Jump to content

Megane Elektrikli

Mertol Kip
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

İki haftadir Paris'teyim, sirket arabasi olarak alantrikli yeni megane verdiler. 

Genel gorusum bu aracin artik hb olmadigi yonunde. Crossover olmus. Menzil icin bir sey diyemem hic uzun yola gitmedim otele ofiste sarj zimbirtisina takiyorum, alantrik bedava. Alet sessiz ama hizlanirken yandaki odada elektrik supurgesi calisiyor gibi bir ses veriyor. Gidisi 2.0 benzinli atmosferik araba gibi, oyle etkileyici bir tork falan yok. Gerci oyle performans testi de yapmadim. Otelden ofise oradan otele. Bir kac kez sehire gittim sadece. İc malzeme kalitesi guzel, ortadaki 55 ekran tv u koyanin abv. Hic ama hic kullanisli degil ya da ben yaslaniyorum. Bagajlik bir isim olmadi ama ufak diyemem. Alet zaten dedigim gibi yukseltilmis hb. Farlar led, iyi aydinlatiyor, arabaya yaklastiginda mala baglayip garil garip lambalar sinyaller falan yanip sonuyor, henuz onun ne ise yaradigini anlayamadim. Kapi kollarini komple kaportaya gommusler, arka kapilarin acma kollari clio gibi kelebek camina entegre edilmis. İc kalite etkileyici degil ama kotunde degil. Ahsap goruntulu kaplamalar gercek gibi gozukuyor. Bu fransizlarin tavan dosemesini siyah yapma merakini cozemedim ama sevmedim de. Arabayi alirken bayiideki showcar in fotolarini cekmistim onlari ekleyeyim, kendisinin hic fotosunu cekmemisim zaten zaman da yoktu onunla oynamaya. Bunun kiralama suresi doldugu icin yarin yenisini verecekler, unutmazsam yarin vermeden once cekerim. 

IMG_20220305_185456.jpg

IMG_20220305_185507.jpg

IMG_20220305_185542.jpg

Para verip alir miyim? Almam. Gaza basinca hırıldamayan araba mi olur kardesim. Takirdayana da raziyim. Bu cok sıkıcı. Ben arabayi genelde uzun yolda kullandigim icin bunlar zaten bana uymaz da, ne biliim ben henuz hazir degilim galiba.

• Beğen 6
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Herhalde pillere alan açabilmek için, suvcuk dizayn seçtiler. İki farklı versiyonu vardı galiba, biri eh işte, diğeri ise 200 küsür beygirlerde, yapıştırıyordu. Rönoların yeni çizgisini ben sevemedim, özellikle o sarkık far yapısını, bu da aynı. Ama içerdeki ekranlar bana hoş göründü. Fransızlar teknolojiyi takip konusunda iyiler. Siyah tavan artık her yerde, spor versiyon oldu mu tavan siyah olmalı. 

Röno bir de Austral isimli yeni bir model daha çıkarıyor, buna da benziyor ama, kadjarın yerine gelecek sanırım. Biraz daha suv çünkü.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Murat Kav. yazdı:

Ama içerdeki ekranlar bana hoş göründü.

Sen iç mekanda fazla oyuncak istiyorsun, o devasa ekran gözüne girer insanın 🙂

Direksiyon hiç olmamış, Taliant havası vermiş, Fransız sevmiyorum işte...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Murat Kav. yazdı:

Austral isimli yeni bir model daha çıkarıyor

Austral Kadjar'ın yerini alacakmış. Hibrit ve hafif hibrit motorlarla gelecek. Elektrikli modeli yok (en azından ülkemizde olmayacak) 

Türkiye için tamamen elektrikli olayının erken olduğunu düşünüyorum. Aslında Togg dahil hibrit modellerle geçişi tamamlamak daha mantıklı. 

Menzil artmadan şarj ağı yaygınlaşmadan bize pek uymaz. 

Evinde şarj imkanı olanlar için en güzeli şarj edilebilir hibritler. Tek şarjla ş.içi 50 km civarı sadece elektrikle yolculuk , ş.dışında da menzil derdi yok, koy benzini devam et.

Bir sonraki aracım için ciddi ciddi bu seçeneği düşünüyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

her durumda uymuyor bana. anladığım kadarıyla bu elektrikli arabalarla kum, çimento, profil, fidan, zeytin yağı gibi ağırlıklar taşınmıyor taşınırsa da menzil felan kalmıyor. haftasonları genelde üretim kısmında yer alıyorum. son dizel araç üretilene kadar devam edeceğiz dizel sedanlarla

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Sen iç mekanda fazla oyuncak istiyorsun, o devasa ekran gözüne girer insanın 🙂

Direksiyon hiç olmamış, Taliant havası vermiş, Fransız sevmiyorum işte...

Severim tabi 🙂 Röno burada android arabirime geçmiş. Artık navigasyona da gerek yok, doğrudan google maps çalışıyor.

Bu direksiyonun daha yamuk bi versiyonunu, bmw, ix modelinde kullanıyor. Elektrikçi araba olunca, hep farklı bir şeyleri de deneyelim arayışı hakim. Bence de çirkin olmuş ama.

image.png.57666916d8457303b99c568c05819c70.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konusu açılmışken ekleyelim.

Megane e-tech

image.png

image.png

Ben tasarımını beğendim, sadece tamponlardaki boyamayı unutmuşlar dedirten farklı renklerdeki parçalara taktım.

Bu da Austral

image.png

image.png

image.png

Cem Boneval tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tipi fena değil, öndeki farları Citroen in antin kuntin doblocukları gibi duruyor ama iyi aydınlatıyor. Koltukları falan gacır kucur ses çıkartıyordu. Bir de sanki kılıf geçirmişler gibiydi (belkide öyledir bilmiyorum çok irdelemedim)

Dün Pejo 308 verdiler. Benzinli ve bu daha iyi kesinlikle. (benzin parasını ben vermiyorum) Daha küçük gibi ama hem daha iyi gidiyor hem de içi daha kaliteli his yaratıyor. He his tabi tümüyle subjektif bir şey. Sadece klima düğmelerine uyuz oldum. Aslında basit ama bana bir milyon tane falan düğme var gibi geldi. Radyoyu ekrandan kontrol etme olayı da çok saçma. Bakmadan açmak için ciddi alışkanlık gerektiriyor. Pek alışkın olduğum bir tarz değil. Alman tarzı (evet güdük ve hatta kütük tasarım) bana daha yakın gelmiştir hep. Navigasyonun göstergede olması çok gereksiz. Kim bakacak ona da yola gidecek. Head-up display daha iyi olurmuş. Bir de kiralama bedeli çok saçma. Mercedes e classe ile arasında 9 euro fark var. Çüş yani. Tesla 120 avro, haftalık kiralarsan 82 avro/gün e düşüyor ama belediyenin yerine ya da şirket otoparkına bırakınca alantrik bedava. Bu 38 avro. Yakıtla beraber ortalama 50 avroya gelse desek gene de 32 avro var günlük. 10 günde 320 avro çok para. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.