Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Tdci Yazılım Yüklettim. & 1.0 Eb Titanium Hk

Yılmaz Tunç

Önerilen Mesajlar

:kıhkıh: Arkadaşlar bu konfor arttırıcı performans sağlayıcı bir özelliktir. Premium ve saha üst sınıf araçlarda zaten mevcut olan bu özellik vites değiştirme esnasında bir üst vitese geçerken araç sizin için bir üst vitesin devrini tahmin ederek o devirde vites atmanızı bekliyor.Bu bekleme yaklaşık 2 sn atmazsanız devri bırakıyor.Buda bir üst vitese geçtiğinizde sarsıntısız bir şekilde yeni vitesten devam etmenizi sağlıyor.Özellikle düşük viteslerde gazdan ayağınızı çektiğinizde devir rölantide olursa bir sonraki vitese geçerken aracınızda saniyelik olarak öne yığılma ve sarsıntı yapar(özellikle yüksek torklu araçlarda).Sizin sorununuza gelince siz 1. viteste gaza basıyorsunuz biranda debriyaja basınca aracınız 2 ye atacaksınız zannedip 2 ci vites devrinde sizi bekliyor atmayınca da kesiyor.İsterseniz deneyin1. viteste gaza basın vites atmak için debriyaja basın vites atmadan 1 sn bekleyin 2 ci vites devrinde sizi beklediğini görün ve vitese atın aracınız bu beklediği devirden devam edecek sonra aynısını 2 den 3 e atarken yapın burada da 3 vites devrinde beklediğini göreceksiniz Bu olay hızlanmalarda her viteste geçerlidir.Vites küçültürken yapmaz Çünkü frene basıyor yada yavaşlıyor olacaksınız.Kısacası bu ayrıcalıklı bir özellik aracınızın keyfine bakın :yeah:

Abi onu biliyoruz benim başıma gelen ve arkadaşın birde ileri gittin geriye takıcan debriyaj ve sonra boşa aldın araba 2500 devire kadar çıkıyor vites boştayken sanki gaz vermişim gibi vitesler arası deviri sabit tutma olayını biliyorum zaten

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Turbo borusu hikayesi makyajlida deisti.Diğer dediğinize kismen katiliyorum focus makyajli kasada yukte rolantide titreme vardi alternatör daha yuksek amperli olanka değistiginde sorun ortadan kalkiyordu ama bu bahsedilenlerin yazilimsal olduğunu düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aynı motor derken ana parçalar aynı. Çevre birimler ve yazılım her markanın kendi arge ve bilgi birikimine göre değişiyor.

Mesela eski Focus 2 aracımda enjektör diplerindeki contalardan lazım olmuştu. Pejodan almıştık.

Bu örnekler ışığında Ford ar-ge ve test mühendislerin çok çalışması gerek çokkk.

Bir ihtimalde adamlarda 2.0 ve 2.5 litre makina standart. Hor görerek 1.6 TDCI makinayı önemsemeyip sallamasyon yapıyorlarda olabilir.

Evet,1.6 dizeller psa,cok az farkliliklar var arada.

T.Mete tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Evet,1.6 dizeller psa,cok az farkliliklar var arada.

Nacizane olarak sormak isterim.

Yazılım derken; versiyon değişikliğimi yapılıyor ( versiyon 1.1.1.1 vb. gibi den 1.1.1.2 mi oluyor) yoksa, formatlanıp aynı yazılım tekrarmı atılıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nacizane olarak sormak isterim. Yazılım derken; versiyon değişikliğimi yapılıyor ( versiyon 1.1.1.1 vb. gibi den 1.1.1.2 mi oluyor) yoksa, formatlanıp aynı yazılım tekrarmı atılıyor.

