Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Lg Ev Sinema Sistemi : Servis Beni Kandırıyor Mu?

Önerilen Mesajlar

Yaklaşık 3-4 sene önce normal fiyatı 899 iken bir teknosada özel mağaza indirimli 699 TLye görünce aldım.LG 903 TA ev sinema sistemi.. Yani bu kıllandırmadı değil: reforbish mi, garantiden geri dönüş mü diye ama neyse almış bulunduk

5-6 ay sonra bir gün DVD görüntüsü kayboldu ses normal ama görüntü yok. Yerinde garantiyi aradık hemen geldiler. SCARTtan kontrol ettiler yayın var, sadece HDMIden yok...Burada yapamayız cihazı götürücez dediler ve götürdüler. 1veya 2 gün sonra getirdiler . HDMİ board yanmış değiştirdik dediler . Taktılar ve gösteriyor.

Cihaz bundan sonra dikiş tutmadı. Servisi çağırmama rağmen servis gelmedi bir daha da aramadım..

Şimdi cihaz aux, aux opt, USB gibi dış bir kaynağın sesini verme durumunda iken (yani kullanımımızın büyük bir bölümü) acaip bir cıııyyykk diye sürekli bir ses çıkıyor. Hani mikrofonu hoparlöre yakınlaştırınca çok yüksek ve ince bir ses çıkar ya o ses ama daha hafif. Fakat var çok nadiren kesiliyor sonra gene başlıyor. Cihazın kendisinden geliyor yani hoparlörlerden subdan falan değil ana kutudan. Cihazın üstüne veya arkasına bastırısan kesiliyor gibi ama bırakır bırakmaz gene başlıyor. Üstüne PS3 koydum arkasına bişey koydum yan yatırdım önünü yükselttim arkasını yükselttim. Tüm bağlantıları yeniledim...Yine oluyor yine oluyor. Sisytemin tüm bağlantılarını söküp karşı duvara aldım gene var.

Arada bir tvnin seçimini yaparken görüyorum. Bizim LG aux ta yani eksternal ses kaynağından gelen sesi verme pozisyonunda iken , Tvyi LGden gelen HDMİ görüntüye getirdiğimde normalde hiç görüntü olmaması ve sinyal yok demesi lazım ama ekranın tümünü kaplayan böyle desenli bir bir yeşil ekran oluyor. Hani görseniz bu arıza demek dersiniz.. Yalnız her zaman değil bu...

Lanet ediyorum güzelim SONYyi bırakıp LG aldığım güne (çok eski bir SONY 4+1 sistemim vardı. Dolby idi ama DTS falan değildi. İyi kötü filmleri dolby izliyordum, müzik ve radyo kalitesi LG ESSinin 10 yüzbin katı daha iyiydi).

Daha sonra LG ESS ufak ufak CD ve DVDleri okumamaya başladı. İşte siliyorduk falan birkaç seferde okuyordu. Önce bazı DVDlerde derken tüm CD ve DVDlerde nazlanmaya başladı. Okumuyor disk yok diyor,kapatıp açınca okuyordu. Sonra bu da işe yaramamaya başladı. Evimiz her tarafı inşaat olan bir bölgede ve maalesef çok tozlu. Navitech marka portatif DVD playerımız da benzer şekilde okumama sorunu oluşturuyordu. Ara ara merterdeki servise götürüyordum optik okuyucuyu temizliyorlardı ve cihaz normal çalışıyordu hatta para bile almıyorlardı (küçük oğlum pert etti bunu) ..

Neyse LGde de aynısı oldu diye. servise götürdüm temizlensin diye...Bunlar dedi ki diagnoze ücretimiz 40 TL ..Okey dedik.. Baktılar ve arıza listesi çıkardılar.

- Anakart arızalı değişecek

- optik ünite arızalı değişecek .Total fiyat 285 TL (1-1.5 yıl önce)

Ben de kabul etmedim.

Anakartı ve optik diski arızalı bir ESS merkez ünitesinin tek sorunu bir ciyyk sesi (ki yaklaşık 2.5 yıldır var o ses ve üstelik servis HDMİ board değiştikten sonra oldu) ve DVD okumama olabilir mi? Anakartı arızalı cihaz başka bulgu vermez mi?

ESSne USB disk bağlıyorum içindeki Divx i seyrediyorum, optik kablo ile bağladığım PS3 nin sesleri/ görüntüsü normal çalışıyor, koaksiyel kablo ile bağladığım uydu alıcı sesi normal.. FM radyo çalışıyor. DVD/CD ye getirdğimde LG logosu televizyonda çıkıyor ve televizyon menüsü çıkıyor ve tüm ayarları yapabiliyoruz... Yani zaman içind yavaş yavaş gelişen DVD okuma dışında tüm fonksiyonları çalışan cihazın anakartı bozuk olabilir mi?

