedim. Usta yağ, yağ filtresi ve hava filtresini değiştirdi. Yağ filtresi mavi beyaz renkteydi galiba orjinal. Hava filtresinin kutusu ise kahverengi beyaz renkte bişeydi akıl edip markasına bakmadım. galiba yan sanayiydi çünkü orjinali yine mavi beyaz kutuda yada şeffaf ambalajda oluyo galiba.

gelelim asıl soruya; ustaya motorcraft koyalım dememe rağmen ona gerek yok hem eskisi gibi orjinalini bulmak zor doldurma yapılıyo falan dedi. onun yerine ACDelco 5w/30 yağ koydu. Bu yağ amerikan arabalarının ilk üretimi esnasında kullanılan çok kaliteli bi yağ imiş ve benimki gibi çoğu arabaya bu yağı koymuş. Sizler bu yağı biliyormusunuz? arabama zarar verirmi? Değerli fikirlerinize ihtiyacım var... :dirdir:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

onun yerine ACDelco 5w/30 yağ koydu. Bu yağ amerikan arabalarının ilk üretimi esnasında kullanılan çok kaliteli bi yağ imiş ve benimki gibi çoğu arabaya bu yağı koymuş. Sizler bu yağı biliyormusunuz? arabama zarar verirmi? Değerli fikirlerinize ihtiyacım var...

Ford kullanılacak yağların Avrupa Otomobil Üreticileri Derneğinin (ACEA) 2008 yılında tanımladığı A5/B5-08 standartını karşılamasını talep ediyor.

Bu ürün bildiğim kadarı ile A3/B4-8 özellikli, yani birebir örtüşmüyor, ancak 5W-30 olması nedeniyle kritik bir fark yaratmayacağını düşünüyorum. 

Ambalajına bakmak lazım...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ford kullanılacak yağların Avrupa Otomobil Üreticileri Derneğinin (ACEA) 2008 yılında tanımladığı A5/B5-08 standartını karşılamasını talep ediyor.

Bu ürün bildiğim kadarı ile A3/B4-8 özellikli, yani birebir örtüşmüyor, ancak 5W-30 olması nedeniyle kritik bir fark yaratmayacağını düşünüyorum. 

Ambalajına bakmak lazım...

Hocam ilginize teşekkürler;

az önce şöyle bi bilgiye rastladım http://www.gmauto.ge/supremeplus.php

listede 6. sıradaki MULTIGRADE MS-F SAE 5W30 başlığı altındaki yağ sanırım FORD standartlarına uygun ama aracıma konulan yağın bu olma ihtimali hayli düşük zira bu yağın bidonunda öndeki kısımda sarımsı bi etiket mevcut. Bizim ustanın dükkandakilerin ise bidonu gri olarak buna benzemekle beraber etiketleri beyaz yazılı mavilerdendi. ama arabama konulan yağın bidonunu görmedim inş. budur  :pray:

ayrıca bu olmasa bile 5w/30 olduğundan kritik bi fark olmayabileceğini söyleyerek yüreğime su serptiniz valla henüz 1000 km ye yanaşmasına rağmen değiştirmeyi düşünüyodum. Artık 10000 olunca değiştiriyim bari inşaallah bi sorun çıkmaz.

Tekrardan ilginize teşekkür ederim hocam...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 yıl sonra...
  • 2 hafta sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.