Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kavramada Ilerlemek

ferhat tezcan

Önerilen Mesajlar

Som nesil araçlarda fren ve debriyaj balataları aşınmaya çok daha müsait. Baskı balata sorunu yaşamadım. Ama Toyota'da frenler 30binde biterdi. Genel olarak debriyaj basılı beklemek hatalıdır. 4-5 yaşındaki araçlarla bugünkü araçlar arasında balatalarda kullanılan malzeme farklarıda olduğundan, örnekteki Peugeot'nun durumu örnek olmayabilir.

Debriyaja basılı beklemek bencede araç için pek faydalı değildir kanısındayım.Zaten konu bu değil

Düz zeminlerde yüksüz ve çok yavaş hızda kavramada ilerlemenin araca çok fazla sorun çıkartacağını sanmıyorum.

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Debriyaja basılı beklemek bencede araç için pek faydalı değildir kanısındayım.Zaten konu bu değil

Düz zeminlerde yüksüz ve çok yavaş hızda kavramada ilerlemenin araca çok fazla sorun çıkartacağını sanmıyorum.

Aslında çok çok az gaz vererek yürümenin pek ihtimali yok çünkü araç silkeliyor. Kalkışta gaz vermeden kalkış yapmıyorum ama kalktıktan sonra rolanti devrinde gaz vermeden yürümek durumunda kalıyorum. Aksi takdirde yarım debriyaj yapmak gerekiyor zaten.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla benim aracımda kronik sorun olduğundan araba soğuk iken ilk çalıştırdığımda maşallah 1500-2000d/d çalışıyor :) Geri geri kavrama noktasında yokuşta çok rahat gidiyorum ama devir düşünce gaza basmam lazım eksiklik hissederim yoksa :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 yıl sonra...

arkadaslar ben aracı 22000 km de iken aldım su an 37000 km de ve ilk kalkısta hafif titreme yapıyor acaba baskı balata bitiyormu bu km de bitermi? ayrıca ben gazsız kavramada pek gitmemeye özen gösteririm acaba 22000 km lik ilk sahibi kullanımında bu sorun olmus olabilirmi bu kadar kısa zamanda ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, uğur özsabır said:

arkadaslar ben aracı 22000 km de iken aldım su an 37000 km de ve ilk kalkısta hafif titreme yapıyor acaba baskı balata bitiyormu bu km de bitermi? ayrıca ben gazsız kavramada pek gitmemeye özen gösteririm acaba 22000 km lik ilk sahibi kullanımında bu sorun olmus olabilirmi bu kadar kısa zamanda ?

Değil 22000, 22 kmde bile bitirilir balata tabi kasti uğraşmak gerekir. Yani evet olmuş olabilir kontol etmek lazım. Yokuş çıkarken yüksek viteste gaza yüklenin devir artıyor ancak hız aynı oranda artmıyorsa kaçırıyordur. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.