Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Arızaları Ve Sonuca Ulaşan Servis Çözümleri

Tolga Ata

Soru

Daha etkin olarak arızaların çözümleriyle beraber açıklandığı bir konu açmak istedim.Normalde arızaların tartışıldığı konular var ama uzayıp gidiyor ve çözüme ulaşmış olan arızlar halihazırda tartışılmaya devam ediyor Buradan arkadaşlar arızlarını ve çözümlerini net şekilde eklerlerse daha anlaşılır olacağını düşündüm.Aslında yeni bir arıza oluştu ve bunu kısa sürede çözdüm uzun zamandır uğraştığım arızayı bugün çözdüm Bunları açıklayacaktım yeni konu açmak istedim

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Tabi 50-60 bin lira para verip bu sorunlarla uğraşmak canını sıkar insanın...

Bu forumu okuyana kadar sıfır araçlarda sorunlar çıkabileceğini hiç bilmiyordum.Bu ve başka sayfalarda ford ile ilgili şikayetleri okuyunca arabayaı aldığıma dair biraz pişmalık doğdu içimde. Acaba dedim sadece focusta mı sıkıntı var başka bir araba mı alsaydım.Ancak bütün akşamımı buna ayırdım ve şikayet sitelrinden ve başka forumlardan diğer araçalrın şikayetlerini okudum.Almayı düşündüğüm diğer araçlarda da öyle sorunlar var ki insanı arabadan soğutur.Bu  şikayet işi biraz şans heralde.ama tabi önemli olan servisin bu durumlarda olaya nasıl yaklaştığı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@,  bu problem önemli değil böyle aracı yıllarca sorunsuz kullanırsınız  

@Faruk Çevik, memnunlar memnuniyetlerini şikayetçilerin şikayetini ilettiği kadar iletmezler, birkaç kişinin sorunu bu yüzden herkeşin sorunu gibi görünür. 

http://youtu.be/ajhJeqlMBEI

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Herkese selam;

Ben yeni bir focus 3 kullanıcısıyım. Titreme sorununu yaşıyorum. Araba düşük devirde giderken bir titreme oluyor. Bu titreme sorununa çözüm bulan varsa paylaşabilirmi. Aracım garanti kapsamındaydı ama geçen hafta gaz taktırdım. Birde garanti ile ile ilgili durum nasıl olacak bilgi verebilirmisiniz.

iyi günler

teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben yeni bir focus 3 kullanıcısıyım. Titreme sorununu yaşıyorum. Araba düşük devirde giderken bir titreme oluyor. Bu titreme sorununa çözüm bulan varsa paylaşabilirmi. Aracım garanti kapsamındaydı ama geçen hafta gaz taktırdım. Birde garanti ile ile ilgili durum nasıl olacak bilgi verebilirmisiniz.

herkes bir titremedir tutturmuş..

1. Hangi devirlerde oluyor?

2. Nasıl bir titreme, yavaşlama - ileri atılma tarzında mı, yoksa aravbayı derinden sarsan uğultulu bir titreşim gibi mi?

Eğer 1000-1500 devir civarında gaza yüklenirseniz hemen her araba ikinci yazdığım tarzda reaksiyon verir.

Garanti konusunda Otosan oluşan arızanın LPG sisteminden kaynaklandığını düşündüğü anda arızalanan her ne ise garanti dışı bırakır.

Tüketici mahkemesi, bilirkişi raporu vb. hukuki süreçlere başvurarak bazı durumlarda kazanımlar elde edilebilecek olsa da acı gerçek budur. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

1

2. Nasıl bir titreme, yavaşlama - ileri atılma tarzında mı, yoksa aravbayı derinden sarsan uğultulu bir titreşim gibi mi?

Eğer 1000-1500 devir civarında gaza yüklenirseniz hemen her araba ikinci yazdığım tarzda reaksiyon verir.

Garanti konusunda Otosan oluşan arızanın LPG sisteminden kaynaklandığını düşündüğü anda arızalanan her ne ise garanti dışı bırakır.

Tüketici mahkemesi, bilirkişi raporu vb. hukuki süreçlere başvurarak bazı durumlarda kazanımlar elde edilebilecek olsa da acı gerçek budur. 

1. Hangi devir olduğuna çok dikkat etmedim ama 1000 li devirlerde oluyor.

2. Titremeyi tam tarif edemeyeceğim ama.Harekete başlarken yapıyor. Epey bir sarsıntı hissediliyor. Rahatsızlık verecek kadar. Eğimli yollarda çıkışta epey hissediliyor. LPG'den öncede böyle bir sorun vardı ama pek önemesemiştim.

