Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

1.6 125Ps Powershift 0-100 Hızlanma Testi

Engin Uzunoğlu

Önerilen Mesajlar

Bu tür vites sistemleri bozulma emareleri göstermediği sürece çok güzel. Motor çok güçlü olmasa dahi hızlı ve sarsıntısız vites değiştirdiği için akıcı kullanım ve hızlanma keyif veriyor. Tabii tdci veya daha iyisi ecoboost olursa yeme yanında yat.

Engin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

powershift ile ilgili en ufak bir sıkıntı okumadım bugüne kadar.

Bende duymadım. Umarım duymam çünkü başka yeri takip etmiyorum. :)

EDC için 1-2 arası yoğun trafikte sarsıyor deniliyor. Ayrıca bazen atacağı vitesi şaşırıyormuş,benim babamdan gördüğüm sıkıntımız yok.

DSG çok duydum sıkıntı, ayrıca babamda Jetta vardı, 3'den 4'e atarken takılıyor, atmıyor diyordu. Götür getir olmayınca uğraşmadan sattı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir ara Shell Ferrari model araçlar veriyordu 2 vitesli, powershift'teki vites geçişleri aynı o model araca benziyor... Ses yok, tıkırtı yok, sarsıntı yok. Devir saati olmasa anlamayacaksınız vites değiştiğini...

Bu arada video'nun hakkını vermek lazım ama... Ben kalkışlarda önce N modunda biraz gaz verip sonra D'ye geçiriyorum. Çok daha devirli birinci vites kalkışı gerçekleşiyor. Eminim hızlanma süresine de ciddi katkısı vardır... Profesyonel ölçme şansım olmadı ama sanki daha verimli oluyor.

11900km'ye de geldim. Henüz hiçbir problemim yok çok şükür. Her tür koşulda da kullandım şanzımanı. Bizim yazlığın yollarında baya yokuşlar vardır 45-50derecelik manuel şanzıman da bile zorlanırdık vites değişiminde araç gaz yememeye başladığında. PS'in performansı muhteşem bu tür koşullarda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben kalkışlarda önce N modunda biraz gaz verip sonra D'ye geçiriyorum. Çok daha devirli birinci vites kalkışı gerçekleşiyor. Eminim hızlanma süresine de ciddi katkısı vardır... Profesyonel ölçme şansım olmadı ama sanki daha verimli oluyor.

Bu şanzımana aşırı yük bindireceği için uygulanmaması gereken bir durum diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir ara Shell Ferrari model araçlar veriyordu 2 vitesli, powershift'teki vites geçişleri aynı o model araca benziyor... Ses yok, tıkırtı yok, sarsıntı yok. Devir saati olmasa anlamayacaksınız vites değiştiğini...

Bu arada video'nun hakkını vermek lazım ama... Ben kalkışlarda önce N modunda biraz gaz verip sonra D'ye geçiriyorum. Çok daha devirli birinci vites kalkışı gerçekleşiyor. Eminim hızlanma süresine de ciddi katkısı vardır... Profesyonel ölçme şansım olmadı ama sanki daha verimli oluyor.

11900km'ye de geldim. Henüz hiçbir problemim yok çok şükür. Her tür koşulda da kullandım şanzımanı. Bizim yazlığın yollarında baya yokuşlar vardır 45-50derecelik manuel şanzıman da bile zorlanırdık vites değişiminde araç gaz yememeye başladığında. PS'in performansı muhteşem bu tür koşullarda.

Abi, aman, sakın bir daha öyle yapma...Ciddi zarar verebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu şanzımana aşırı yük bindireceği için uygulanmaması gereken bir durum diye düşünüyorum.

Çok yüksek devirler değil gaz verdiğim. Aşırı bir reaksiyon da göstermiyor şanzıman bu durumda. Ama önerinizi dikkate alacağım hocam.

Abi, aman, sakın bir daha öyle yapma...Ciddi zarar verebilir.

Hocama yazdıklarım geçerli tabi sana da Yakup. Çok zorladığımı düşünmüyorum. Normal koşullarda daha fazla zorlandığı da oluyor... Dikkatli olacağımı sana da söyleyim tabiki...

Bunu bizdeki otomatik Tdci C-maxde denemiştim Ndeyken 3bin devir üstüne çıkmıyor ayrıca Dye atınca gazı kesiyordu

O kadar yüksek devir hiç denemedim. D'ye atınca da gazı kestiği doğru...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.