Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus3 76.000Km Ye Kadar Olan Tecrübelerim

Ali Keskin

Önerilen Mesajlar

turbo basınç sensörüde değişti yine olmadı.

ve isyan bayrağını çektim sonunda usta ve servis müdürüne çıktım.

birisi yok baskı balata dedi diğeri lastikler sıfır araba ondan patinaj yapmadan hızlanıyor sana öyle geliyor dediler ve beni delirttiler,

test sürüş arabanızı çıkartın dedim ve sedan titanyum focus u çıkarttılar,önce benim arabayla gazladık sonra onların arabasıyla gazladık arada bariz %20 fark var benim arabam resmen tıkanıyor.

usta dediki senin arabandaki porgramı test sürüş arabasına da yüklicem birde öyle deniyelim dedi,bendeki sürüm son sürümmüş,

yükledi yine aynı test sürüş arabası bombaydı.

sonra benim arabamı yine aldı ve tüm verileri sıfırladı yeniden yükleme yaptı,80 km şakır şakır sibop sesi ile dolaştıktan sonra araba normale döndü.

ve sanırım tıkanmada kesildi gibi ve bıktığım için çıktım ordan.

servis müdürü ve usta dan aldığım son cevap ise otosana yazı yazıp destek isteyeceğiz biz bu işin içinden çıkamayacağız çözemedim ben dedi.

sonra hemen otosanı aradım durumu bildirdim acil çözüm istedim.

şaun arabayı deniyorum 1.viteste eski hrıçınık sanırım yok ama diğer viteslerde tıkanmada kalmadı sanırım anlayamadım henüz.

bir süre kullanıcam ve yeniden harekete geçicem.

ayrıca geçen sene benle aynı zamanda focus 2 alan bir müşteri ordaydı benimle aynı anda, onun arabasında da rolantide titreme sorunu varmış arabası 45.000km de ve dava açmış adli tatilden dolayı yargılanmaya başlamamış.

son durum bu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Araçtaki sıkıntı bu güncelleme yazılımından sonra ortaya çıkmış benim anladığım ;sorun çözülmezse başka bir servisteki cihazda tekrar yazılım attırın .Hatta imkanları varsa fabrika çıkıştaki swyi atsınlar.

abi merhaba,

benimde aracım 70 bine yaklaştı.Bakımda bana sormadan güncelleme yapıldımı bilmiyorum.yapılmadıysa konuyu okuyuncaya kadar yaptırmayı düşünüyordum.şimdi kararsız kaldım.aracımda 1 den 2 ye geciş haricinde sorun yok...günceleme iyimidir yoksa biraz daha bekleyip sorunsuz bir güncelleme yaptırmak lazım?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

abi merhaba,

benimde aracım 70 bine yaklaştı.Bakımda bana sormadan güncelleme yapıldımı bilmiyorum.yapılmadıysa konuyu okuyuncaya kadar yaptırmayı düşünüyordum.şimdi kararsız kaldım.aracımda 1 den 2 ye geciş haricinde sorun yok...günceleme iyimidir yoksa biraz daha bekleyip sorunsuz bir güncelleme yaptırmak lazım?

Tabi ki.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

guncellemeden sorun çıkarmı?

Bence korkulacak bir durum yok münferit olayların geneli etkilememesi lazım servisteki idsi kulananan arkadaşın aceleciliği kabloda kırıklık notebookun pil durumu vsaire olabilir ; ama yine de garanti olsun diye dpf temizliği güncelleme sonrasına bırakılmalı.Önce güncelleme yapılıp bir süre kullanıp sonra dpf temizliği yapılmalı.

Tonay Mete tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence korkulacak bir durum yok münferit olayların geneli etkilememesi lazım servisteki idsi kulananan arkadaşın aceleciliği kabloda kırıklık notebookun pil durumu vsaire olabilir ; ama yine de garanti olsun diye dpf temizliği güncelleme sonrasına bırakılmalı.Önce güncelleme yapılıp bir süre kullanıp sonra dpf temizliği yapılmalı.

teşekkürler.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Araçtaki sıkıntı bu güncelleme yazılımından sonra ortaya çıkmış benim anladığım ;sorun çözülmezse başka bir servisteki cihazda tekrar yazılım attırın .Hatta imkanları varsa fabrika çıkıştaki swyi atsınlar.

abi onuda teklif ettim ama mümkün değil dedi yani ilk fabrika çıkışını yükle dedim yapamıyoruz dedi,

test aracındaki yüklemeyi aktar dedim oda olmaz dedi.

ama şöyle birdurum var benim arabama yüklediğigüncellemeyi test aracına yükledi ve o araçta sorun yoktu.

sanırım benim aracımda başka bir sorun var.

dün konya ya gittim geldim araba berbat durumda şuan daha çok yapmaya başladı.

performansı yüksek tutunca daha çok yapıyor,

sakin kullanınca bir süre yapmıyor sonra yine başlıyor.

cumartesi günü otosanı aradım ve otosandan bir yetkili ile temasa geçmek istediğimi söyledim.

pazartesi döneceklerini söylediler ya bakalım görücez.

bu arada otokoç un servisini aradım ve durumu anlattım ancak onlarda benim aracımla ilgilenen ibrahim usta çözemediyse Türkiye de o sorunu çözecek adam zor bulursun diye resmen söylediler.

ben işi anlamadım ve her geçen gün soğumaya başladım iyice arttı.

ve sonunda bugün gidip jetta ya baktım :(

bu arada dün konyadan dönerken akseki yolunda eski kasa focusla baya bir yürüdük eğer virajlar olmasa düzde tozunu göremicektim o kadar fark var arada :(

allahtan virajlı yoldu da geçebildim.

durum ne olur nasıl olur bilmiyorum arabanın yol tutuşuna frenine hayranım ama yol sesi ve bu sorun beni benden aldı.

mecbur kalmasam marşına basmicam :(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.