Yazılım ile ilgiliyse yarın baktıracağım.

ilginize teşekkür ederim .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benzinlilerde var, boşta hafif gaza basıldığında daha çok belli oluyor.

1. 1300-1500 devir civarı oluşuyor

2. Motorda balans bozukluğu varmış gibi bir titreme, çok kısa bir aralıkta oluşup kayboluyor sürüş esnasında çok belli olmuyor, sürüş esnasında o devir aralığını çok hızlı geçiyorsun.

İlk bakımda servise sordum bir şey yok normal dediler, daha sonra otokoç a gittim tekrar sordum durumu anlatır anlatmaz tamam normal hepsinde var dediler.

Şimdilik ben çok kafaya takmıyorum ilerde bir şey çıkar mı bilmiyorum.

osman ünal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Benzinlilerde var, boşta hafif gaza basıldığında daha çok belli oluyor. 1. 1300-1500 devir civarı oluşuyor 2. Motorda balans bozukluğu varmış gibi bir titreme, çok kısa bir aralıkta oluşup kayboluyor sürüş esnasında çok belli olmuyor, sürüş esnasında o devir aralığını çok hızlı geçiyorsun.     İlk bakımda servise sordum bir şey yok normal dediler, daha sonra otokoç a gittim tekrar sordum durumu anlatır anlatmaz tamam normal hepsinde var dediler. Şimdilik ben çok kafaya takmıyorum ilerde bir şey çıkar mı bilmiyorum.
Hayır yani sonuçta rölanti devrinde bile içinde dakikada 700-800 patlama olan ve iki kauçuk kulakla şasiye asılı duran, ve bir sürü oynak aktarma organına güç ileten bir makineden elektrik motoru gibi vızıldamasını beklemeyelim. Tabii ki değişik rezonans frekansları ve ek sesler oluşturacaktır. Bu konu gereğinden fazla abartılıyor sanırım. Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yinede arabayı çok kurcalatmamak lazım. Normalde yeni arabada bu tarz sorunların olmaması lazım. Olan sorunlarda genellikle fabrikasyon hatasıdır ki  Maalesef fabrikasyon hatalarını çözmeye de servislerin gücü yetmıyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bazılarının az tıkırdadığı kesin benim 2 ci değişti ve sistemden diğerleri değiştirmiş mi yoksa yalan mı diye baktım onlarda değişim yapmış ilkinden beter olmuştu. Demekk i tüm direksiyon kutuları tıkırdar ama bazıları az tıkırdar.a

anlayamadığım birşey var. 2. kutu değiştirildikten sonra ses tamamen ortadan kalktı mı ? yoksa  ilk haline göre azalmamı var. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

slm arkadaslar 2011 ford focus style aracım var.Araç stop etmis haldeyken 1,5 2 saat radyo dinledim kontagı cevirdiğimde akü voltajı düşük diye uyarı verdi.Aracı servise götürdümde araç kilometre yapmadığından dolayı akü kendini sarz etmiyor deyip aracı 1 gün boyunca serviste sarz ettiler.bu durum 2 kere tekrarladı.daha cumartesi günü servisten aracı aldım.aynı sorunu tekrar yapıyor.serviste calısan elemanın demesi aküden kaynaklı otosan kaç kere sarz ettikten sonra aküyü değiştirmeli yardımcı olurmusunuz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

slm arkadaslar 2011 ford focus style aracım var.Araç stop etmis haldeyken 1,5 2 saat radyo dinledim kontagı cevirdiğimde akü voltajı düşük diye uyarı verdi.Aracı servise götürdümde araç kilometre yapmadığından dolayı akü kendini sarz etmiyor deyip aracı 1 gün boyunca serviste sarz ettiler.bu durum 2 kere tekrarladı.daha cumartesi günü servisten aracı aldım.aynı sorunu tekrar yapıyor.serviste calısan elemanın demesi aküden kaynaklı otosan kaç kere sarz ettikten sonra aküyü değiştirmeli yardımcı olurmusunuz

bir elektrikçiye gidip aküyü ölçtürün. sağlammı bir öğrenin. eğer akü sağlamsa radyoyu gezerken dinleyin. eğer sağlam değilse servise gidip aracın aküsünü ölçmelerini talep edin ve aracın aküsünü değişmelerini talep edin cem aksoy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.