Jump to content

Bluetooth Kiti Batarya Güçlendirmesi

Emre Öz.
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Merhabalar elimde bluetooth kiti vardı aux ile kullanıyordum şarjı çok çabuk bittiği için ses bombasının pilini taktım ama velakin korktuğum şey ben bunu Torpidoya koyuyorum Pilin patlamasının etkisini az çok biliyorsunuz(araç park halinde yanması ya da O patlama ile airbag açması) ondan dolayı yaptığım işlem sakıncalı mı değil mi sizlerin düşüncelerini merak ettiğim için buraya yazıyorum. bluetooth kitinin resmini, ses bombasının resmini buraya koyuyorum.

(Gosmartın pilini aldım)

yaptığım işlem başarılı ve güzel şekilde çalışıyor ses kalitesinde ya da enerjide git gel olmuyor

E1C39E06-B9CA-49BC-A8B0-875E69F69F8F.jpeg

D4A5620E-D51D-47DB-8C6A-C1C1130C6616.jpeg

4310566C-8401-48CF-BCAB-EACDC2F9C1B2.jpeg

B575E20E-DC0C-4ECA-8D66-5FABE3D16A01.jpeg

Emre Öz. tarafından düzenlendi
Eksik
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

dış ısı kaynağı ile patlaması beklenen bir şey değil, ancak ben bu konuda söz sahibi birisi değilim yani bu dediğim ile ilgili bir sorumluluk kabul etmiyorum 🙂 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kolay kolay patalamaz, ama + ve - uçların ne olursa olsun birbirne temas etmemesine özen gösterin. Li-po pillerin kutupları birbirine temas ederse iç basınçlarından dolayı kabuğu yarar, oldukça zehirli bir gaz yayarlar, ve alev alırlar. İşin kötüsü lityum polimer oksijenle ve suyla tepkimeye giren bir malzemedir ve alevi görünmez.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15.04.2022 - 10:03 tarihinde, Serdal Balan yazdı:

Kolay kolay patalamaz, ama + ve - uçların ne olursa olsun birbirne temas etmemesine özen gösterin. Li-po pillerin kutupları birbirine temas ederse iç basınçlarından dolayı kabuğu yarar, oldukça zehirli bir gaz yayarlar, ve alev alırlar. İşin kötüsü lityum polimer oksijenle ve suyla tepkimeye giren bir malzemedir ve alevi görünmez.

Takmadan önce birbirine temas etti ve yanmadı. Kıvılcım tarzı bir şeyde atmadı. Korkum bu park halinde iken başıma gelmesi ve araç yanması ondan dolayı dedim. Montaj sonrası hiç bir şekilde birbirine temas etmedi şu anda etmiyor da, sıcak silikon ile sağlamlaştırdım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.