Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus3 76.000Km Ye Kadar Olan Tecrübelerim

Ali Keskin

Önerilen Mesajlar

İbrahim çok bilgili ve yetenekli, son derece de güvenilir bir ustadır doğru.

Ama onun çözememiş olması çözülemeyeceği anlamına gelmez.

Parça değiştire değiştire çözüme ulaşacaklar, Billaler'de bu bağlamda sıkıntı varsa Otokoç denenebilir, mutlaka Otosan'ın incelemesi gerekir, iş mahkemeye kadar gider.

Sorun çözülememiş değil, sadece yeterince araştırılmamış.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Lastiğiniz nedir bilmiyorum fakat mevcut aracınızdan sessizini bu paraya çok zor bulursunuz..

Tecrübe ;)

tecrübene saygı duyarım bende bir kaç marka araba uzun soluklu kullandım ferrari ve sınıfı hariç,

megane 2 , jetta, fluance kesinlikle focustan sessiz diye idda ederim.

(megane 2 aracımda 17 jant 50 yanak lastik 3cm yay olmasına rağmen sessizdi.)

lastik orjinali brigestone idi ben yeni marsshal taktım bu lastiği 4 arabamda kullandım kesinlikle başarılı.

ama yol sesi azalsada yine rahatsızlık verici derecede.

dünyanın en iyi lastiğini taksanda bu ses olucak :(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İbrahim çok bilgili ve yetenekli, son derece de güvenilir bir ustadır doğru.

Ama onun çözememiş olması çözülemeyeceği anlamına gelmez.

Parça değiştire değiştire çözüme ulaşacaklar, Billaler'de bu bağlamda sıkıntı varsa Otokoç denenebilir, mutlaka Otosan'ın incelemesi gerekir, iş mahkemeye kadar gider.

Sorun çözülememiş değil, sadece yeterince araştırılmamış.

'abi ben bu işin içinden çıkamadım ve deli olucam benden bu kadar' dedi ve birazda otosan düşünsün ben onlarla diyaloğa geçiyorum dedi.

birde en çok şuna kızdım bu sorunu herkes hissetmez az bir fark var dedi,

servisten çıkıyor kemer yolunda 2-3 yada 5 km yol gidiyor teşhis koyuyor,benim arabamda 3-5 km de bir sorun yok benim arabam uzun yolda duraksız uzun km de yani 100-150 km sonra bariz yapmaya başlıyor ve çok hissettiriyor.

araba yeni çalıştığında ilk 1 saat yada bir kaç km de çok belli etmiyor dolayısıyla marşa basıp yola çıkıyor ve arabamdaki sorun azmış gibi görünüyor.belkide abarttığımı düşünüyor ama ben o test aracını kullandıktan sonra kendime bir kez daha emin oldum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tecrübene saygı duyarım bende bir kaç marka araba uzun soluklu kullandım ferrari ve sınıfı hariç,

megane 2 , jetta, fluance kesinlikle focustan sessiz diye idda ederim.

(megane 2 aracımda 17 jant 50 yanak lastik 3cm yay olmasına rağmen sessizdi.)

lastik orjinali brigestone idi ben yeni marsshal taktım bu lastiği 4 arabamda kullandım kesinlikle başarılı.

ama yol sesi azalsada yine rahatsızlık verici derecede.

dünyanın en iyi lastiğini taksanda bu ses olucak :(

Sıfır araçlardan söz ediyorduk sandım (ferrari sınıfına kadar dayanmışız :D ),

megane II gördüğün en dandik ve en sessiz araç zaten...

Jetta ve Fluence de asla mükemmel değiller.Asla bakılırsa ikiside focus'a kıyas araç değil..

Dediğim gibi BU FİYATA...diğer sınıflara çıkmadık sanmıştım...Herkesin kulağı farklı tabi..neyse.. :yeah:

Buarada kullandığınız araç Titanium değilse fark edebilir.

Saygı sonsuz sadece sizin gibi düşünmediğimi dile getirdim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

'abi ben bu işin içinden çıkamadım ve deli olucam benden bu kadar' dedi ve birazda otosan düşünsün ben onlarla diyaloğa geçiyorum dedi.

abarttığımı düşünüyor ama ben o test aracını kullandıktan sonra kendime bir kez daha emin oldum.

Ben de onu yazmaya çalıştım, bundan sonra parça değişimine karar verilmesi gerek, Otosan'dan mühendis istemeleri gerekiyor sanırım.

