Jump to content

Fiesta Forscan Dpf Rejenerasyon Sorunu

Ü.Emre Kartal
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Merhaba herkese öncelikle,

2015 model 1.5 dizel fiestamda yaşadığım bir problem var. Ne yazıkki sorunu yabancı sitelerde aramama rağmen net bir veri alamadım. Belki aramızda bilen olur umuduyla yazıyorum. Aracımda hiçbir arıza kodu yok, aracı aldığımdan beri tedbir amaçlı belirli aralıklarla DPF rejenerasyonu yapıyorum forscan ile. Son 6 aydır yine hiçbir arıza kodu olmamasına rağmen, forscan üzerinden rejen. işlemi yaparken 25 dk sonra işlem tamamlanmasına rağmen "işlem dpf kül miktarı belirlenen sınırın üzerinde olmasına rağmen tamamlandı. 2 defa temizlik işlemi denenebilir eğer sorun çözülmezse servise başvurun" tarzında (tam cümlesi cümlesine hatırlayamadım) bir uyarı çıkıyor.

2 defa değil farklı zamanlarda çokça denesemde (bu sırada depoya dpf katkısı da dahil) birçok şeyi denesemde çözemedim. Bu sorunun sebebi ne olabilir?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 saat önce, Ü.Emre Kartal yazdı:

Merhaba herkese öncelikle,

2015 model 1.5 dizel fiestamda yaşadığım bir problem var. Ne yazıkki sorunu yabancı sitelerde aramama rağmen net bir veri alamadım. Belki aramızda bilen olur umuduyla yazıyorum. Aracımda hiçbir arıza kodu yok, aracı aldığımdan beri tedbir amaçlı belirli aralıklarla DPF rejenerasyonu yapıyorum forscan ile. Son 6 aydır yine hiçbir arıza kodu olmamasına rağmen, forscan üzerinden rejen. işlemi yaparken 25 dk sonra işlem tamamlanmasına rağmen "işlem dpf kül miktarı belirlenen sınırın üzerinde olmasına rağmen tamamlandı. 2 defa temizlik işlemi denenebilir eğer sorun çözülmezse servise başvurun" tarzında (tam cümlesi cümlesine hatırlayamadım) bir uyarı çıkıyor.

2 defa değil farklı zamanlarda çokça denesemde (bu sırada depoya dpf katkısı da dahil) birçok şeyi denesemde çözemedim. Bu sorunun sebebi ne olabilir?

Bu rejenerasyon işi sürekli kafamı kurcalamıştır.
Servise sorduğumda yılda 4-5 kere uzun yol yapıyorsanız kendini temizler demişlerdi.
Ayrıca araba DPF dolu uyarısıyla ilgili arıza kodu üretiyormuş.
Benimde arabam 2015 model şimdiye herhangi bir programla rejenerasyon işlemi yapmadım.
Arıza kodu da yok.
Arabanın yakıt tüketimini sürekli kontrol ediyorum anormallik yok.
Yalnız arabayı çok zorlamadan sakin kullanıyorum.
Arıza kodu yoksa DPF olayını çok abartmamak gerekiyor diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Forscan ile rejenerasyon yaparken akü voltaj değeri ve yakıt seviyesi ile alakalı bir yazı okumuştum.

Benzer hata alıyordum, akü problemliydi yeni akü ile yaptım yakıtta fulldü sorun vermedi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.