Jump to content
  • 0

Focus Mk4 Motor Sıcaklığı Hakkında

AtacanDiri
 Paylaş

Soru

Arkadaşlar hayırlı pazarlar . Yaklaşık 15 gündür focus mk4 1.5 ti-vct otomatik kullanmaya alışmaya çalışıyorum. Sağolun sorularımı da sizler cevap veriyorsunuz .Bir ufak sorun daha var . Motor sıcaklığı göstergesi alıştığımız tam ortada olmasıdır ya 15 gündür gözlemliyorum ortaya hiç bir zaman gelmiyor ortaya saat 12 dersek saat 11 civarlarında kalıyor .Normal bir durum mudur ? Yoksa motor sıcakligi kaynaklı bir problem mi vardır ! Teşekkürler .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 5 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Genellikle tam ortaya gelmez. 90 dereceyi tam orta kabul edersek 80-85 e kadar çıkar ve orada sabitlenir. Normal yani sıkıntılı bir durum yok. Eğer 75 i üstüne çıkmıyorsa fan veya termostat erken devreye girip engelliyor olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tam orta nokta 90 santigrat dereceye tekabül ediyor. İdeal motor soğutma sıvısı sıcaklığının 90 olduğunu düşünmüyorum, 80-90 arası bir değerdir muhtemelen. Bende de hiçbir zaman 90’ın tam üstünde olmuyor ibre, biraz gerisinde oluyor. Normal bir durum anlayacağınız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2012 1.0 da tam ortada duruyor. yani bence ibre o kadar hassas değildir. yazılımla alakalı birşey.

test menüyü açtığımda motor sıcaklığı değeri 40 yazıyor ve 40 a gelince ibre hareket edip ortaya-90 a geliyor.. ondan sonra bir daha oynamıyor 80 de olsa 105 de olsa ortada duruyor..

f4 ise durum nasıldır. varsa test menü vs açık vaziyette sorgulanabilir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.