Jump to content
  • 0

Sync 3 Aküyü Bitirmiş Olabilir mi?

Can aksoy
 Paylaş

Soru

Arkadaşlar 4,5 gün önce sync 2 sistemden sync 3 e geçtim ancak bugün aracı çalıştırmaya kalkınca göstörgeler yandı ama marş almadı sonra tamamen gitti, bazı yabancı forumlarda sync3 sistemine bağlı olan apim in eski araçlara uyumsuz olduğundan dolayı aküyü bitirme sorunu yaptığından bahsedilmiş ya da gps anteni de yapabiliyormuş, gerçi aracım 2015 model ve aküsü orjinal fabrika aküsü zira sync2 sistem takılı iken bile bazen marşı zor aldığını hissedebiliyordum ve aklıma da geldi ama sync 3 ü takınca aküyü yemesi problemi olması daha sinir bozucu olur benim için, sizce aracımın aküsü artık ömrünü doldurdumu yoksa yeni takılan sync 3 sistemimi bu soruna yol açtı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Sync2 de akü bitmiyor fakat sync3te bitiyor ise APIM uyku ve derin uyku ayarı hatalı yapılmıştır, araç iletişim protokolu 1.2 veya  1.3 versiyon ayarı apimi uyutmuyor ekran kapalı olsa da saniye de  600mA çekiyor buda 1 günde aküyü zayıflatır.

727-01-01x*xxxxxxxxxx satırını yeniden düzenleyin
araç içinde kontağı kapatın sağ kapıyı açıp kpatın araç içinde bekleyin, tepe lambanızı yakın ve teybin on düğmesine basın APIM uyanacak tepe lambanız yanık halde önce 10 dakika içinde tepe lambanız sönecek sonra 20 dakika içinde apim teybi kapatıp uykuya geçer teybi tekrar açmak istediğiniz de akü tasarruf modu devrede lütfen aracı çalıştırın diye uyarı alacaksınız.
eğer yukarıda ki düzen belirttiğim gibi olmuyor ise CAN-SWC (avail/not avail) & CGEA Version (1.2/1.3) hatalı yapılandırılmış,

aynı sounu sync1 4inç ekrandan 8inç sync 3.4 e geçtiğim de yaşadım bilginize.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
10 saat önce, Semih O. yazdı:

Hala 2015 model aracın orijinal aküsünü mü kullanıyorsunuz? Öyleyse maşallah.

Konunun Sync ile herhangi bir alakası yok.

Aküyü değiştirecektim zaten ancak sync3 ü takınca başıma gelmesi acaba dedirtti, ayrıca bakın kemal bey yapılandırma ile alakası olabileceğinden bahsetmiş, demekki alakası olabilirmiş değil mi?? 

5 saat önce, KemalSimsek yazdı:

Sync2 de akü bitmiyor fakat sync3te bitiyor ise APIM uyku ve derin uyku ayarı hatalı yapılmıştır, araç iletişim protokolu 1.2 veya  1.3 versiyon ayarı apimi uyutmuyor ekran kapalı olsa da saniye de  600mA çekiyor buda 1 günde aküyü zayıflatır.

727-01-01x*xxxxxxxxxx satırını yeniden düzenleyin
araç içinde kontağı kapatın sağ kapıyı açıp kpatın araç içinde bekleyin, tepe lambanızı yakın ve teybin on düğmesine basın APIM uyanacak tepe lambanız yanık halde önce 10 dakika içinde tepe lambanız sönecek sonra 20 dakika içinde apim teybi kapatıp uykuya geçer teybi tekrar açmak istediğiniz de akü tasarruf modu devrede lütfen aracı çalıştırın diye uyarı alacaksınız.
eğer yukarıda ki düzen belirttiğim gibi olmuyor ise CAN-SWC (avail/not avail) & CGEA Version (1.2/1.3) hatalı yapılandırılmış,

aynı sounu sync1 4inç ekrandan 8inç sync 3.4 e geçtiğim de yaşadım bilginize.

Detaylı açıklama için tşkler hocam, sadece yapılandırma ile çözülürse iyi, ancak yeni üretim apimlerin bu soruna yol açtığını okudum, hatta bazı yabancı kaynaklarda gps antenide gücü azaltıyor gibi şeyler yazmışlar, dediğiniz gibi dün 20 dk geçmeden direk aracın içine binip ilk önce kontağı açtım ve bir 10 sn bekleyip debriyaja basıp arabayı çalıştırmaya kalkınca marş almadı ve ışıklar söndü sonrasında akü zayıf olduğu için sanırım sync 3 ekranında akü tasarruf modu devrede uyarısı çıktı sonra da tamamen gitti güç

Can aksoy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 saat önce, Can aksoy yazdı:

demekki alakası olabilirmiş değil mi?? 

