Jump to content
  • 0

Sync 3 Sorunu

Emre İlknur Bulut
 Paylaş

Soru

Merhaba, 2015 model Ford Grand CMax aracımda fabrika çıkışlı sync 2 vardı. Ben sync 3 ile değiştirdim. ilk 10 ay sorun yaşamadım. 10.aydan sonra kaza yaptım ve ön tampon sensörler ile birlikte değişti. Özel serviste yaptırdım, Bu işlemleri... Sorunum şu,

360derece sensör sapıtmış, araçın çevresinde kişi veya cisim olmasa bile sensörler hareket algılamış gibi ötmeye başlıyor ön sağ+ sağ bölge komple+sağ arka + yan arka kısmı ve arka sol kısım, sync 2 de sadece paralel olarak araç otomatik park vardı. sync 3 'de paralel ve dikey ön arka sağ sol yapabiliyordum. ama kazadan sonra onuda yapamaz oldum. özel servise sordum tekrar kalibrasyon yapılması gerektiğini söyledi. yetkili servise götürdüm sensörlerde sıkıntı olmadığını söyledi. elimde forscan yazılım atma cihazıda mevcut. acaba benim kontrol edebilme şansım yada kalibre edebilme şansım varmı. çünkü yetkili servislerde yeteri kadar bilgiye sahip ustalar yok.

Şimdiden desteğiniz için teşekkür ederim. İyi yıllar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 6 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
2 dakika önce, Emre İlknur Bulut yazdı:

elimde forscan yazılım atma cihazıda mevcut

Forscan ile olur, sync3 e çevirdiğinizde yaptığınız konfigürasyonu kaydetmiş iseniz onu yükleyebilirsiniz. Yoksa eğer sync3 e sahip bir vın numarasından gerekli yazılıma ihtiyacınız var.

Ucds ile daha kolay olur bu işlemler, Savaş ustanın uzmanlık alanıdır ve kendisi Kartal'da, teknik destek isterseniz yardımcı olur...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

APIM ile ilgili bir konfigürasyon değişikliği yapılmadıysa bu sorunun Sync'ten kaynaklanması çok düşük olasılık. Sync sadece PAM (park yardımcısı modülü)'den bilgileri görselleştiriyor. PAM yapılandırması ve kalibrasyonu yapmak daha mantıklı olacaktır. Forscan'de neler vardı hatırlamıyorum ama servis işlevleri menüsünden PAM işlevlerine bakılabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Forscan ile olur, sync3 e çevirdiğinizde yaptığınız konfigürasyonu kaydetmiş iseniz onu yükleyebilirsiniz. Yoksa eğer sync3 e sahip bir vın numarasından gerekli yazılıma ihtiyacınız var.

Ucds ile daha kolay olur bu işlemler, Savaş ustanın uzmanlık alanıdır ve kendisi Kartal'da, teknik destek isterseniz yardımcı olur...

iletişim numarası varmıdır?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 dakika önce, Semih O. yazdı:

APIM ile ilgili bir konfigürasyon değişikliği yapılmadıysa bu sorunun Sync'ten kaynaklanması çok düşük olasılık. Sync sadece PAM (park yardımcısı modülü)'den bilgileri görselleştiriyor. PAM yapılandırması ve kalibrasyonu yapmak daha mantıklı olacaktır. Forscan'de neler vardı hatırlamıyorum ama servis işlevleri menüsünden PAM işlevlerine bakılabilir.

Forscan modülünü aldım ama sync 3 montajını ve kalibrasyonunu ben yapmadım. ücret karşılığı yaptırdım. forscanıda sadece anladığım kadarıyla sadece arıza silmek için kullanıyorum şuan. internette güzel bir anlatımlı video bulamadım işlevleri neler olduğu belli yapımı yok.

6 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Savaş usta 

0537 2442732

teşekküre derim savaş usta ile görüştüm şimdi yarın kendisi bakacak. umarım kolay birşeykilde çözülür.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
6 dakika önce, Emre İlknur Bulut yazdı:

Forscan modülünü aldım ama sync 3 montajını ve kalibrasyonunu ben yapmadım.

Diyorum ki, sorunun çok yüksek ihtimalle Sync 3 ile alakası yok.

Tampon ve sensörler değişti demişsiniz. Park modülünün tekrar programlanması gerekiyor. Siz Savaş Usta'ya gidin...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.