Jump to content
  • 0

Cam Silecekleri Sökülmüyor

Yusuf Kavrama
 Paylaş

Soru

Merhaba. 2004 focus 1 aracımın ön cam silecekleri çalışırken bir anda durdu, motor sesi geliyor ama silecekleri takılı kaldı. Manuel aşağı itip gövdesine baktım bir kol aşağı düşmüş ileri geri hareket ediyor olması gereken yerden düşmüş gibi. Kollar üzerindeki vidayı söktüm ama silecek kolları ne yaptıysam yerinden çıkmıyor, sanki kaynak yapılmış gibi oynamıyor yerinden çıkmıyor. Kollar çıkmayınca plastik tabakayı çıkarıp aşağıdaki arızaya müdahale edemedik. Bu kollar nasıl çıkar yerinden bir tekniği varmı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 4 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
1 saat önce, Yusuf Kavrama yazdı:

Bu kollar nasıl çıkar yerinden bir tekniği varmı?

Frezeleri birbirine kaynamış, yağ/wd40 benzeri sıkıp biraz bekledikten sonra sert bir cisimle tıklayarak çıkarabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
8.04.2022 - 18:00 tarihinde, Yusuf Kavrama yazdı:

Merhaba. 2004 focus 1 aracımın ön cam silecekleri çalışırken bir anda durdu, motor sesi geliyor ama silecekleri takılı kaldı. Manuel aşağı itip gövdesine baktım bir kol aşağı düşmüş ileri geri hareket ediyor olması gereken yerden düşmüş gibi. Kollar üzerindeki vidayı söktüm ama silecek kolları ne yaptıysam yerinden çıkmıyor, sanki kaynak yapılmış gibi oynamıyor yerinden çıkmıyor. Kollar çıkmayınca plastik tabakayı çıkarıp aşağıdaki arızaya müdahale edemedik. Bu kollar nasıl çıkar yerinden bir tekniği varmı?

Somunu söktükten sonra çektirme aleti ile sökülüyor. Umarım silecek motorunun

dişlisi sıyırmıştır. 

Çektirme

BC9DA69D-CFF3-4284-9A73-97170FF5DED2.jpeg.86e3386037613d7b529e91da370e1d43.jpeg

Motorun dişlisi 

371E9F65-2788-4226-BAFC-E2F6D5E3D35F.jpeg.99123d822e8f7e782ff86374f70eb3bc.jpeg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sökemedim. Mecburen ustaya gittik. Aşağı düşen bir parçayı yerine taktılar. Burçları ölmüş düşmüş dediler düzeltildi. Çok teşekkür ederim herkese

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
14.04.2022 - 15:38 tarihinde, Yusuf Kavrama yazdı:

Sökemedim. Mecburen ustaya gittik. Aşağı düşen bir parçayı yerine taktılar. Burçları ölmüş düşmüş dediler düzeltildi. Çok teşekkür ederim herkese

Ne gibi bir işlem yapıldı 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.