Jump to content
  • 0

Bijonlardan Gelen Şıkırtı

Fikret Ö.
 Paylaş

Soru

Merhabalar arkadaşlar,

Ön sağ taraftan gelen şıkırtıları araştırdığımda bijonların üzerindeki başlıkların hemen hepsinin oynadığını farkettim. Bunları değiştirebileceğim paslnmayacak bjon tavsiye edebilir misiniz? Aslında 20 tanenin hepsini değiştirmeyi düşünüyorum. Fikirleriniz benim için önemli.

Şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 9 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Tamamını değiştirmek fikri en iyisi hocam, internette satan çok ancak kısa zamanda paslanıyorlar. Sanayide tanıdık/bildik yerden almak tercih edilebilir. Fiyatlar uçmadan önce 5-8 tl/adet civarındaydı…

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçen 1 tane somun sıkıştı tabancaya, neyse başka aldık taktık fakat bariz çıkıntı duruyor, aklım orada kaldı birde üstüne hız arttıkça sistematik uğultu sesi duydum, nedeni düşündüm şöyle :

Orijinal somun 47 gr

takılan 58 gr

başka buldum oda 61 gr 

Orijinal taktım uğultu kesildi 

Yani gürkan abimin dediği gibi takım değiştirin tek tip olsun, paslanmasın derseniz kapaksız açık somun alıp silikon kapak takabilirsiz veya orijinal temin edersiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Focusun orijinal bijonlarının uc kısmı piyasada satılan bijonların çoğundan farklı mutlaka dikkat edilmesi gerekli. Kötü bir tecrübe sonunda orijinalden şaşmamayı öğrendim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
5 saat önce, Sedat Oral yazdı:

Focusun orijinal bijonlarının uc kısmı piyasada satılan bijonların çoğundan farklı mutlaka dikkat edilmesi gerekli. Kötü bir tecrübe sonunda orijinalden şaşmamayı öğrendim.

Ne olmuştu bize de ders olması için paylaşır mısınız?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Son iki aracın F3 ve F3.5 idi.İkisindede klasik bijon problemi vardı.Sök tak yapınca bozuluyor.2 aracım içinde bijonları komple değiştirdim.Ama piyasada yan sanayi paslanmayan bijon bulamadım.Bir kere sök tak yapınca kaplamaları atıyor ve paslanmaya başlıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bu bijon olayı ilginç. focusun orijinalleri kısa sürede bozuldu, garantiden değiştirdiler. yeniler uzun süre bozulmadı ama rahat girmiyordu saplamalara hatta bu yüzden 3 tane filan saplama yalama olmuştu.

cmaxinkilerde sorun yok diye biliyorum, en azından düşen yok diyelim dış görüntüsü de biraz farklı, ama amcamın cmaxinde düşenler var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
12 saat önce, Tuğra Yanık yazdı:

Ne olmuştu bize de ders olması için paylaşır mısınız?

Focus 2 trend aracıma orijinal tertemiz ghia jantları aldım. Sanayide kara jant bijonu buna olmaz çelik jant bijonu alıp gelelim dediler. Konuya hakim olmadığım için yan taraftaki jant mağazasından 20 adet bijon aldık taktık. Pozantı ankara otoyolunda bijonlar gevşedi. Ön jantlardan biri çıkmak üzereydi direksiyondaki aşırı titreme üzerine durdum. Başta birşey anlamadım. Bijonların gevşediğini farkedip sıktım iyi sıkmamışlar diye düşündüm fakat kısa bir mesafe sonra yine titreme oldu bijon yine gevşemişti. Bijonları sıka sıka ankaraya vardım. Ankarada komple jantı söktüğümüzde bijonun jantı yediğini inceltiğini gördük. Orijinal bijon alıp yıllarca kullandım hiçbir sıkıntı çıkmadı. Orijinallerin ucu sivri kalem şeklinde bana taktıkları dört köşeydi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
22 saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Tamamını değiştirmek fikri en iyisi hocam, internette satan çok ancak kısa zamanda paslanıyorlar. Sanayide tanıdık/bildik yerden almak tercih edilebilir. Fiyatlar uçmadan önce 5-8 tl/adet civarındaydı…

O zaman ben servise bir sorayım. Beni de düşündüren paslanma olayı. Eğer uygunsa oradan bulayım. veya forum sponsorlarımızdan Erol otomotive de bir sorayım bakalım.

Teşekkür ederim Gürkan Hocam.

20 saat önce, Cenk İşler yazdı:

Geçen 1 tane somun sıkıştı tabancaya, neyse başka aldık taktık fakat bariz çıkıntı duruyor, aklım orada kaldı birde üstüne hız arttıkça sistematik uğultu sesi duydum, nedeni düşündüm şöyle :

Orijinal somun 47 gr

takılan 58 gr

başka buldum oda 61 gr 

Orijinal taktım uğultu kesildi 

Yani gürkan abimin dediği gibi takım değiştirin tek tip olsun, paslanmasın derseniz kapaksız açık somun alıp silikon kapak takabilirsiz veya orijinal temin edersiniz.

Bilgi için teşekkür ederim. Sanırım dediğiniz gibi orijinale yöneleceğim. İnternetten satın alanların çoğu bir süre sonra paslandığını yazmış.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.