Jump to content
  • 0

Kaza Sonrası Araç Verme Zorunluluğu?

Zafer Yusoğlu
 Paylaş

Soru

Cuma günü Hanımın kullandığı araca tek yön olan yolda servis minibüsü sol ön çamurluktan vurdu. Aracın çamurlukta hasar var. Ezilen çamurluk yüzünden kapıda bir insanın zorla girebileceği kadar açılıyor. Cumartesi günü Ford atılgan servise aracı götürdüm. Şu an elimizde iş var. 10 günden önce başlayamayız, parça tedariki yok bu yok şu nerdeyse 1 ayda anca yaparız falan dediler. Aracı ısrarlarım sonucunda lifte kaldırttım. Rot kolu eğilmiş. Direksiyon hafif sağa dönük duruyor. Araçta yolda çekme falan yok. Düz çizgisini koruyor. Karşı taraf yüzde yüz suçlu bana göre. Aracı yaptırmak için torpil arayacağım nerdeyse. İşin kötüsü kaskodan kiralık araç seçeneğini çıkarmıştım. Bakalım nasıl yapacağız. Servis araç vermez büyük ihtimalle. Araç verme gibi bir zorunlulukları yok değil mi? 

• Beğen 1
  • Üzgün 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 10 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Geçmiş olsun abi garantiden oluşan sorunlarda ikame araç veriyorlar, kasko veriyor ama onuda çıkartmışsın poliçeden, bizim şirketin şamar oğlanı corollayı tamir için servise bıraktığımızda  kaskodan araç alıyorduk ama serviste kaldığı süreyi tam karşılamıyordu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Öncelikle geçmiş olsun bununla atlatılmış ya gerisi hallolur.

Fordun kendi sitesinde şöyle bir ibare var;

"Ford LifeCard sahiplerine; yetkili serviste 5 iş gününü aşan onarımlarda, 5. iş gününden itibaren..... ikame araç verilir" diyor. Servisinizin hasar danışmanıyla bir konuşun derim bu durumu.

Aynı durum başımıza gelmişti forumdan Doğan abinin aracını aldığımızın 2.günü kaza yapmış aracı servise bırakmıştık, hasar danışmanı sağolsun kaskomuz olmamasına rağmen servis kayıtlarından eski müşteri olmamız nedeniyle daha ilk günden ikame araç verdi ve yaklaşık 15 günlük bir süre boyunca kendi aracımızın işlemleri bitene kadar kullanmıştık. 

Semih G. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Rize'de pek önemli değil müşteri memnuniyeti. Bizim buranın esnafı "alacaksan açayım göstereyim, boşuna beni uğraştırma der." Burda önemli olan esnaf memnuniyeti. Müşteri 2. planda. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
11.10.2021 - 07:14 tarihinde, Semih G. yazdı:

Öncelikle geçmiş olsun bununla atlatılmış ya gerisi hallolur.

Fordun kendi sitesinde şöyle bir ibare var;

"Ford LifeCard sahiplerine; yetkili serviste 5 iş gününü aşan onarımlarda, 5. iş gününden itibaren..... ikame araç verilir" diyor. Servisinizin hasar danışmanıyla bir konuşun derim bu durumu.

Aynı durum başımıza gelmişti forumdan Doğan abinin aracını aldığımızın 2.günü kaza yapmış aracı servise bırakmıştık, hasar danışmanı sağolsun kaskomuz olmamasına rağmen servis kayıtlarından eski müşteri olmamız nedeniyle daha ilk günden ikame araç verdi ve yaklaşık 15 günlük bir süre boyunca kendi aracımızın işlemleri bitene kadar kullanmıştık. 

Bugün servise sordum. 5 gün değil 15 günü aşan onarımlarda ikame araç veriyoruz dedi. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
8 saat önce, Semih G. yazdı:

Ben buranın yalancısıyım; https://www.ford.com.tr/bakim-ve-onarimlar/fayda

Adsız.png

orayı yanlış anlıyorsun, bakım onarım ve hasar farklıdır. ** bakım onarım için, hasar için bulunurluk durumuna göre demiş sadece.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.