Merkezi aradım. Biz servislere karışmayız .Başka servise de götürebilirsiniz dendi.Sen karışmıycan da kim karışacak. Adam beni kandırıyor ana kartı bozuk cihazın tüm fonksiyonları çalışır mı diyorum. İlk defa DVD almıyoruz ki kafa kirlenince hepsi bunu yapar temizlese servis düzelirdi diyorum . Ücreti mukabilinde başka servise götürebilirsiniz diyor..

Bilmiyorum indirimli cihazı almakla hata mı ettim garantiden dönen arızalı cihaz veya defolu mu idi acaba

Makul bir fiyata optik kafayı temizleyecek bir yer bilen var mı? Aslında buna ihtiyacım da çok yok 45 TL vardı orjinal PS3 DVD kumandası aldım. Şu an DVDleri (ve blurayleri) LG ESS cihazına optik kablo ile bağladığım PS3ü eksternal DVD player olarak kullanarak izleyebiliyorum.Hatta blurayler acaip güzel oluyor..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben de 5 yıl önce aldığım philipsten pek memnun değilim; kendi kendine açılıyor yayın sırasında bir anda çok yüksek seviyede karlama sesi oluyor falan sapıttı yani.

Şu anda kapatıyrsun arkanı dönüyorsun açılıyor.

Geçmiş olsun seninki daha betermiş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben de 5 yıl önce aldığım philipsten pek memnun değilim; kendi kendine açılıyor yayın sırasında bir anda çok yüksek seviyede karlama sesi oluyor falan sapıttı yani.

Şu anda kapatıyrsun arkanı dönüyorsun açılıyor.

Geçmiş olsun seninki daha betermiş.

Hepsinden kurtulun iyi donanımlı bir bilgisayar ve bilgisayara bağlı kaliteli bir 5+1 sistemi alın bilgisayarın görüntüsünü tv ye bağlayın.İster 1080 p film izleyin ister oyun oynayın ister internete girin ne yapmak istiyorsanız onu yapın.Ufacak dvd blueray gibi cihazlara mahkum olmayın.

Ben 8 senedir bu şekilde kullanıyorum.Artık devir bilgisayarların devri dvd blueray oynatıcılar gereksiz aletler.

Hem pc de bir sorun çıktığında bozulan parçayı kendiniz bile rahat rahat çıkartıp yenisi ile değiştirebilirsiniz.

Ne gereksiz aletlere nede servis sıkıntısı çekmenize gerek yok :)

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ferhat abi sen naptın ya, keyif işi şeyler zaten bunlar birde pc ile bağlarsak...

Neyse..

Akşama çekeyim fotoğrafını bak nasıl oluyor. :)

8 senedir bu şekilde kullanıyorum televizyonum aynı zamanda bilgisayarım :) Son teknolojilerle ve 1080 desteği ile oyunları oynamak ve film izlemek bambaşka bir keyf oluyor.Bende oturup film izliyen biri birdahaki sefere kendi harddisk inde filmle gelip hadi bende film var izleyelim diye tutturuyor.Hatta bir kere oyun oynayanı akşam geç saatte zorla evden kovuyom o derece :)

Hanım bana diyor ki senin en sevdiğim yanlarından biri teknoloji e olan ilgin ve uyumluluğun der.Örnek vermek gerekirse emin ol yaklaşık 3 4 senedir dvd formatında film izlemedim tüm filmlerim mkv uzantılı ya 720p yada 1080 p dir :). Şu gözlük olayınıda halledince 3 boyuta geçicem inşallah :)

Herkeze tavsiye ederim başta biraz tuzlu olabilir fakat verdiğiniz her kuruşa değer emin olun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

işte ben o mkv leri alıyorum; diske aktarıyorum diski tv ye bağlıyorum öyle izliyorum.

Bende film izlemde falan sıkıntı yok zaten dvd sini nerdeyse hiç kullanmıyorum aletin.

Bilgisayarı çantadan çıkartıp aç; ses sistemi bağla pc yi tv ye bağla falan filan şarzı va mı fişe tak uğraşamam ben.

Ben de akşam foto çekip ekleyeyim buraya.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Akşama çekeyim fotoğrafını bak nasıl oluyor. :)

8 senedir bu şekilde kullanıyorum televizyonum aynı zamanda bilgisayarım :) Son teknolojilerle ve 1080 desteği ile oyunları oynamak ve film izlemek bambaşka bir keyf oluyor.Bende oturup film izliyen biri birdahaki sefere kendi harddisk inde filmle gelip hadi bende film var izleyelim diye tutturuyor.Hatta bir kere oyun oynayanı akşam geç saatte zorla evden kovuyom o derece :)

Hanım bana diyor ki senin en sevdiğim yanlarından biri teknoloji e olan ilgin ve uyumluluğun der.Örnek vermek gerekirse emin ol yaklaşık 3 4 senedir dvd formatında film izlemedim tüm filmlerim mkv uzantılı ya 720p yada 1080 p dir :). Şu gözlük olayınıda halledince 3 boyuta geçicem inşallah :)

Herkeze tavsiye ederim başta biraz tuzlu olabilir fakat verdiğiniz her kuruşa değer emin olun

