Jump to content

Focus 3 1.6 Tdci̇ Triger Bakımında Değişmesi Gerekenler

Halil Karaca
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Herkese Merhaba, focus 3 aracımın 9 yılı ve 95 bin km yi doldurması sebebiyle triger kayışını değiştirtmek istiyorum. Bununla beraber nelerin değişmesi gerekir ? (Devirdaim pompası, bilyalar, v kayışı vs. gibi)

Vereceğiniz değerli bilgiler için teşekkür ederim. 

Tekerinize taş değmesin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ilave olarak yağ pompası kayışınında değişimini isteyin. 250 tl civarı idi döviz patlamadan önce.

trigerle alakası yok ama bugüne kadar hiç değiştirtmedi iseniz "hidrolik fren yağı" da değişsin.. yetkili serviste yaptırmazsanız debriyajında yağı değişmeli deyin..

@Halil Karaca

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10.01.2022 - 17:31 tarihinde, Mehmet Demir yazdı:

ilave olarak yağ pompası kayışınında değişimini isteyin. 250 tl civarı idi döviz patlamadan önce.

trigerle alakası yok ama bugüne kadar hiç değiştirtmedi iseniz "hidrolik fren yağı" da değişsin.. yetkili serviste yaptırmazsanız debriyajında yağı değişmeli deyin..

@Halil Karaca

Yanıtınız için teşekkür ederim. Özel servisimle görüştüğümde freninde veya debriyajında bir şikayetin yoksa değişimin fuzuli olacağını söyledi. Yağ pompası kayışını ilk defa duydum. V kayışından bahsediyor olduğunuzu düşünüyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, Halil Karaca yazdı:

Yanıtınız için teşekkür ederim. Özel servisimle görüştüğümde freninde veya debriyajında bir şikayetin yoksa değişimin fuzuli olacağını söyledi. Yağ pompası kayışını ilk defa duydum. V kayışından bahsediyor olduğunuzu düşünüyorum. 

fuzuli değil.. fren hidroliği nemlendiği için içinde tabiri caizse su oluşuyor. bu da abs modülün içini ve diğer metal parçaları paslandırabiliyor. servisin 2 yılda bir değiş dediğini biz 9 yılda değiştirdik.. bence 5-6 yılda bir olmalı..

normal şartlarda bir araba ömrü 10 yıl dır.. pompa kayışı yağ içinde çalıştığı için zamanla ufalanıp yağ pompa filtresini tıkayabilir.. bence değiştirin.. değişmezseniz bakarsınız yağ ışığına çok geç sönerse, ilerde yaptırırsınız.. kartel sökülüp değiştirilen bir parça.  v kayışı trigerle zaten değişiyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17 saat önce, Halil Karaca yazdı:

Fren hidroliği fuzuli değil bence BMW tüm araçlarında 2 yılda bir standart olarak fren hidrolik yağını değiştiriyor ,bi bildiği var demekki adamların,Özel ford servisinde hem ustam hem arkadaşım var yetkili servisten ayrılma o da belirli aralıklarla fren hidrolik yağının değişiminin iyi olacağını söylüyor..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

26 dakika önce, çağlar çetinkaya yazdı:

Fren hidroliği fuzuli değil bence BMW tüm araçlarında 2 yılda bir standart olarak fren hidrolik yağını değiştiriyor ,bi bildiği var demekki adamların,Özel ford servisinde hem ustam hem arkadaşım var yetkili servisten ayrılma o da belirli aralıklarla fren hidrolik yağının değişiminin iyi olacağını söylüyor..

Kesinlikle katılıyorum. 2 yılda bir değiştiriyorum. Frenleme hissi ciddi fark ediyor. Babamın fiestada geçen ay değiştirdim. Gerek yok değiştirme demesine rağmen. Kullanınca frenlere ne yaptırdın diyor. Çok fark etmiş. Dedim değiştirme dediğin yağı değiştirdim 🤣

• Beğen 1
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14.01.2022 - 09:39 tarihinde, Doğan Kurban yazdı:

Kesinlikle katılıyorum. 2 yılda bir değiştiriyorum. Frenleme hissi ciddi fark ediyor. Babamın fiestada geçen ay değiştirdim. Gerek yok değiştirme demesine rağmen. Kullanınca frenlere ne yaptırdın diyor. Çok fark etmiş. Dedim değiştirme dediğin yağı değiştirdim 🤣

Fren hidroliği mevzusuna bende katılıyorum fakat nem ölçme cihazıyla geçen sene ölçmüştük hidroliğin nem düzeyi halen iyi gözüküyordu (yaklaşık 4 yıldır değiştirmemiştik). Ama özel servisteki arkadaşların eğer şikayetiniz yoksa değiştirmeye gerek yok demesi üzerine böyle  bir yorum yapmıştım. Bende değişmesi taraftarıyım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.