Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Tdci Yazılım Yüklettim. & 1.0 Eb Titanium Hk

Yılmaz Tunç

Önerilen Mesajlar

Herkese selamlar,

Haftasonu aracımı aladığım bayiye uğradım. Yeni yazılımı yükletmek ve 1.0 EB Titanium aracı incelemek için.

Servis müdürüne 1000-1300 arasındaki rolanti dalgalanması için yazılım yüklememiz gerektiğini ilettim.

Oda şırıltı sesi sorunumu diye sordu. Demek onlardaki karşılığı bu :)

Yazılım yüklendi ve gözle görünür bir düzelme oldu. Arada bir o devirlerde araç hoplaya zıplaya ilerlemeye çalışıyordu.

Yazılımdan sonra henüz rastlamadım bu soruna.

Ancak sanki motor dizginlenmiş gibi geldi. Eskiden daha atak ve seri gibiydi sanki.

Yeni yazılımı Yükletenlerin görüşü nedir dinlemek isterim.,

1.0 EB Titanium Tekno ve samart paketli test aracı vardı. Bu arada onu inceleme fırsatım oldu.

Sony ve subcenter mevcuttu. Kadranda Renkli lcd ve orta konsolda renkli Lcd inanılmaz güzel. Bizim tetris ekranlardan sonra.

Sony tuş takımının albenisi yoktu bence. Beyaz tuşlar çok iğreti duruyor.

Subcenter üzerindeki plastik muhafaza emanet duruyordu. Güneşte kala kala kavrulmuş gibiydi.

Ses kalitesinde pek bişi hissetmedim. Radyoda test ettiğim için.

El fireni deri kaplama olmuş. Hiç beğenmedim. Deride ve dikişlerinde kalite hissi yoktu.

Bizim kromajlı kol on numara bana kalırsa.

Bayi Titanium 1.0 EB şimdilik gelmeyecek dedi. Oda şikayetçi bu tip kısıtlamalardan.

Gözlemlemelerim şimdilik bu kadar. Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim arabada da birinci vitesde silkeleme var. Ben mevcut haliylede birinci vitesin yazılımla sınırlandırıldığı kanaatindeyim. (ekonomi amaçlı sanırım) Araba ilk vitesde resmen sağar, burada birinci vitesde hızlanmıyor konusu oldu epeyce. Açıkçası 1-2 vites aralığında 1,3lt 75bg Corsa buna 10defa daha konforlu ve rahat, bunun ilk viteslerde bronşiti tutuyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim tespitim sadece birinci vites değil. tüm viteslerde bir sağırlık olduğu yönünde.

Bu tespit doğru ise bu yama yazılım ile geçici bir çözüm üretilmiş demektir aslında.

Sorunun gerçek çözümü bu olmamalı derim ben.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şehir içinde bana hantal geliyor,ama devirli kullanma alışkanlığı olmadığı için. Sürekli spor, devirli kullanırsanız daha canlı hissedersiniz bence. Bazen bakıyorum araba fırlamıyor, 80 ile 5-6. vitesde gidince normal tabii. Atınca 3-4. vitese fırlıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konunun detaylarına hakim değilim, hakim olan kimseye de bugüne kadar ulaşamadım, ama daha çok söylenti zemininde göz önünde bulundurulması gereken şöyle bilgiler var:

1. Focus'ta ilk iki viteste tork sınırlaması var, bu doğrudan turbo basıncının düşük tutulması ile sağlanıyor ve patinaja düşme ve önün kontrolsüz dolaşmasını engellemek amacı ile düşünülmüş, yani ekonomiden çok güvenlik öncelikli. Yine doğal olarak tork overboost devreye girmiyor turbo basınç sınırlaması nedeniyle. Yazılımı tümden değiştirmek dışında bunu engellemenin bir yolu yok (mesela superchips programında kalkıyor)
  2. Adaptif gaz kontrolü özelliği var. Motor kontrol ünitesi kullanım tarzınızı belleğe alarak gaz tepkimelerini buna göre ayarlıyor. Bu sadece gaz pedalı hassasiyeti ile mi ilintili yoksa daha dinamik bir kontrol mekanizması ile turbo basıncı falan da etkileniyor mu bilemiyorum. Ama Engin'in dediği gibi sakin kullanırsanız, araç gaz pedalını mahcup bir atalet ile cevap veriyor, üst üste dipgaz yüksek devir yaparsanız bir süre sonra canlanıyor ve atak bir karakter sergiliyor. Bir trafik ışığından kaçıp gideyim dediğinizde aracın başlangıç tepkisi "n'oluyoruz, sakin ol" iken birkaç ışık sonra "hadi bas gidelim, bas gidelim"e dönüşüyor
  3. Yazılım yüklerken hafıza tümden silindiği için başlangıçta öğrenme süreci yaşıyor olabilir aracınız, biraz zorlayın bakalım değişecek mi...
  4. Tabii yazılımın kaş yapalım derken göz çıkartıyor olması da ihtimal dahilinde :(
  • Beğen 7
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tırt dizel işte. 1. vitesi boşa koymuşlar direk 2 ile kalkın.

