Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Klimadan Gelen Koku ve Alman Focus

Soner Yaz

Soru

Merhabalar,

(konu açarken karşımıza çıkan kırmızı yazı beni çok düşündürdü. Ya yanlış yere konu açıyorsam diye hala korkularım var :) )

Geçen hafta 45000 bakım yaptırmıştım.

Klimadan koku gelmesi üzerine bugün tekrar Azim otoya uğradım.

klima kanallarına ilaç sıkaraktan sorun çözüldü gibi yalnız o ilacın kokusu geliyor şimdi sanırım bir kaç güne gider

maliyet olarak erol bey sadece sprey in parası olarak 25 tl ücret istedi.

Erol beyin çalışanı spreyi sıkarken, alman focus geldi. 2.0 tdi motor vardı 6 vites resimlerini çektim.

Alman Ford

Dikizin altındaki lamba çok hoş :)

Erol bey arızası varmı diye bakıyor :yazyaz:

Ön gösterge ekranı büyük ve orta konsola büyük ekran takılmış

Araç çok güzel

Bir konunun daha sonuna geldik, :)

iyi akşamlar

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Klima bakımı için polen filtresini -gerekiyorsa- daha sık değiştirin, klimayı kapadıktan sonra havalandırmayı bir müddet daha çalıştırın hatta biraz sıcakta çalıştırırsanız daha iyi olur, bunların yanısıra düzenli olarak dezenfektan da kullanmanız sağlık açısından faydalı olacaktır, bu ürünlere internet üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Evaporatör soğuk iken klimayı kapattığınızda ve fan durduğunda çevredeki sıcak hava soğuk yüzeyde yoğuşarak nemlenmeye bu durum da küf oluşmasına (mantar üremesi) neden olur. Koku bundan kaynaklanır.

Tolga iki mesaj öncesinde yapılması gerekenleri yazmış zaten...

Mesela: http://shop.wurth.com.tr/klima-temizleme-spreyi-300ml

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ziebart 69 tl istedi ama garanti vermedi :) 
İnternette araştırdım biraz;
Mafra Antibakteriyel Araç Klima Dezenfektanı (Odorbact) diye bir ürün var, sipariş verdim. Deneyip sonuçları yazarım.

Evaporatör soğuk iken klimayı kapattığınızda ve fan durduğunda çevredeki sıcak hava soğuk yüzeyde yoğuşarak nemlenmeye bu durum da küf oluşmasına (mantar üremesi) neden olur. Koku bundan kaynaklanır.

Tolga iki mesaj öncesinde yapılması gerekenleri yazmış zaten...

Mesela: http://shop.wurth.com.tr/klima-temizleme-spreyi-300ml

Daha önce sprey olarak denedim, uygulamasını özel servis yaptı (azim oto) ama pek etkili olmamıştı. Teyp üstü kanallara sprey sıkmak tedirgin ediyor :)

Soner Yaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba arkadaşlar. Konu için birdaha başlık açmak istemedim. Focus trend x 2014 sahibiyim. Arkadaşlar sorun şu ki; Turbo borusunda sürekli yağlanma görüyorum aslında baktığımda bir delinme yırtılma yok lakin barız bi yağlanma mevcut. Ve dün farkettim ki aracın içine klima açıkken bir koku geliyor, mazot mu, yağ mı çözemedim??  Yada Turbo dan egzoz kokusu sızar mı bilmiyorum?  Konu ile ilgili bilgisi olan varsa lütfen yorum belirtsin. Aracın garantisi devam ediyor, bu sorunları garanti dahilinde çözebilirmiyim?  İyi forumlar.... 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Merhaba arkadaşlar. Konu için birdaha başlık açmak istemedim. Focus trend x 2014 sahibiyim. Arkadaşlar sorun şu ki; Turbo borusunda sürekli yağlanma görüyorum aslında baktığımda bir delinme yırtılma yok lakin barız bi yağlanma mevcut. Ve dün farkettim ki aracın içine klima açıkken bir koku geliyor, mazot mu, yağ mı çözemedim??  Yada Turbo dan egzoz kokusu sızar mı bilmiyorum?  Konu ile ilgili bilgisi olan varsa lütfen yorum belirtsin. Aracın garantisi devam ediyor, bu sorunları garanti dahilinde çözebilirmiyim?  İyi forumlar.... 

Turbo yağlanması ciddi bir problem . Bunun için servise gitmenizde fayda var . Araç turboya yağ basıyor olabilir . Turbo egzost gazını araç dışına atmak gibi bir görevi de var . Garantiniz varken servise uğrayın. Polen filtresini de kontrol ettirebilirsiniz.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
22 saat önce, Özer Aksu yazdı:

Turbo yağlanması ciddi bir problem . Bunun için servise gitmenizde fayda var . Araç turboya yağ basıyor olabilir . Turbo egzost gazını araç dışına atmak gibi bir görevi de var . Garantiniz varken servise uğrayın. Polen filtresini de kontrol ettirebilirsiniz.

Bilgi paylaşımı için teşekkür ederim, servise göstereceğim. Sonucu faydalı olabilir diye buraya paylaşırım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.