Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Içtiğimiz Damacana Sular Ne Kadar Temiz....

Önerilen Mesajlar

Bir kaç değişik marka damacana kullandım. Parayı da toplu ödüyordum. Birgün bu su borcum birikmiş gittim ödedim 200 TL. Tabi dokundu biraz. Aklımda su arıtma cihazları vardı. 600 TL ye aldım. 5 yıldır kullanıyorum. 6 ayda bir filtreleri değişiyor. Tanıdık olunca filtre değişimlerine hiç para vermedim. onca zaman damacana kullandığım halde hiç rahatsız olmadan ailecek arıtma suyu içtik.

Bu arada bu iletiyi yazarken deprem oldu. Son 1 ay içinde ne kadar çoğaldı bu bölgede. Sık sık deprem yaşamaya başladık. 39 yaşındayım kendimi bildim bileli son 1 ayı saymaz isek 3 kez depremle karşılaştım. son 1 ayda 5 kez.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok iyi bir kaynakça, sanki daha önce paylaşmıştım ama...
http://www.gidahareketi.org/su/

Yukarıda bağlantısını verdiğim siteyi üşenmeyin inceleyin, 
Özellikle hazırladıkları tabloya göz atın. Bildik pek çok markanın zararlı maddeler açısından sınırda olduğunu görün. Seçiminizi ona göre yapın. 

Arabanın tamponu, farı için onlarca site gezen arkadaşların içme suyuna da benzer özen göstermelerini dilerim. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yukarıda bağlantısını verdiğim siteyi üşenmeyin inceleyin, Özellikle hazırladıkları tabloya göz atın. Bildik pek çok markanın zararlı maddeler açısından sınırda olduğunu görün. Seçiminizi ona göre yapın. 
Arabanın tamponu, farı için onlarca site gezen arkadaşların içme suyuna da benzer özen göstermelerini dilerim. 

Dumur olmus vaziyetteyim, marka olarak guvendigim markanin, markette satilan market markasi altindaki sudan daha kotu oldugunu ogrendim. Kabus gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

bukadar evhamlı olmayın uzun vadede sizi lime lime yiyorlar gibide düşünmeyin o suyun içindeki mikroba ihityacımız var bünye olarak başka türlü bağışıklık sistemimiz mutasyon geçiremez. bu bakterilerin daha zararlı olanlarını günlük hayatta tuttuğumuz telefondan yediğimiz bir çok ürünün içerisinde vücudumuza aldığımızı düşünüyorum belli bir standardın üzerindeki tehlike sınıfı görülen sular zaten toplum üzerinde toplu benzer belirtiler gösteren örneklerle bize kendilerini göstereceklerdir.. çok takılı kalmayın hamidiye sudan kolera olan çocuklar vardı istanbulun göbeğinde 95-2000 bandında bu tarz etkiler yoksa biyolojik bir tehdit görmüyorum ben tadına bakın kokusuna bakın rengine bakın sizi çekmiyorsa değiştirin markayı gitsin kaldıki devamlı tükettiğiniz su da şampuan da diş macunu da devamlı aynı marka kalmasın takib edin muadiliyle değiştirin çünkü vücudunuz aynı ürüne alışınca onun gösterdiği olumlu etkilerden etkilenemeyecek şekilde adapte olur vücudu devamlı değişim döngüsünde tutmak vücudun yeni mikrop ve olumsuz etkenlerle mücadelede daha hızlı sonuçlar almanıza sebep olur..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 4 hafta sonra...

Bu konuya bayağıdır takığım Ariston Hotpoint-Ariston CT NTC IX2 isminde bir cihaz çıkarmış. Bunu kullanan var mı? Teknik olarak mantıklı geldi basit olan hep iyidir mantığıyla. Kullanan varsa tat koku konusunda yorum yaparsa almayı planlıyorum. Beğenmezsem iade seçeneği yok. O yüzden yorum arattım bulamadım. 

https://www.youtube.com/watch?v=BFZUH6Ta-bs

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Su'ya ek şimdi de sodalar. (Şimdi dediysem 2010 yani :P )

http://www.gidahareketi.org/Icecek-Analizlerinden-Cikan-Olumcul-Tehlike-939-haberi.aspx

Bunlar sınavı vermiş diğerlerinin detayı haberde mevcut.

SIRMA: Hıfzıssıhha Laboratuvarlarında bu maden suyunun üç ayrı numunesi tahlil edildi. Üçünde de nitrite rastlanmadı.
SARIKIZ: Biri kaynağından olmak üzere Sarıkız maden suyunun üç ayrı analiz yapıldı. Üçünde de nitrite rastlanmadı.
EFE: Biri kaynağından, ikisi piyasadan olmak üzereEfe marka maden sularının üç ayrı analizi yapıldı. Analizlerin hiçbirinde nitrite rastlanmadı.
ÖZKAYNAK: Biri kaynağından olmak üzere iki ayrı analiz yapıldı. İkisinde de Özkaynak maden suları temiz çıktı.
BEYPAZARI: Bu maden suyunun kaynağından numune alınmadı, ancak piyasadan temin edilen iki ayrı numunesinin analiz sonuçları temiz çıktı.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
  • Şaşırmış 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Özellikle ismi nedeniyle güven veren ve sık tercih edilen Kızılay en yüksek nitrit oranı ile can sıkıcı. 

Uzak durmak lazım. 

Sanayi ve gübre kirliliğinin içme suyu kaynaklarına kadar ulaştığını üzülerek izliyorum.

Daha yazacak çok şey var da başkalarının da keyfini kaçırmak istemem.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.