Ids i takıyor üstüne yeni versiyon uyarısı verirse yükle diyor cihaz yüklüyor üstüne.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi onu biliyoruz benim başıma gelen ve arkadaşın birde ileri gittin geriye takıcan debriyaj ve sonra boşa aldın araba 2500 devire kadar çıkıyor vites boştayken sanki gaz vermişim gibi vitesler arası deviri sabit tutma olayını biliyorum zaten

Bu normal bir durum değil, rölanti sensörü ve gaz kelebek sistemi arasındaki mekanik (kurum, takılma vb.) veya elektronik (yetersiz şase, yanlış sinyal gönderme) bir iletişimsizlikten kaynaklandığını düşünüyorum.

Servise müracaat edin derim...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu normal bir durum değil, rölanti sensörü ve gaz kelebek sistemi arasındaki mekanik (kurum, takılma vb.) veya elektronik (yetersiz şase, yanlış sinyal gönderme) bir iletişimsizlikten kaynaklandığını düşünüyorum.

Servise müracaat edin derim...

Cem abi daha bu sabah bunu dusundum biliyomusun ve cozdum olayi :)

Simdi ben 1. viteste 3.000 devire gelip debriyaja basiyorum ya atiyorum durmak icin veya park etmek icin arac 2ye aticam zannedip devri sabit tutuyor ve dursamda 1-2 saniye viiiin yapiyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cem abi daha bu sabah bunu dusundum biliyomusun ve cozdum olayi :)

Simdi ben 1. viteste 3.000 devire gelip debriyaja basiyorum ya atiyorum durmak icin veya park etmek icin arac 2ye aticam zannedip devri sabit tutuyor ve dursamda 1-2 saniye viiiin yapiyor

İyi de benimki çok mu akılsız ki aynı şeyi yapmıyor?

Ben hala sorun olduğunu düşünüyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...

arkadaşlar  bende hepiniz  gibi  aynı konudan muzdaribim daha önceki aracım ticari kasa  yanlız  daha  seri bir arac olan vw caddy  di
şu an style  1.6 tdcı kullanıyorum  ve  ilk viteste  baya  hantallaşıyor  araba.hatta   bi abimizin dediği  gibi  bende  kalkarken  birkaç  kez stop ettirdim arabayı.
ama  ikinci  vites  ve sonrasında  caddyde  yaşadığım koltuğa yaslandırma mevzusunu  buu aracımda da yaşayabiliyorum.
ışıktan kalkarken aracın hantal olması  hiç  hoşuma gitmeyen bişey
ama  snonraki performansla  öndeki aracı geçmek iyi  gibi görünse de
kalkış benim için çok önemli :(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Debriyajdan ayağınızı biraz daha geç çekmenizin belki faydası olabilir. Pati ile kalkılabiliyor da ekonomi odaklı araçlarda 3. vitese "sprint" vitesi denmesinin sebebi ilk 2 vitesin genelde güçsüz olması veya bırakılması.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Debriyajdan ayağınızı biraz daha geç çekmenizin belki faydası olabilir. Pati ile kalkılabiliyor da ekonomi odaklı araçlarda 3. vitese "sprint" vitesi denmesinin sebebi ilk 2 vitesin genelde güçsüz olması veya bırakılması.

aynen.... 1. ve 2. vitesim leşşşş :D tdci lar bile geçiyor :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...

Arkadaşlar dün Etis e girdim yazılım güncellemesi olduğu yazıyor herkesin merakla beklediği yazılımlar olabilirmi bilmiyorum gerçi herhangi bir ford servisi alamadı ama bir ara gideceğim ben sik sik bakıyordum son bir hafta içinde çıkmış bu yazilim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar dün Etis e girdim yazılım güncellemesi olduğu yazıyor herkesin merakla beklediği yazılımlar olabilirmi bilmiyorum gerçi herhangi bir ford servisi alamadı ama bir ara gideceğim ben sik sik bakıyordum son bir hafta içinde çıkmış bu yazilim

Konuları birleştirdim hocam dağılmasın milletin kafası yazılım deyince karışıyor zaten :)

Acil birşey değilse bunlar için servis aramaz. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.