Jump to content
  • 0

2017 Focus Çalışmıyor

Hüseyin Bulut
 Paylaş

Soru

Merhabalar arkadaşlar konu başlıklarına baktım ama göremedim 2017 focus titanium aracım  Doğu'da bulumdugum için yakıtı dondu sonra aküsü boşaldı takviye ettik tabi bu arada sürekli mars bastık marş seside komple gitti bizde akü bitti zannederek 2 3 gün kapalı garaja koyduk ne yazikki denediğimizde yine marş basmadı tabi bu arada akü sıfırlandı kapıları dahi açmaz oldu sıfır akü aldık yine marş basmadı hiçbir ses yok  ekranda mars süresi asıldı uyarısından  başka arıza çıkmıyor araştırmalarından şöyle bilgiler aldım araba kendini kitlemis korumaya almış dediler bu sorundan nasıl kurtulabilirim basina gelen veya bilgisi olan var mı 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 13 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
2 saat önce, Hüseyin Bulut yazdı:

Ford yetkili servis

Ben sordum servise ve cevabı öğrendim;

IMG-20220104-WA0038.jpg.c3ed1dd2c207118dec46825e4ae78631.jpg

30 ve 87 numaralı sigortaları kısa devre yaptırırsanız araç çalışacaktır. Kalın kablo olsun eliniz yanmasın...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
6 saat önce, Hüseyin Bulut yazdı:

bilgisi olan var mı

Yetkili servise sordunuz mu? Benim bildiğim motor bölümünde bir resetleme düğmesi var ama kaza anında yakıt kesmek için devreye giriyor.(diye aklımda kalmış)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
6 saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Yetkili servise sordunuz mu? Benim bildiğim motor bölümünde bir resetleme düğmesi var ama kaza anında yakıt kesmek için devreye giriyor.(diye aklımda kalmış)

Bulunduğum şehirde Ford yetkili servis yok elektronikci bir usta getirdim çok mars yapmisiniz araba sizi hırsız zannediyor kendini beyinden kitlemis dükkana çekmemiz lazım dedi 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 dakika önce, Hüseyin Bulut yazdı:

Bulunduğum şehirde Ford yetkili servis yok

Telefonla sorabilirsin hocam, Ford direk hattını da arayıp fikir sorabilirsiniz...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
30 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Ben sordum servise ve cevabı öğrendim;

IMG-20220104-WA0038.jpg.c3ed1dd2c207118dec46825e4ae78631.jpg

30 ve 87 numaralı sigortaları kısa devre yaptırırsanız araç çalışacaktır. Kalın kablo olsun eliniz yanmasın...

Ciddi misin abi😕

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yanlış hatırlamıyorsam şöyle bir prosedür ile de MK 3 focuslarda yakıt kesici sıfırlanabiliyor;

* araç içine bin, kapıyı kapat ve anahtarı takıp 2. kademeye çevir. 30-35 saniye bekle.

* anahtarı 0 konumuna geri çevir ve 30-35 saniye bekle.

* anahtarı çıkar ve 30-35 saniye bekle.

* anahtarı tak ve marş yapmayı dene. ilk denemede çalışmama ihtimali yüksek. arka arkaya birkaç marş denemesi sonrası çalışması gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
22 dakika önce, Fatih S. yazdı:

Ciddi misin abi😕

17 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Savaş ustadan alınmış bilgidir...

tahmini olarak aynı zamanda kontak açık olmalı, immobilizer de sorun olmamalı vs.

yani bu işlem sadece marş motorunu devreye alır, ateşleme yakıt vs zaten olmalı. 

anahtar olmadan her arabayı çalıştırayım vs gibi bir durum olmaz yani.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

kontak açık olmalı, immobilizer de sorun olmamalı vs.

yani bu işlem sadece marş motorunu

Aynen öyle. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Gürkan Çakıroğlu çok teşekkür ederim ilgilendigin için ama şöyle bir durum var getirdigim usta sigortayı çıkarda ordan biseyler yaptı marş motorunu bir şekilde çalıştırdı yani marş motoru sesini duydum hatta biraz umutlandim çalışacak diye ama motoru çalıştırmadi usta böyle bazen calistirabiliyoruz ama bu motoru kitlemis tepki vermiyor dedi cihaza bağlamam gerek dedi. Belki siz bu konulara ilgilisiniz ama benim bu konularda hiçbir bilgim yok geriye 2 seçenek kalıyor ya ustama güvenip dükkanına cekecem yada servise arayıp aldıracam oda çok tuzlu olacak karar veremedim yarın bir karar verip bu cenaziyi ortadan kaldıraz

1 saat önce, Kerem B. yazdı:

Yanlış hatırlamıyorsam şöyle bir prosedür ile de MK 3 focuslarda yakıt kesici sıfırlanabiliyor;

* araç içine bin, kapıyı kapat ve anahtarı takıp 2. kademeye çevir. 30-35 saniye bekle.

* anahtarı 0 konumuna geri çevir ve 30-35 saniye bekle.

* anahtarı çıkar ve 30-35 saniye bekle.

* anahtarı tak ve marş yapmayı dene. ilk denemede çalışmama ihtimali yüksek. arka arkaya birkaç marş denemesi sonrası çalışması gerekiyor.

Abi araç start stoplu arkadas bilgisayara bağladı arza kodu p162f marş motoru devre dışı arızası yazıyor belkide yakıt kesici de sıfırlanmis olabilir  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
35 dakika önce, Hüseyin Bulut yazdı:

teşekkür ederim

İnşallah en uygun şekilde çözersiniz, eğer görüşmek isterseniz Savaş ustanın telefonunu paylaşabilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
58 dakika önce, Hüseyin Bulut yazdı:

Gürkan Çakıroğlu çok teşekkür ederim ilgilendigin için ama şöyle bir durum var getirdigim usta sigortayı çıkarda ordan biseyler yaptı marş motorunu bir şekilde çalıştırdı yani marş motoru sesini duydum hatta biraz umutlandim çalışacak diye ama motoru çalıştırmadi usta böyle bazen calistirabiliyoruz ama bu motoru kitlemis tepki vermiyor dedi cihaza bağlamam gerek dedi. Belki siz bu konulara ilgilisiniz ama benim bu konularda hiçbir bilgim yok geriye 2 seçenek kalıyor ya ustama güvenip dükkanına cekecem yada servise arayıp aldıracam oda çok tuzlu olacak karar veremedim yarın bir karar verip bu cenaziyi ortadan kaldıraz

Abi araç start stoplu arkadas bilgisayara bağladı arza kodu p162f marş motoru devre dışı arızası yazıyor belkide yakıt kesici de sıfırlanmis olabilir  

Start stopluda da tahminimce aynı adımları butondan yapabilirsiniz. Ya da plastik kapak altında anahtar yuvası varsa o şekilde deneyebilirsiniz. Yakıt kesici bilgisayara bağlayıp sıforlanıyor mu bilmiyorum. Çünkü benim bu uygulamayı gördüğüm kaynakta da araç bilgisayara bağlıydı ama bu prosedürü uyguladılar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yarın deneyecem ustam teşekkür ederim eyvallah 🖐️

Bir saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

İnşallah en uygun şekilde çözersiniz, eğer görüşmek isterseniz Savaş ustanın telefonunu paylaşabilirim.

İnşallah ustam çok iyi olur grupta yeni olduğum için sana özelden mesaj atamadım bana özelden numarasını yollarsan bizi bir yol gosterir teşekkürler 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.