Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2012 Ford C-Max'e 1.0 Ecoboost Turbo Motor, Sync Ve Sürücü Asistanları Ekleniyor!

Yakup Ç. A.

Soru

Merhaba,

Daha önce bir çok konumuzda bahsettiğimiz 1.0 EB Turbo motor, C-Max'lere de eklenecekti fakat tarihi kesinleşmemişti. Artık tarih belli.

Haziran 2013 itibarıyla C-Max ile birlikte 1.0 EcoBoost alabileceksiniz.

Kısaca tüketim ve CO2 değerlerine bakalım

Ford C-MAX 5.1 l/100 km (55.4 mpg) ve 117 g/km CO2
Ford Grand C-MAX 5.2 l/100 km (54.3 mpg) ve 119 g/km CO2

2013 başı gibi

Bildiğiniz üzere SYNC ülkemizde ve Avrupa'da ilk B-Max daha sonra Focus ile sunulacak ve ardından C-Max'de de bu donanımı göreceğiz.

Bunlara ek olarak Yeni Focus'da karşımıza çıkan Sürücü Asistanları da artık C-Max ile de sunulacak.

Focus Club Tr.com

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
Bence o motoru fiestada falan kullanmalilar.
O motorın rüştünü ispatlaması için tüm modellerde kullanılması lazım 1.4 tsi 122 liğin passat tiguan vsaire de kullanımı gibi.Çıkar ama ekonomikliği kalmaz; hoş zaten sürekli rampa çıkçak adamın benzinliyle ne işi var kendi kendine yürüyen tork zengini çok sesli dizeller dururken :) İhtiyaç,zevk ve mekan .
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

O motorın rüştünü ispatlaması için tüm modellerde kullanılması lazım 1.4 tsi 122 liğin passat tiguan vsaire de kullanımı gibi.Çıkar ama ekonomikliği kalmaz; hoş zaten sürekli rampa çıkçak adamın benzinliyle ne işi var kendi kendine yürüyen tork zengini çok sesli dizeller dururken :) İhtiyaç,zevk ve mekan .

Tonay abi dediğin oldu;

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hoppala paşam 1 ay şaşmışız :P:) hayırlı olsun :yeah:

Aralık da teslimat başlar kanımca

Tekno Paket Fiyatı ise: 6.140 TL

1.0 Motor'da gelir onla birlikte
Avrupa'da sadece 200 Euro pahalı (1.6'dan) olan c-max ülkemizde ne fiyatdan sunulacak :) Start-Stop'a sayalım o farkı da :P

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Avrupada 1.0T cmaxler çıktı tvlerde bangır bangır reklamı dönüyor. Bazı ülkelerde sadece 125lik bazılarında hem 100lük hem 125lik çıktı.

125liğin verileri şöyle:

tüketim : 4.5/5.1/6,3 CO2: 117 Vmax: 187 0-100:11.4

Karşılaştırma için 1.6 verileri

tüketim : 5.3/6.6/8.7 CO2: 154 Vmax: 188 0-100:11.5

Otosan makul fiyata 1.0T cmax getirirse neden olmasın ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Haziran demiştik ve satışı C-MAX ile başladı :yeah:

Trend 1.0 EcoBoost 125 PS -->  50.130 TL

Titanium  1.0 EcoBoost 125 PS  --> 56.425 TL

Ülkemizde satılan motorlar ve tüketim&Performans Değerleri

post-1-0-57497200-1371155078_thumb.png

1.0 değerlerine baktıkça tdci'ın yetersiz kaldığını düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Haziran demiştik ve satışı C-MAX ile başladı :yeah:

Trend 1.0 EcoBoost 125 PS -->  50.130 TL

Titanium  1.0 EcoBoost 125 PS  --> 56.425 TL

Ülkemizde satılan motorlar ve tüketim&Performans Değerleri

attachicon.gifScreen Shot 2013-06-13 at 11.22.43 PM.png

1.0 değerlerine baktıkça tdci'ın yetersiz kaldığını düşünüyorum.

vergi avantajını ve dizelden 6bin tl daha ucuza olduğunu  düşünürsek c-max 1.0 ecoboost gerçektende dizel yerine alınacak iyi bir seçenek olur .dizele yakın yakıt tüketim değerleri var birde vergi avantajı !!! Önceki kasa dizel  c max  4.8 litre yakıt tüketimine sahipti yeni eb. 1.0 c max ise 5.1 litre yakıt tüketimine sahip ,nerdeyse aynı yani .Benzinli 125 ps güce sahip bu segmentte bir araç için gerçekten çok güzel bir tüketim değeri...Dizel yerine tercih edilebilir bir seçenek olur ama tabiki dizeldeki performans ve çekişi bulamayız ama yinede dizel yerine alınabilecek çok güzel bir seçenek bence !

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

vergi avantajını ve dizelden 6bin tl daha ucuza olduğunu  düşünürsek c-max 1.0 ecoboost gerçektende dizel yerine alınacak iyi bir seçenek olur .dizele yakın yakıt tüketim değerleri var birde vergi avantajı !!! Önceki kasa dizel  c max  4.8 litre yakıt tüketimine sahipti yeni eb. 1.0 c max ise 5.1 litre yakıt tüketimine sahip ,nerdeyse aynı yani .Benzinli 125 ps güce sahip bu segmentte bir araç için gerçekten çok güzel bir tüketim değeri...Dizel yerine tercih edilebilir bir seçenek olur ama tabiki dizeldeki performans ve çekişi bulamayız ama yinede dizel yerine alınabilecek çok güzel bir seçenek bence !

Ben öyle düşünmüyorum. 

1.6 trend cmax 1.0T trend cmaxten çok daha akıllıca. Çünkü focusta tüketim makul olabilir ama Cmax yüksekliği nedeniyle focusa göre en az 1 litre fazla yakar. Focus ve fiestada hala benzinli satın alan vardır ve bu arabaları satarsınız. Ama Cmax gibi arabaları benzinli ile almak kumar gibi bir şey kesinlikle elinde patlar. Veya çok acaip değer kaybı yaşarsın. Ayrıca 1,6 da güzel indirim yapan Otosan 1.0Tde hiç yapmıyor. Yani 46 listesi 1.6 trend 43 e bulunuyordu  iyi kötü 51 listesi 1.0 anca 50.5 alınır. 

Cmaxi benzinli ile alan zaten LPG takmaya alıyor. 1.0Tye de LPG takılamdığından bence çok gereksiz bir araba olur Cmax 1.0T . 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2 bin düşün listeden.. C-Max dediğimiz araba Focus'dan çok ağır değil ki 2 kişi binmek gibi sadece. Bal gibi kullanılır bana kalırsa tabi.

Yakup sen o indirimi alıyorsun da biz alamıyoruz. İnan 500-taş çatlasın 1000 TL diyorlar.  

Cmaxin ağırlığı değil de aerodinamiksizliği ona çok yaktırıyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.