İbrahim akıllıdır, iyi anlatırsan ikna olur, o zaten elinden geleni yapmış, artık Otosan halletmek zorunda.

Aracını iyi tanıyan birkişi olarak bu kadar net tespit yapabiliyorsan sorun vardır.

Sorunun peşini bırakmayacağını ve gerekirse başlarını ağrıtabileceğini hissetirmeyi ihmal etme.

Sonuçta o kadar para verip aldıysan sorunsuz bir araç sürmek hakkın...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sıfır araçlardan söz ediyorduk sandım (ferrari sınıfına kadar dayanmışız :D ),

megane II gördüğün en dandik ve en sessiz araç zaten...

Jetta ve Fluence de asla mükemmel değiller.Asla bakılırsa ikiside focus'a kıyas araç değil..

Dediğim gibi BU FİYATA...diğer sınıflara çıkmadık sanmıştım...Herkesin kulağı farklı tabi..neyse.. :yeah:

Buarada kullandığınız araç Titanium değilse fark edebilir.

Saygı sonsuz sadece sizin gibi düşünmediğimi dile getirdim.

kaliteyi tartışmam yol sesi olarak örnek verdim.

ayrıca dandik dediğin arabayla 300.000km yol yaptım bu kadar sorun yaşamadım ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben de onu yazmaya çalıştım, bundan sonra parça değişimine karar verilmesi gerek, Otosan'dan mühendis istemeleri gerekiyor sanırım.

İbrahim akıllıdır, iyi anlatırsan ikna olur, o zaten elinden geleni yapmış, artık Otosan halletmek zorunda.

Aracını iyi tanıyan birkişi olarak bu kadar net tespit yapabiliyorsan sorun vardır.

Sorunun peşini bırakmayacağını ve gerekirse başlarını ağrıtabileceğini hissetirmeyi ihmal etme.

Sonuçta o kadar para verip aldıysan sorunsuz bir araç sürmek hakkın...

yarın beni arayan olucak mı merak ediyorum aramazlarsa yazılı olarak resmi kanaldan uyarmayı düşünüyorum.

dediğim gibi dün otosanı arayıp yine şikayet bildirdim bu kez otosandan beni aramalarını istedim ve not olarak eklettim eğer ilgilenilmezse yasal yollara başvuracağımı belirttim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kaliteyi tartışmam yol sesi olarak örnek verdim.

ayrıca dandik dediğin arabayla 300.000km yol yaptım bu kadar sorun yaşamadım ;)

Ben zaten kalite anlamında da demedim..

Fluence (Samsung) ve Jetta ; Focus Dengi araç değiller..kötüdür demiyorum, kıyas konusunda üstün yönleri var..

Focus'a rakip ve Golf ve gelecek olan Golf Sedan, Megane III'dür..

Ali bey, benim gözümde aşırı sorunlu .. Sorun listesi yapabilirim uygun başlık açılırsa.

Dediğim gibi sorun yaşamadığınız veya sorun yaşamam tam olarak netlik vermez ama arıza şampiyonu Megane II.

;) ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben zaten kalite anlamında da demedim..

Fluence (Samsung) ve Jetta ; Focus Dengi araç değiller..kötüdür demiyorum, kıyas konusunda üstün yönleri var..

Focus'a rakip ve Golf ve gelecek olan Golf Sedan, Megane III'dür..

Ali bey, benim gözümde aşırı sorunlu .. Sorun listesi yapabilirim uygun başlık açılırsa.

Dediğim gibi sorun yaşamadığınız veya sorun yaşamam tam olarak netlik vermez ama arıza şampiyonu Megane II.

;) ;)

yağmurlu havada şimşek çakmasından beynini yakabilen tek araba megane II ;)

eksik çok sorun çok tek söylemek istediğim f3 ün yol sesinin rakiplerine oranla fazla olması.

tecrübeli olduğunu söylüyorsun bunu biliyor olman lazım ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yağmurlu havada şimşek çakmasından beynini yakabilen tek araba megane II ;)

eksik çok sorun çok tek söylemek istediğim f3 ün yol sesinin rakiplerine oranla fazla olması.

tecrübeli olduğunu söylüyorsun bunu biliyor olman lazım ;)

Tecrübemden şüpheniz olabilir ama dalga geçmemeniz gerekiyor :)

Ali bey, siz yazdıklarımı okumuyorsunuz sanırım, focus'un 2 tane mi rakibi var ?

