Jump to content

Hybrid Arabalrda Ps Olayi

Volkan Çelebi
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Merhaba herkese,

Motoru yanan focusumdan ve ford firmasının konuyla ilgili geri dönüş yapmamasindan sonra baska bir marka ile devam etme kararı aldim. Suan bütçeme uygun 2020 model 100 km de bir Hyundai ioniq var, fiyatta anlastik ama aracin ps i 105 ve bu beni düşündürüyor acikcasi. Hybridlerde kalkislarda elektrik motoru devreye giriyor ama hizlanma konusunda bu durum nasil bir dezavantaj olusturur bilemiyorum.

Sizlerin dusunceleri nedir?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hafif hibrit olması lazım. Herhangi bir zaaf göremezsiniz. Motor neyse o şekilde gidecektir, siz hibrit kısmına değil diğer kısma odaklanın performans için.

Hibritmiş ama atmosferik beslemeli benzin kısmı, hibritlik her anlamda avantaj sağlamayacaktır çünkü sürekli dolu değil piller buna dikkat ederek düşünebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2018'den sonra gelmedi diye biliyordum ben Ioniq'i ama demek ki yanlış biliyormuşum.

İki yıl kadar önce buradan Antalya - Alanya arası sürmüştüm. Çok da etkilememişti.

Bir kere sürüşü tamamen ekonomi odaklı ve gaz tepkisi çok zayıf. Ancak kökleyince vites düşürerek bağıra çağıra gidiyor idi. 

Yani o hibridlerde beklediğimiz elektriğin tepkisi bunda yok.

Keyifli kullanırım sakin sürücüyüm diyorsanız tamam, ama biraz sportif kullanayım derseniz beklentinizi karşılamaz.

İyi yönü Antalya - Alanya arası 4L/100 km altında yakıt tüketimi vardı. 

Donanım olarak da yok yoktu. 

Ben alır mıyım? Net: Hayır, basınca kaçan araba severim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.