Jump to content
  • 0

Forscan ile Bağlantı Problemi

Atakan Gurbuz
 Paylaş

Soru

Merhaba,  şöyle bir sorun yaşıyorum. Yardımlarınızı rica ediyorum. Aracim 2016 ford c max titanyum. Sorunum; forscan ile araca baglanamiyorum. Hata ise şu sekilde;"aracla bağlantı kurtulamıyor. Lutfen kontak anahtarinin acik oldugundan emin olup tekrar deneyin." aracim anahtarsiz calistirma ozelligi var ve start stop tuşuna frene basmadan bir defa basinca açmış oluyoruz diye biliyorum. Bilgisayarım elm327'yi görüyor. Kablolu ve modifiyesiz elm327 kullanıyorum. Forscan bağlantı ayarlarinda mi bir degisiklik yapmak gerekiyor. Sjmdiden teşekkür ederim.

Yeni fark ettiğim bir konuyu da ilave etmek istiyorum. Forscan ayarlar kısmında tanıtım modu var onu isaretleyince bağlanıyor fakat kısıtlı içerik geliyor ekrana. Öbür türlü ise yukarda belirttigim gibi hic baglanmiyor.

Tecrübesi olan arkadaslarin katkilarini rica ediyorum. 

IMG_20211108_190853.jpg

Atakan Gurbuz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 9 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
08.11.2021 - 21:38 tarihinde, Atakan Gurbuz yazdı:

Bilgisayarım elm327'yi görüyor. Kablolu ve modifiyesiz elm327 kullanıyorum.

Cihazda bir sorun olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Semih bey fakat şöyle bir durum var; forscan programının tanıtım modu denilen bir seçeneği var onu seçince kısmi içerikli bir şekilde araca baglanabiliyorum. Fakat APİM bölümü vb başlıklara erisemiyorum. Hâl böyle olunca navigasyon aktivasyonunu gerçekleştiremedim. 

Kabloda sorun olsa bu tanıtım modunda da bağlanamaması gerekmez miydi acaba. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
32 dakika önce, Atakan Gurbuz yazdı:

Kabloda sorun olsa bu tanıtım modunda da bağlanamaması gerekmez miydi acaba. 

Ben programı ingilizce kullanıyorum. Bu sizin tanıtım modu dediğiniz en üstteki "Demo Mode" olmasın? Bu modda araca bağlanamazsınız zaten. Program üzerinde yüklü muhtelif araçlara ait verileri ile programın nasıl çalıştığını görmeniz için var o.

image.png.7012b50bd1f4ada9718c648b085e83a4.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Şimdi anladım, haklısınız. Ben demo modu kullanarak araca bağlandığımı zannetmisim. Son olarak şunu da sorsam. Program adaptör bulundu;ELM327 V.1.5 diyor. Fakat araç bağlantısı kurulamiyor. Burdan yola çıkarak nasıl bir sonuç cikarabilirim acaba. Muhtemelen dediginiz gibi Kablom sorunlu sanırım.

Çok teşekkür ederim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 dakika önce, Atakan Gurbuz yazdı:

Program adaptör bulundu;ELM327 V.1.5 diyor. Fakat araç bağlantısı kurulamiyor.

Bilgisayarınızın USB üzerinde cihazı tanıyor demek, bu cihazın doğru çalıştığı anlamına gelmez. Piyasada bir sürü saçma sapan cihaz var. Program içerisinde başka herhangi bir ayarla oynamadıysanız, pinlerde yamukluk vs. olup olmadığını kontrol edin. Cihaz soketinin OBD portuna iyice yerleştiğini kontrol edin. Olmuyorsa araca zarar vermeden kaldırın atın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.