Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Içtiğimiz Damacana Sular Ne Kadar Temiz....

Önerilen Mesajlar

• 3 yıl sonra...

Su firmamı bu nedenle şimdilik değiştirdim. Sorun çözülmüş olsa da yemek ve çayda damacana su kullanmaya devam etmek çok içime sinmiyor. Sonunda platiğin ne olduğunu bilen biriyim. Su arıtma cihazı tavsiyesine ihtiyacım var. Fakat gerçekten kullanmış ve menun olanlar marka model söylerse seviniririm. Çelik gövdeli ve eski tip olanlar en sağlıklı olanı gibi duruyor. Yerli malı kaldı mı onu bilmiyorum. Tezgah altına girmesi mutfak dolap tasarımından dolayı mümkün değil. 

Kana kana musluktan su içtiğim günler ne kadar uzakta kaldı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu sulardan Karlık Madran'ı kısa bir süre evde kullanmıştık 2.5 sene önce.. İçinde bir takım pariküller görmeye başlayınca bırakıp Nestle'ye geçmiştik.. Damacanalarının dışı da pis geliyordu zaten.

Kabalak'a şaşırdım ben. Eskişehir'de pek bir överler.

Epey geç bir cevap olacak ama bu Eskişehir'in suyu olan Kalabak değil. Kabalak diye bir marka. Zamanında çok geyiğini yapmıştık.

Arıtma suyu kullananların da sudan alacakları mineralleri maden suyu gibi kaynaklarla dengelemelerini tavsiye ederim. Arıtma cihazları genelde bir filtre sistemi ve aktif karbondan oluşan bir adsorbant kullanıyor. Bu yalnızca suyun içindeki iri partikül ve iyonları yakalar. Ayrıca mikrobik, bakteriyel açıdan bir faydaları yoktur ( bildiğim kadarıyla) Şişeleme sular genelde bu işlem için ozonloma ya da klolarlama kullanırlar.

Biz arıtma suyu kaynatarak kullanıyoruz genelde. Bir de laboratuvarda de-iyonize su olarak.

Semih O. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.