Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus3 76.000Km Ye Kadar Olan Tecrübelerim

Ali Keskin

Önerilen Mesajlar

mevcut aracım f3 demekki yanlış anlamamışım.

ve yine söyliyorum meganeII bundan biraz daha sessiz,

meganeII eski mukayese etme diyorsan demekki eskiler daha mı iyi,

hadi ozaman fluance ile mukayese edelim oda f3 ten sessiz ;)

Baştan beri 3-4 defa açıkladım ama dediğim gibi bende sorun var size anlatamıyorum..

kusura bakmayınız lütfen

benim hatam..Boşuna söyledim gevezelik ettim..Hatalıyım.Affedin beni.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Baştan beri 3-4 defa açıkladım ama dediğim gibi bende sorun var size anlatamıyorum..

kusura bakmayınız lütfen

benim hatam..Boşuna söyledim gevezelik ettim..Hatalıyım.Affedin beni.

Yakup kardeşim biraz daha değişik marka kullandıkca daha fazla tecrübe sahibi olacağını düşünüyorum...

affedilecek bişi yok.

sorun yok ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup kardeşim biraz daha değişik marka kullandıkca daha fazla tecrübe sahibi olacağını düşünüyorum...

affedilecek bişi yok.

sorun yok ;)

Haklısınız.Doğru

.Ama önce yazılanları dikkatli okumanızda fayda var, günde yüzlerce sayfa okuyunca anlayacaksınız diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus 3 ün ses konusundaki handikapı sanıyorum 215 tabanlı lastikleri. Ses konusunda bende çok başarılı olduğunu söyleyemem. Ama bu kesinlikle başarısız olduğu anlamına gelmez. ,

Ona bakarsan aynı yoldan 98 model Europa ile geçiyorum, 175 tabanlı Pirelli lastikleri var, Focus'ta yol sesinin kafamı kemirdiği yerden bir uğultu duyarak geçiyorum. Lastik tabanının genişliği çok etkili galiba bu konuda.

Aynı marka ve aynı taban genişliğine sahip lastikler ile denemedikçe (test etmedikçe) bu konu hakkında kesin fikir beyan etmek yanlış.

Ama biz bu araçları (megane II yi de, Focus 3 ü de, fluence i de, vs vs yide.) standart donanımlarla alıyoruz ve bu şekilde kıyaslama yapmak daha doğru diye düşünüyorum ve ekliyorum, standart donanımlı (yani herhangi bir şey eklenmemiş ve herhangi bir şey sökülmemiş, fabrikadan çıktığı gibi) bir Focus 3, yine standart donanımlı bir fluence den daha çok yol sesi alabilir kabin içerisine. Ama bu yalıtımının zayıf olduğu manasına gelir mi bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

şehir içinde günde 80-100 km yol yapan insana o asfalt sesi çok gelmeyebilir bu doğru.

böyle düşünürsek yol sesi konusunda abarttığımı düşünebilirsin.

al arabanı yılda 120.000km uzun yol yap gerek düz asfaltta gerek tırtırlı asfaltta ozaman yorum yap bence.

ses nasıl rahatsız ediyor gör.

ben focus kötü bir araba demedim sadece küçük eksiklerinden bahsettik.

sen depodan gelen mazot sesinide duydun mu?

içerdeki bagalit seslerinide duyuyormusun?

bunların adını bile anmadım her şeyi duymamak lazım.

ama yol sesini duymamak için kulakları tıkamak lazım ki müzik seside yetmiyor...

biraz daha farklı marka araçlar kullanırsan anlarsın yaşın genç daha...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5-6 da bir şey yok km de 190 u görüyorum demişsiniz motorlar veya turboyla iligli bi sıkıntı yok sensör ve beyin muhtemel;söyleyin başka bir beyin ile denesinler madem.

abi aslında neden tamamen ortada bence pdf başka sebebi yok serviste bunu değiştirmek istemedi çünkü fabrika garantiye sokmaz bunu dedi.

bende kesin bir çözüm buldum ve sorunu kökünden çözdüm :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

biraz daha farklı marka araçlar kullanırsan anlarsın yaşın genç daha...

Haklısınız ama bazı şeyleri anlamak için yaş önemli değil.

Konuşulan herşey madden ölçülen ve değerlendirilen bişey. Sürmeye bile gerek yok bunun için.

Biz zaten süper sessiz demedik, sınıfına göre yorum yapıyoruz. Al yeni mondeo'yu karşısına misal..

Yaş konusuna girdiniz artık bu konu hakkında size yorum yapmayacığım, haklısınız :yeah: Bundan sonra sizden küçüklere birşey sormazsınız artık :yeah:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otomatik Mesaj

Bu konu, "Ortak Alan - Sosyal Otomobil Sohbetleri" kategorisinden "Focus GarajıFocus IIITest ve İzlenimlerimiz" kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,

Focus Club Tr Yönetimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu konu fazla uzamaması adına bende tecrübelerimi anlatayım.pazarlama sektöründe bende şehirler arası çalışıyorum.fluance megane 2 ve focus 2-focus3..+toyota corolla(2011 dizel9 kullandım.şuan focus 3 üm 78.000 kmde sıfır aldım.

megane 2-eski bir araç oldugu için o dönemde sınıfının en sessiz aracıydı,ama sorunluydu...o donem sınıfının en sessiz aracı olmasının pskolojik etkisiyle bence hala oyle sanılıyor.focus 3 den sessiz değil.aracımda suan 18 jant ve 40 yanak lastik var.yaklasık 35-bin kmsini bu sekilde yaptım...

focus 2-2.5 deki uzun yol sesi otoban e 5 hala bugun kulaklarımı çınlatıyor.uzun yoldan geldıgımde kulaklarım uyuyana kadar çınlardı...şuan hatırlayınca yine duyar gibi oluyorm.

focus 3 tecrubem(kendime göre):dağ bayır geziyorum jettayıda çok olmasada kullandım.sessizlik konusunda şuan focus 3 üstünlük sağlayacak araç yok diye düşünüyorum...megane 3 ve golf nasıl olur bilmem...

aracımda 78 binde,yağ bakımları hariç herhangi bir sebeple.servise uğrmadım...seneye nasip olursa yaz sonu aynı aracın sıfırını alırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

20bin km kadar Megane3 HB benzinli kullandım. Şehir içinde kaymak asfaltta zaten ikisinde de sorun yok. Uzun yolda pütürlü uyduruk asfaltlarımızda ikisi de beklentimin üzerinde ses alıyor. Hani yok birbirlerinden farkı diyebilirim. Aynı anda aynı güzergahta inip binmeyince yüzde yüz kimse birşey söyleyemez ama Focus 3 öyle uzak ara sessiz falan değil. Kulağımın ayıracağı vay be dedirtecek bir sessizlik yok. İkisinde de bir günlük bir yolda kafan biraz şişer.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

telefonuma attığım desibel programı ile megane 2 ve focus 3 yaklaşık aynı hızlarda (80-90 km) ve aynı yolda test etmiştim. hatırladığıma göre ölçüm focus3' te 3-5 desibel daha azdı.

Buna rağmen Yüksek hızlarda ve sıcak asfaltta focus 3 çok daha sessiz geliyor. megane da teybin sesini çok açarak dinleyebilirken focusta düşük volume ses rahatlıkla dinlenebiliyor. yani focus benim kanaatime göre daha sessiz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...
  • 1 yıl sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.