Sync 3'ü takarken araca uygun doğru konfigürasyon yapılmıştır diye düşünüyoruz, müneccim olmadığımıza göre.

6 yıllık aküden bahsediyoruz, kış mevsimindeyiz. Yeterli olmuştur umarım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 dakika önce, Murat Kav. yazdı:

727'den emin miyiz? Bu ACM ile ilgili. @Can aksoy siz de sync 3'ün hangi versiyonu yüklü?

Hocam ben hazır 3.4 yüklenmiş versiyonunu taktırdım bir elektronikçi arkadaşa , kendisi zaten önceden 3.4 'ü yüklemiş direk montajı yaptı ama aklıma takılan tam da bu ekran takıldıktan sonra akü bitmesi kıllandırmadı değil , yoksa akünün zayıf olduğunu biliyorum , sorun aküden olsun bugün yeni bir tane alacağım zaten , sync 3 den olmasın da  tekrar sök tak olmasın 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
7 dakika önce, Murat Kav. yazdı:

727'den emin miyiz? Bu ACM ile ilgili. @Can aksoy siz de sync 3'ün hangi versiyonu yüklü?

CGEA yapılandırması yanlışsa ekran kapanmıyor, backlight açık kalıyor, yanlış mı hatırlıyorum?

Semih O. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
10 dakika önce, Semih O. yazdı:

CGEA yapılandırması yanlışsa ekran kapanmıyor, backlight açık kalıyor, yanlış mı hatırlıyorum?

Doğrudur. 3.3 ve 3.4 versiyonlarda oluyor. Bu durum varsa, karanlıkta belli olur, ekran hafif aydınlık kalır. Bunun akü üzerinde etkisi var. Ama bunu düzeltmek için 7D0-06-01 de değişiklik yapılır.

7D0-06-01 x*xx buradaki *=0 ise 1 yapılmalı. (Genel olarak 2018 ve daha eski araçlar için)

Murat Kav. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar aküyü internetten almaya karar verdim , dün aldım bugün kargoya verilecek sanırım yarın elimde olur ancak dün akşam , araçta hiç güç yok tamamen bitmiş gibi davranıyor akü , öncesinde ışıklar vs yanıyordu ama dün tamamen gitti en ufak bir ışık bile yanmıyor , bu ekran iyice şüphe düşürdü içime en azından ufacık bir ışık bile yanmaz mı , güç çekmeye devam ettiği için mi komple gücü emdi acaba ? kapıyı kilitleyemedim mesela hiçbir ışık yanmıyor aracın içinde .. yeni aldığım akü de de böyle bir sorun yaratmasın 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
24 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

bence evet, 1 günde bu kadar bitmesi zor.

Hocam sorunu bulmadan yeni aküyü taksam yeni aküyüde bitirecek demek ki , yukarda anlatılan satırı düzelttiğimizi varsayalım , başka güç çekecek ne olabilir ki ? sync 3 'den önce hiç böyle bir sorun yoktu , GPS anteni neden olur mu bu duruma ? gerçi montajı yaptırdığım arkadaş orjinal GPS anteni taktım piyasadakiler yan sanayi abi dedi sana orjinal GPS anteni takıyorum dedi böyle yumurta gibiydi şekli , Ekranın açık kalmadığına da eminim zira kontrol ediyordum 

Şöyle bir sorundan bahsedilmiş çok garip ;

"If you have a Sony radio do not switch off using on/off button when leaving car. When you open the door the radio should switch itself off. This is a known fault that leads to a flat battery over time and I believe a software fix is available"

sanki ben de en son akü bitmeden kendim kapattım , allah allah ilginç senaryolar 

Bazı kaynaklarda ise arızalı Apimin'de bu soruna yol açabileceğinden bahsediliyor ?

https://www.explorerforum.com/forums/threads/faulty-sync-apim-causing-battery-to-drain.450841/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
19 dakika önce, Can aksoy yazdı:

yukarda anlatılan satırı düzelttiğimizi varsayalım

kolay olandan başlayıp deneyerek ilerleyin

ne kadar akım çekildiği kolaylıkla ölçülebilen bir şey.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sync 3'den dolayı büyük sorun yaşamazsınız, çünkü her koşulda 30 ile 45 dakika sonra BCM tüm elektriği keser. Sizin konfigurasyondan dolayı kaybınız bu süre ile sınırlı kalır. Sync 2 sök, sync 3 tak esnasında yapılan işlemler aküye yük bindirmiş olabilir. Yarım kontak kalıyor araç belli bir süre. Akünün de ömrü sona gelmiş ise, bu işlemler aküyü bitirmiş olabilir. 

GPS anteni apime bağlanıyor, onun tüketeceği güç hani tabiri caiz ise devede kulak. Orjinal ve yumurta gibi gps anteni nasıl bi şey merak da ettim 🙂 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.