Jump to content
  • 0

Mk3 1.6 Tdci Map Sensorü Yeri Nerede ?

Can aksoy
 Paylaş

Soru

Bu soruda 11 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Sizi beklettik biraz, kusura bakmayın. Siz soru işaretlerini koyunca koşa koşa 1.6 tdci aramaya gittim ama denk gelmedi 😞

Emme manifoldu üzerinde turuncu ile gösterilen işaretlediğim parça.

image.png.57e43b02ccadd532acd8df04b4918727.png

Düzeltme: Alttaki görseli de eklemiştim, ancak sanırım mk2'ye ait.

20220416_212020.jpg

Semih O. tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
  • Haha 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Valla siz de olmasanız cevap verecek biri bulmak zor Semih bey , forum ruhuna uygun hareket eden nadir üyelerden birisiniz , koyduğunuz resimlerdeki yer de olmasa bile buldum 👍

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
9 dakika önce, Can aksoy yazdı:

koyduğunuz resimlerdeki yer de olmasa bile buldum 👍

Demek ki Ford yanlış yere koymuş... Neredeymiş, siz bari fotoğraf eklerseniz herkes görmüş olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 dakika önce, Semih O. yazdı:

Demek ki Ford yanlış yere koymuş... Neredeymiş, siz bari fotoğraf eklerseniz herkes görmüş olur.

Ford yanlış koymamış siz yanlış  koymuşsunuz 🙃

Screenshot 2022-04-16 183912.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 dakika önce, Can aksoy yazdı:

Ford yanlış koymamış siz yanlış  koymuşsunuz 🙃

Ford'un yedek parça kataloğunda 1.6 tdci için paylaştığı çizim bu, yerleşim de pek benzer görünmüyor ayrıca.  🤷‍♂️ 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 dakika önce, Semih O. yazdı:

Ford'un yedek parça kataloğunda 1.6 tdci için paylaştığı çizim bu, yerleşim de pek benzer görünmüyor ayrıca.  🤷‍♂️ 

1,6 tdci 115 bg demiştim gerçi ilk mesajımda koyduğunuz motor 115 lik olan mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Her ikisini de görmüş değilim. Bildiğim kadarıyla 115 ve 95'lik olanlar birebir aynı. Katalog görüntüsü 115'liğe ait. Benim paylaştığım fotoğraf mk2'ye ait olabilir. Zaten yağ haznesi ve yağ ölçüm çubuğuna bakınca çizimin arka tarafı gösteriyor olması gerekiyor.

Semih O. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
19 dakika önce, Serdal Balan yazdı:

Bu MAP sensörü de MAF gibi temizlenebilen bir şey mi?

Yani kir birikiyor mu üstünde.

Ben zaten temizlemek için sormuştum hocam 🙂 Maf sensörünü temizledim çok farketti gaz tepkisi , dün de MAP'ı temizledim  ucu bayağı pislenmişti , şuanda aracın gazına dokunamıyorum fırlıyor resmen , her aracımda her iki sensörü de temizlerim belli aralıklarda ancak MAF sensörünü temizlerken özellikle motor soğukken temizlemek gerek incecik kıl gibi bir ucu var sıcakken spreyi sıkmak anında soğumaya sebep olduğu için ucunu genleştirerek kopmasına sebebiyet verebilir . Ben şu spreyi kullandım zamanında 30 liraya almıştım şimdi fiyatı uçmuş ;

0_org_zoom.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
5 dakika önce, Can aksoy yazdı:

Ben zaten temizlemek için sormuştum hocam 🙂 Maf sensörünü temizledim çok farketti gaz tepkisi , dün de MAP'ı temizledim  ucu bayağı pislenmişti , şuanda aracın gazına dokunamıyorum fırlıyor resmen , her aracımda her iki sensörü de temizlerim belli aralıklarda ancak MAF sensörünü temizlerken özellikle motor soğukken temizlemek gerek incecik kıl gibi bir ucu var sıcakken spreyi sıkmak anında soğumaya sebep olduğu için ucunu genleştirerek kopmasına sebebiyet verebilir . Ben şu spreyi kullandım zamanında 30 liraya almıştım şimdi fiyatı uçmuş ;

Teşekkür ederim, ben de bir MAF temizleyici edineyim de iki sensörü de temizleyeyim. aracın ilk gaz tepkisi nedense son zamanlarda baya bir düştü. 

Bu arada sprey ciddi ciddi 125 lira civarı. Ekonomimiz gerçekten emin ellerde. Mükemmeliz her konuda.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 saat önce, Serdal Balan yazdı:

Teşekkür ederim, ben de bir MAF temizleyici edineyim de iki sensörü de temizleyeyim. aracın ilk gaz tepkisi nedense son zamanlarda baya bir düştü. 

Bu arada sprey ciddi ciddi 125 lira civarı. Ekonomimiz gerçekten emin ellerde. Mükemmeliz her konuda.

Ben elimde olduğu için bu spreyi kullandım ancak Kaliteli bir Elektronik kontak sprey ile de temizleyebilirsiniz 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.