Abicim bizde öyle kullanıyoruz fakat sistemsel şeyler farklı seninki farklı yani..Çözüm değilde farklı yollar bunlar :)

Kimisi bizim gibi hiç uğraşmıyor emin ol, dvd'sini eline alıyor ayağını uzatıp izliyor.. :)

Ben usb ile izliyorum tv'den..Pc'ye gerek yok mesela..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim televizyondada direk usb bağlayıp izliyebiliyorum tüm mkv formatlı filmleri sorun yok fakat

Hem görüntü kalitesi hemde ses kalitesi için bilgisayardan aktarmak daha iyi sonuç veriyor.Bilgisayardaki ekran kartı dahili creative ses kartı ve ona bağlı olan 5+1 ile çok daha iyi sonuçlar elde ediyorum.

Ama normal ve ses sistemi gerektirmeyen filmlerde mesela komedi gibi direk televizyonun usb sine takıp izlediğimde oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abicim bizde öyle kullanıyoruz fakat sistemsel şeyler farklı seninki farklı yani..Çözüm değilde farklı yollar bunlar :)

Kimisi bizim gibi hiç uğraşmıyor emin ol, dvd'sini eline alıyor ayağını uzatıp izliyor.. :)

Ben usb ile izliyorum tv'den..Pc'ye gerek yok mesela..

Ben o konuda çok kılım mesesela film izliycez benim o filmi ayarlamam 5 dakika falan sürüyor.Ses sistemimi aç optik çıkışa geç sonra altyazılar ince görüntü ayarları(karşıtlık doygunluk parlaklık gibi) gibi işlemlerden sonra film i izlemeye başlıyorum.Bana öyle keyf veriyor.

Mesela her filmde bunu deniyorum vlc player ı indirin varsada açın yüksek çözünürlüklü bir film açın filmi siyah ağırlıklı net bir sahnede durdurun.Sonrasında görüntü ayarları kısmına gelip oradan karşıtlık seçeneğini hafif hafif yükseltin.Çok az yükselttikten sonra üstteki orjinal görüntü seçenek kutusuna tıklayın bırakın.

Görüntünün ne kadar güzelleştiğini görün puslu beyazlık kaybolacak ve siyahlar ortaya çıkacak.Hatta ana önceden ne kadar açıkmış parlaklığı diyeceksiniz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cenk Hocam öncelikle geçmiş olsun gerçekten bu tip sorunlar insanı sinir sahibi yapıyor..

Diğer yazılanlara gelince, Sürhat Tezcan'ın çözümünü sadece internetten dizi vs izleyeceğim filan yapıyorum.. onun dışında film indir, onu bağla, ordan fışkırt filan uğraşacağım şeyler değil. Yakup'un bahsettiği DVD'sini eline alıp ayağını uzatıp izleyen kategorisindeyim ben.. Senin soyadın tezcan ama ben kendim tezcanlıyım :muha: öyle film inecek bilmem ne olacak, aman altyazısı oldu mu, senkron kayması var mı, kıldı yündü asla sabredemem, hele de hata mata olursa asla tahammül edemem..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tv nin kendi üzerinden oynattığı mkv formatlı filmin görüntüsü ve sesi; aynı dosyayı oynatan bilgisayardan kablo ile aktarıp yayınladığında daha mı kötü oluyor? O nasıl oluyor?

Görüntüde çok büyük farklılık olmuyor fakat sana ayar yapma imkanı kalmıyor tv nin verdiği ayar ne ise ona mahkumsun pc deki gibi ince ayar yapıp görüntüyü güzelleştiremiyorsun.

Sinema sistemi ile izliyceksen bilgisayardada kaliteli bir ses kart mevcut ise(hiçbir bilgisayarın orjinal ses çıkışı kaliteli ses kartları kadar iyi değildir)mesela bende creative x-fi titanium ses kartı var.Çok büyük kalite farklılığı oluyor film izlerken oyun oynarken ve hatta müzik dinlerken

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yani ben filmleri nasıl bulurum,torrent falan yok bende.. 8GB kotalı internet zor yetiyor bana. Filmi bilgisayar indirsem zaten USB belleğe atıp ev sinema sisteminde geniş ekranda izleyebilirim. Ama bir yerde filmin DVDsini görüp satın almak arkadaştan ödünç almak vs farklı bir şey. Bilgisayar indirmek kadar zahmetli değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yani ben filmleri nasıl bulurum,torrent falan yok bende.. 8GB kotalı internet zor yetiyor bana. Filmi bilgisayar indirsem zaten USB belleğe atıp ev sinema sisteminde geniş ekranda izleyebilirim. Ama bir yerde filmin DVDsini görüp satın almak arkadaştan ödünç almak vs farklı bir şey. Bilgisayar indirmek kadar zahmetli değil.

Haklısın; ben superonline fiber gelip jet hızında indirdiği için indiriyorum yoksa kesinlikle uğraşmam. gerçi çocuktan sonra o da bitti gitti.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.