Ve ekledim dedikleriniz aslında focus'un rakibi bile değil (daha iyi seçenek olarak üretildi) diyorum bende.Amacına göre araç onlar..Neyse

Bende sorun var anlatamıyorum.

İyi geceler..Keyifli sesli gezmeler..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tecrübemden şüpheniz olabilir ama dalga geçmemeniz gerekiyor :)

Ali bey, siz yazdıklarımı okumuyorsunuz sanırım, focus'un 2 tane mi rakibi var ?

Ve ekledim dedikleriniz aslında focus'un rakibi bile değil (daha iyi seçenek olarak üretildi) diyorum bende.Amacına göre araç onlar..Neyse

Bende sorun var anlatamıyorum.

İyi geceler..Keyifli sesli gezmeler..

yok estafurullah ve gerçekten dalga geçmiyorum ciidi söylüyorum megane II nin beyni yandı benim elimde hemde tam virajda.

benim söylemek istediğim şu arabaları 4 teker bir motor olarak düşün,yol sesini diğerlerine göre fazla alan bir araba demek istedim sadece.

sen tecrubenden yola çıkıp en sessizleri focus dedin ya bende şunu ima ettim meganeII dandik olmasına rağmen f3 ten az ses alıyor dedim tamamen sessiz demedim.

ona bakarsan yeni c180 lerde eskiye nazaran daha sesli.

mukayesem şöyle ; f3 gibi bir araba reno dan daha fazla ses alıyor...

yoksa aradaki kaliteyi performansı tartışacak değilim.

ben bugün sesli gezerim yarın o sesi arabayı satar keserim sorun değil...

sanada iyi geceler kardeş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Megane 3 ve Fluence oldukça sessiz araçlar. Kullandığımdan biliyorum. Ama Focus ile aralarında fark edilebilir bir ses farkı yok bence. Bazen Focus'un daha fazla lastik sesi aldığını düşünüyorum ama net söyleyemem. (kötü asfaltta)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yok estafurullah ve gerçekten dalga geçmiyorum ciidi söylüyorum megane II nin beyni yandı benim elimde hemde tam virajda.

benim söylemek istediğim şu arabaları 4 teker bir motor olarak düşün,yol sesini diğerlerine göre fazla alan bir araba demek istedim sadece.

sen tecrubenden yola çıkıp en sessizleri focus dedin ya bende şunu ima ettim meganeII dandik olmasına rağmen f3 ten az ses alıyor dedim tamamen sessiz demedim.

ona bakarsan yeni c180 lerde eskiye nazaran daha sesli.

mukayesem şöyle ; f3 gibi bir araba reno dan daha fazla ses alıyor...

yoksa aradaki kaliteyi performansı tartışacak değilim.

ben bugün sesli gezerim yarın o sesi arabayı satar keserim sorun değil...

sanada iyi geceler kardeş.

Ben focus 3 en sessiz demedim ve megane ıı'den de sessiz demedim..Megane II Gördüğüm en sessiz'i dedim

Kalite ve performans'dan hiç bahsetmedim bile.

Tekrar dikkatli okuyunuz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Megane 3 ve Fluence oldukça sessiz araçlar. Kullandığımdan biliyorum. Ama Focus ile aralarında fark edilebilir bir ses farkı yok bence. Bazen Focus'un daha fazla lastik sesi aldığını düşünüyorum ama net söyleyemem. (kötü asfaltta)

benim kast etmek istediğimde bu.

renonun tüm modellerini kullandım clio rs ine kadar özellikle megane ıı de üst donanımlarda bagaj kapağını açtığınız zaman izelasyonu görüceksiniz ama daha alt modellerde yok.

bunun gibi 1-2 noktada biraz daha fazla izelasyon kullanmaları sesi azaltıyor.öyle çok bariz bir durum yok tabiki.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Lastiğiniz nedir bilmiyorum fakat mevcut aracınızdan sessizini bu paraya çok zor bulursunuz..

Tecrübe ;)

mevcut aracım f3 demekki yanlış anlamamışım.

ve yine söyliyorum meganeII bundan biraz daha sessiz,

meganeII eski mukayese etme diyorsan demekki eskiler daha mı iyi,

hadi ozaman fluance ile mukayese edelim oda f3 ten sessiz ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.