Jump to content
  • 0

Kırmızı Antifriz Petek Deler Mi?

Alpay K.
 Paylaş

Soru

İyi günler aracım 2012 c Max benzin LPG li.sorum şu aracımın kalorifer peteği ithal ürünle 9 Mart  değiştirdim.mayista delindi tekrar garantiden değişti yine su kaçırınca aldığım yere götürdüm antifriz den dediler değişim yapmadılar kırmızı antifriz asitli o yüzden mavi yada yeşil koy diye tavsiye de bulundular.araç son bakımda moil kırmızı organik antifriz konulmuştu.3 litre.antifirizi klasik mavi veya yeşil koymalimiyim.yeni petek alacağım antifriz için tavsiyelerinizi bekliyorum.ilk iki resimde sağ tarafta siyah görünen kısımlardan delindi 

IMG20220613192747.jpg

IMG20220613192800_01.jpg

IMG20220613192819_01.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 3 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Evet deler ama su ile seyreltilmedi ise deler. Oda uzun vadede deler.  Anrifriz normalde saf su ile seyreltilir(genelde %50-%50).

Sadece saf antifriz, su konulmadan da kullanım çok gördüm ama delinme görmedim.

Genelde antifriz kullanmadan sadece su ile uzun süre kullanım sonrası radyatörlerde paslanma oldu ise, bakım veya başka bir sebep sonrasında su boşaltılıp yerine saf antifiriz kullanılırsa delinme oluyor. Tecrübeli ustalar, su antifriz karışımı yapıp 3-5 gün kullan gel seviye/kaçak kontrolü yapar. sorun yoksa uygun oranda karışımı yapar/ekler işlemi tamamlar. Sadece saf antifriz ekleyip işlem tamam diyorsa usta sessizce kaçın oradan   

Yeni petekte sadece antifriz kullanılsa bile uzun vadede genelde delinmez. Deliniyorsa antifriz ve kullandığınız petekte kullanılan metal tepkimeye giriyordur. Saf antifriz kullanmayın, su ile karıştırıp kullanın yada kaliteli, orjinal parça kullanın derim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Kadir A yazdı:

Evet deler ama su ile seyreltilmedi ise deler. Oda uzun vadede deler.  Anrifriz normalde saf su ile seyreltilir(genelde %50-%50).

Sadece saf antifriz, su konulmadan da kullanım çok gördüm ama delinme görmedim.

Genelde antifriz kullanmadan sadece su ile uzun süre kullanım sonrası radyatörlerde paslanma oldu ise, bakım veya başka bir sebep sonrasında su boşaltılıp yerine saf antifiriz kullanılırsa delinme oluyor. Tecrübeli ustalar, su antifriz karışımı yapıp 3-5 gün kullan gel seviye/kaçak kontrolü yapar. sorun yoksa uygun oranda karışımı yapar/ekler işlemi tamamlar. Sadece saf antifriz ekleyip işlem tamam diyorsa usta sessizce kaçın oradan   

Yeni petekte sadece antifriz kullanılsa bile uzun vadede genelde delinmez. Deliniyorsa antifriz ve kullandığınız petekte kullanılan metal tepkimeye giriyordur. Saf antifriz kullanmayın, su ile karıştırıp kullanın yada kaliteli, orjinal parça kullanın derim. 

Petek olarak en kaliteli oris marka buldum henüz almadım.antifiriz yüzde 50 karışım idi.antifirizi değiştireceğim.normal şartname ye uygun olarak tekrardan alacağım.sonrada ilana koyacağım.satilirsa bir dizel araç alıp kullanırım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bu arada antifirizin rengi ile türü arasında bağlantı yok, yani piyasada genel olarak tutsada kırmızı organik olacak diye bir şey yok. aracın gerektirdiği spesifikasyonu karşılayan antifiriz kullanmaya bakın. Tabi radyatöründe bununla uyumlu olması lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.