Jump to content
  • 0

Mondeo Mk5 Yakıt ve Motor Sağlığı Hk

Melih K
 Paylaş

Soru

Herkese hayırlı işler ve günler dilerim, ismim Melih, kendime mk5 mondeo titanyum arıyorum dizel manuel 100.000 km’yi devirmemiş özenli kullanılmış. Forumu takip edeceğim hızlı dönüş sağlarım. Birde 1.5 ecoboost otomatik kullanan arkadaşlara sorum yakıt tüketimi nedir bu araçların motorları sorunlu mu?  yardımcı olursanız sevinirim, umarım konuyu doğru yere açmışımdır şimdiden yardımlarınız için teşekkürler. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 9 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Bu bölüm araç arama alanı olmadığı için başlığınızı değiştirdim.

1.5 EcoBoost ne yakar? Ne kadar bastığınıza bağlı olarak değişir şehir içinde 10'dan aşağı düşmez. 12-13 ortalama tüketir. Benzer konularımız var tüketimleri dile getirdiğimiz.

Bakımlı ve kontrollü olursa motordan yana da sorun yaşamazsınız. Ecoboost araması yapınız lütfen forumda.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yakıt olarak 1.5 ecoboostlar emsal sınıfındaki araçlara göre çok yakan bir araç motorla bir çok sorun yaşayan kişide var netten araştırabilirsiniz, dizel 1.6 TDCI hem yakıt olarak hemde sorunsuzluk olarak çok daha iyi performans olarak da gayet tatminkar hatta yazılımla gayet güzel yürüyor araç ...1.6 dizel motor sorun açsa bile parça temini ve sorun çözümü olarak daha iyi bir tercihtir...Konfor ve yalıtım mondeo 5 de çok iyi araç çok sessiz bazı premıum araçlardan bile daha iyi konfor ve yalıtıma sahip iç hacimde gayet yeterli bagaj için ise ince stepne değişikliği yaparak  600 lt . ye yakın hacim alabilirsiniz...Mondeo sınıfındaki en iyi fiyat performans aracı donanım olarak da çok zengin donanıma sahip araçla ilgili merak ettiğiniz başka konu varsa yardımcı olabilirim yine.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
50 dakika önce, çağlar çetinkaya yazdı:

Yakıt olarak 1.5 ecoboostlar emsal sınıfındaki araçlara göre çok yakan bir araç motorla bir çok sorun yaşayan kişide var netten araştırabilirsiniz, dizel 1.6 TDCI hem yakıt olarak hemde sorunsuzluk olarak çok daha iyi performans olarak da gayet tatminkar hatta yazılımla gayet güzel yürüyor araç ...1.6 dizel motor sorun açsa bile parça temini ve sorun çözümü olarak daha iyi bir tercihtir...Konfor ve yalıtım mondeo 5 de çok iyi araç çok sessiz bazı premıum araçlardan bile daha iyi konfor ve yalıtıma sahip iç hacimde gayet yeterli bagaj için ise ince stepne değişikliği yaparak  600 lt . ye yakın hacim alabilirsiniz...Mondeo sınıfındaki en iyi fiyat performans aracı donanım olarak da çok zengin donanıma sahip araçla ilgili merak ettiğiniz başka konu varsa yardımcı olabilirim yine.

1.6 tdci çekiyormu hocam biraz bu konuda endişelerim var yazılım filan demişsiniz , yazılımsız tatmin olmadınız gibime geldi sanki ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 saat önce, Can aksoy yazdı:

1.6 tdci çekiyormu hocam biraz bu konuda endişelerim var yazılım filan demişsiniz , yazılımsız tatmin olmadınız gibime geldi sanki ?

yazılımsız da gayet iyi çekiyor özellikle 100 kmden sonra falan bayağı iyi gidiyor kesinlikle tatminkar,  valla yolda yazılımsız hali ile güncel kasa passat 1.6 tdı ,peugoet 508 blue hdi falan denk  geldi onları tokatlıyor, şuan yazılım var daha da iyi gidiyor yazılımdan önce 165 km ile çıktığım yokuşu şuan 182 km ile çıkıyor. (Kış lastik vardı birde üzerinde yazlıklarla 185 km falan diyebilir...165 km yi yazlıklarla denemiştim)...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kuzenim de 1.5 Ecoboost Mondeo var, rampada test ettiğimizde 1.6 115 beygir Focus biraz daha tatminkardı.
Yalnız(!) 2. aracımız Mondeo 2.0 Mk5 dizel. Bu motor ne 1.5 ecoboosta benzer, ne de 1.6 tdci motora. 
O kadar keyifli bir motor ki, tek eksiği manuel olmaması (Benim gibi manuel manyağı bir çok kişi var)
2.0 versiyonu Yakıt ortalaması karma 7 lerde. Altı mümkün ama Mondeo sürüş kültürüne aykırı.
100 Bin km 2.0 mondeo için bence sıfır km gibi bir şey. Bizim arac şu son 3 günde 2.000 km uzun yol yaptı. 
Eski sahibi hep su kullanmış pas yüzünden EGR bozuldu ve hararet yaptı, komple orjinal parçalar ile rektefiyesi 40 bin tl tuttu.
Hatta, Samsunda youtuber arkadaşlara onarımını yaptırdık, motor hakkında bilgi almak istersen güzel bir seri oldu.

Euro 6 mondeo motoru rektefiyesi hakkında bir çok bilgi 4 videoluk seride yer alıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=L0qDgvrYIyU&ab_channel=OTOTAMİRCİM

https://www.youtube.com/watch?v=Dj1DH9TC-Rw&ab_channel=OTOTAMİRCİM

https://www.youtube.com/watch?v=HuaMYPImdhA&ab_channel=OTOTAMİRCİM

https://www.youtube.com/watch?v=0E6lMxGwozA&t=20s&ab_channel=OTOTAMİRCİM

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yorumlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim, umarım faydalı bilgiler gelmeye devam eder. Kullanan arkadaşlar yakıt tüketimlerini paylaşırsa memnun olurum, örneklerden yola çıkarsak daha iyi olur diye düşünüyorum.

Melih K tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
21.04.2022 - 22:41 tarihinde, Melih K yazdı:

Yorumlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim, umarım faydalı bilgiler gelmeye devam eder. Kullanan arkadaşlar yakıt tüketimlerini paylaşırsa memnun olurum, örneklerden yola çıkarsak daha iyi olur diye düşünüyorum.

1.6 dizel tdci 145ps yazılımlı ...70-100 km hızlarda kullanım, 40km lik yol aynı yolun gidiş dönüşü. 20km gidiş 20km geliş..Ekonomik sürerseniz bu tüketimi uzun yolda görebilirsiniz

20220107_215519.jpg

çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.