1.0T gibi ufak hacim benzinli arabalar kullanım anlamında ideal. Dizelde 1de istediğin kadar bas veya basma; araba sarıp duruyor.

Benzinlki öyle değil. Ne kadar basarsan o kadar gidiyor ..

Veya bu 1.6 dizel motora 8 ileri ZF otomatik şanzımanı iyi olurdu :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konunun detaylarına hakim değilim, hakim olan kimseye de bugüne kadar ulaşamadım, ama daha çok söylenti zemininde göz önünde bulundurulması gereken şöyle bilgiler var:

1. Focus'ta ilk iki viteste tork sınırlaması var, bu doğrudan turbo basıncının düşük tutulması ile sağlanıyor ve patinaja düşme ve önün kontrolsüz dolaşmasını engellemek amacı ile düşünülmüş, yani ekonomiden çok güvenlik öncelikli. Yine doğal olarak tork overboost devreye girmiyor turbo basınç sınırlaması nedeniyle. Yazılımı tümden değiştirmek dışında bunu engellemenin bir yolu yok (mesela superchips programında kalkıyor)

2. Adaptif gaz kontrolü özelliği var. Motor kontrol ünitesi kullanım tarzınızı belleğe alarak gaz tepkimelerini buna göre ayarlıyor. Bu sadece gaz pedalı hassasiyeti ile mi ilintili yoksa daha dinamik bir kontrol mekanizması ile turbo basıncı falan da etkileniyor mu bilemiyorum. Ama Engin'in dediği gibi sakin kullanırsanız, araç gaz pedalını mahcup bir atalet ile cevap veriyor, üst üste dipgaz yüksek devir yaparsanız bir süre sonra canlanıyor ve atak bir karakter sergiliyor. Bir trafik ışığından kaçıp gideyim dediğinizde aracın başlangıç tepkisi "n'oluyoruz, sakin ol" iken birkaç ışık sonra "hadi bas gidelim, bas gidelim"e dönüşüyor

3. Yazılım yüklerken hafıza tümden silindiği için başlangıçta öğrenme süreci yaşıyor olabilir aracınız, biraz zorlayın bakalım değişecek mi...

4. Tabii yazılımın kaş yapalım derken göz çıkartıyor olması da ihtimal dahilinde :(

Bu adam arabayı kullanmıyor sanki sevişiyor.... :blink:

Tevfik Bardakçı tarafından düzenlendi
  • Beğen 7
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Herkese selamlar,

Haftasonu aracımı aladığım bayiye uğradım. Yeni yazılımı yükletmek ve 1.0 EB Titanium aracı incelemek için.

Servis müdürüne 1000-1300 arasındaki rolanti dalgalanması için yazılım yüklememiz gerektiğini ilettim.

Oda şırıltı sesi sorunumu diye sordu. Demek onlardaki karşılığı bu :)

Yazılım yüklendi ve gözle görünür bir düzelme oldu. Arada bir o devirlerde araç hoplaya zıplaya ilerlemeye çalışıyordu.

Yazılımdan sonra henüz rastlamadım bu soruna.

Ancak sanki motor dizginlenmiş gibi geldi. Eskiden daha atak ve seri gibiydi sanki.

Yeni yazılımı Yükletenlerin görüşü nedir dinlemek isterim.,

1.0 EB Titanium Tekno ve samart paketli test aracı vardı. Bu arada onu inceleme fırsatım oldu.

Sony ve subcenter mevcuttu. Kadranda Renkli lcd ve orta konsolda renkli Lcd inanılmaz güzel. Bizim tetris ekranlardan sonra.

Sony tuş takımının albenisi yoktu bence. Beyaz tuşlar çok iğreti duruyor.

Subcenter üzerindeki plastik muhafaza emanet duruyordu. Güneşte kala kala kavrulmuş gibiydi.

Ses kalitesinde pek bişi hissetmedim. Radyoda test ettiğim için.

El fireni deri kaplama olmuş. Hiç beğenmedim. Deride ve dikişlerinde kalite hissi yoktu.

Bizim kromajlı kol on numara bana kalırsa.

Bayi Titanium 1.0 EB şimdilik gelmeyecek dedi. Oda şikayetçi bu tip kısıtlamalardan.

Gözlemlemelerim şimdilik bu kadar. Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.

Tespitiniz aynen doğru benimde yazılımdan sonra aracımda biraz çekiş ve hızlanma düşüşü hissettim sizin dizginlenme dediğiniz olay ama bunun yanında yakıtta gözle görülür bir düşme oldu o yüzden şimdilik ses cıkartmadım
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.