Jump to content

Focus 3 Filtre Önerileri

Halil Karaca
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Herkese Merhaba foruma yeni katıldım. Bu konuyla alakalı içerik yazılmamış. Değerli üyelerin görüşlerini almayı çok isterim. 

Focus 3 1.6 TDCİ aracım var. Bu araca genellikle bosch marka filtre(polen,hava,yağ, yakıt)   takıyorum. Son olarak Filtron marka kullandım. MANN Filterin markasıymış. 10501889556530.jpg10785050329138.jpgford-c-max-16-tdci-dizel-filtre-bakim-se

Siz hangi marka filtreleri kullanıyorsunuz tavsiye ettiğiniz var mı ? 

Halil Karaca tarafından düzenlendi
eksik
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hepsi iyidir, kalite olarak da fark yaratacak bir farklılıkları yoktur. Hangisine ulaşabiliyorsanız, hangisi uygun fiyatlı ise alın geçin ve bakım periyotlarında değiştirin yeterli.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 dakika önce, Halil Karaca yazdı:

Bazı uyguna yerli markalar var waben gibi bunların ben aynı kalitede olduğunu düşünmüyorum. 

Verdiğiniz örnekler için söylemiştim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Orjinal veya orjinalden daha kaliteli olduğunu bildiğim marka ne ise onu kullanmayı tercih ederim. 

Örneğin son bakımda hava ve yağ filtresini orjinal, polen filtresini mann filtrenin antialerjik filtresinden tercih ettim. Araçlarımızın bakımlarını kaliteli ürünlerle yaptığımızda daha uzun ömürlü, daha sorunsuz olacağına inanıyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gecen hafta 1.5 tdci icin mann set kullandım.  Daha once filtron ve orjinal kullandım, aralarında fark goremedim. Fakat mann da mazot filtresi baska geldi daha ufak ve daha degisik bir fitre geldi. Olmayacak dedim ama oldu. Yag ve hava filtresinde bir fark goremedim. Polen filtresi cok kaliteliydi digerlerine gore. Nerdeyse 2 cep telefonu kadar agırdı. Kalitesi cok belli idi, diger filtreler gibi incecik hemen buzulen bir filtre degildi. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 dakika önce, Ali Gök yazdı:

aslında bende filtron markasını merak ediyordum. orjinaline göre yüzde30 daha uygun fiyat aldım

Ben geçen bakımda filtron kullandım gayet güzel farkı motorun içine giremediğimiz için göremiyoruz fakat kaliteli köklü bir firma, fakat polen filtresini alırken karbonlu olanını almanızı öneririm. 

Birde internet sitesinden bulduysanız bana da linkini atabilir misiniz? Ben orjinal filtre seti 250-300 TL arasına (yakıt filtresi dahil) , filtronu 350-400 arasına buldum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir çok aracım oldu çoğu dizel motordu o yüzden bana göre orjinal olma kaydıyla kalite ve memnun olma listemi sıralamak istersem 

1- mann

2- filtron

3- ford otosan 

4- fil 

ve asla ama asla kullanmayacağım filtre markasıda bosh 

acayip çakması var internette ve sanayi ortamında. Balatası dahi berbat bence 

biraz ekonomik davranmak istersem filtrelerimi şu şekilde alıyorum. 

yakıt filtresi mann 

yağ filtresi fil 

hava filtresi filtron 

polen karbonlu olma şartı ile filtron

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

22.11.2021 - 03:01 tarihinde, Hüseyin Yldrm yazdı:

Bir çok aracım oldu çoğu dizel motordu o yüzden bana göre orjinal olma kaydıyla kalite ve memnun olma listemi sıralamak istersem 

1- mann

2- filtron

3- ford otosan 

4- fil 

ve asla ama asla kullanmayacağım filtre markasıda bosh 

acayip çakması var internette ve sanayi ortamında. Balatası dahi berbat bence 

biraz ekonomik davranmak istersem filtrelerimi şu şekilde alıyorum. 

yakıt filtresi mann 

yağ filtresi fil 

hava filtresi filtron 

polen karbonlu olma şartı ile filtron

Mahle diye bir alman markası varmış duyan gören var mı sizce nasıl ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 saat önce, Halil Karaca yazdı:

Değişik markaların OEM üreticisidir. Kaliteli üründür. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

24.11.2021 - 02:21 tarihinde, Halil Karaca yazdı:

Şahane oldugunu duymuştum genelde bmw araçların filtresinden tut balata disk malzemeleri hep o marka 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.