Jump to content

Lastik Yarıldı Goodyear Efficientgrip Performance 2 215 55 17

Serkan Z.
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Merhaba Dostlar,

Puma ile 1 ay gibi bir sürede 2 bin km yol yaptık. Dün eşim şehir içinde kullanırken  araba aniden lastik basınç uyarısı veriyor ve hızla dip seviyeye iniyor lastik. Hemen sağa çekip beni aradı. Lastik yanak kısmından yırtılmış. Herhangi bir darbe izi yok. Yolda üzerinden geçilmiş olabilecek kesici bir nesne bulamadık. Lastikler 2021 üretimi. Neden yarıldı anlam vermek mümkün değil. Aynı lastiğin 98 W olan modelini de çok zor buldum. Genelde 94 yük endekslisi var ki yanlış hatırlamıyorsam aralarında 70 kg fark var. Neyse zar zor 2020 üretimi aynı lastikten bulduk ama Good Year zaten bana hiç sıcak gelmeyen bir markaydı. İyice soğudum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Serkan Z. yazdı:

Good Year

Geçmiş olsun Serkan,

15 gün önce oğlum ST line ın 18" lastiğini kaldırıma değdirince yanaktan yarmış, aldık yenisini.

Yanaklar çok hassas, sizdeki durum da aynı sanırım, muhtemelen hanım farketmemiştir kaldırıma dokunduğunu...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende bu ara aynı ölçüden goodyear yada bridgestone bakıyordum halen karar veremedim. Hocam siz kullanıcı hatası mı, imalat hatası mı garanti başvurusunda bulunun bence.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Yanaklar çok hassas, sizdeki durum da aynı sanırım, muhtemelen hanım farketmemiştir kaldırıma dokunduğunu...

Teşekkür ederim Gürkan, 

Sana da geçmiş olsun. 

Kızım da annesiyle birlikteydi. Bir komploya kurban gitmiyorsam o  da, hiçbir yere dokunmadık, diyor. 😎

Şaka bir yana ben de arabanın yanına gittiğimde lastikte veya jantta hiçbir sürtme izi görmedim. 

1 saat önce, Adem Kazıl yazdı:

goodyear konforu arttırmak isterken yanaktan ödün vermiş yanaklar ince, focusun birinde gördüm efficentgrip 2 yanaklardan fazla bombeli duruyordu.

Bir daha yanindan geçmem Adem bu lastiğin. 

Bir saat önce, Tugay Kuruöz yazdı:

Bende bu ara aynı ölçüden goodyear yada bridgestone bakıyordum halen karar veremedim. Hocam siz kullanıcı hatası mı, imalat hatası mı garanti başvurusunda bulunun bence.

Birkaç bin km daha yapmış olsaydım kesinlikle dördünü birden Conti premium contact 6 ile değiştirirdim. Kuga'daklerden çok memnunuz. 🧿

Serkan Z. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Resimdeki lastik bombesini bulun 😄 😄
209683487_10158874850429845_5692491140697022281_n.jpg.afbcab368e4cf4bcd578b10141d148ee.jpg

Ortasında tretuvar olan daracık sokağı inşaatçılar kapamış karşı şeride geçerken sağ arka tak diye tretuara vurdu. Sonuç bombe... 3-4 hafta öyle kullandım ama tatile gidecektim dağ başında gümler sorun olur diye yenisini aldım ben de. Taksidi bitti çok şükür 😄 

😜  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

22 dakika önce, Mustafa Nartkaya yazdı:

Çok geçmiş olsun.
Allah dan şehir içinde nispeten yavaş hızda olmuş.

Çok teşekkür ederim.

15 dakika önce, H. Cenk yazdı:

Resimdeki lastik bombesini bulun 😄 😄

Geçmiş olsun abi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçmiş olsun her ikinizde hocam. Jant koruma maksadıyla olcak galiba yanak biraz daha dışarda kalıyo oda dar yerde yada yanaşırken sıkıntı oluyor. Bende GY egp ile ufak bir kaldırım taşı temasında aynısını yaşamıştım. Birde şehir dışında çok kullanınca mahvoldular, sonrasında Turanza almıştım ve daha iyiydiler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aklıma geldi okuyunca:

12-13 sene olmuştur.kışlık lassa almıştım.gece karanlıkta dönerken kaldırıma sürttmüş lastik yarılmıştı.ertesi gün aldığım bayi ye gittim.bu artık üretilmiyor yok dedi.bende izmit fabrikayı aradım.şansmıdır nedir müdür gibi birine bağladılar.durumu anlattım 10 yıl yedek parça bulundurma zorunluluğu gibi şeyler söyledim.adam gayet sakin dinledi.sonunda dedi ki : efendim ad soyad iletişim bilgilerinizi sisteme giriyorum.birdahaki lastik ihtiyacınızda bizdenbir lastik ücretsiz alacaksınız.aradan 2 yıl geçti.tekrar bayiye gittim lastikleri yenilemek için.orda aklıma geldi,olayı anlattım.bayi; abi olmaz öyle şey dalga geçmişler senle dedi.ısrar edince sisteme girdi.çok şaşırdı.gerçekten bilgilerim sisteme girilmiş ve bana 1 lastik ücretsiz verdiler.o gün buğündür tüm araçlarıma lassa alırım.

paylaşmak istedim 🙂

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

21 saat önce, Bekir B. yazdı:

@Serkan Z. Ve  @H. Cenk geçmiş olsun, yakın zamanda bende golf ün sağ arka lastiğini yanak sıkıntısı nedeniyle değiştirmek zorunda kaldım.,

Teşekkür ederim abi, sana da geçmiş olsun. 

5 saat önce, Ozan Kar yazdı:

geçmiş olsun abi, dün sağ arka lastiği kaldırıma sürttüm dar bir dönüş yaparken, görebildiğim bir sorun yok. dunlop fm800 yine memnun etti 🙂 

Çok teşekkür ederim kardeşim. Biz de Continental'de bir iki kere kaldırıma sürtme olayı yaşadık. Hatta lastikçiye danışacak kadar lastiğin yanağı sürtündü ama bir sorun olmamıştı. 

Good year benim için zaten son sıradaydı. Artık orada da değil. 🙂

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.