Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 2 TDCI vs Caddy 1.9 105 TDI

Önerilen Mesajlar

Bu hafta içinde arkadaşımda olan 2010 1.6 multijet doblosu olan bi arkadaşım 2. araba olarak 2007 caddy aldı.

Zamanında doblo ile kamyonet kamyonet diye çok dalga geçtik oda haliyle caddy'i alır almaz kapışalım tarzında sözde bulundu.Aklıma bi soru işareti takıldı.

Caddy sonuçta kamyonet olabilir ama 1.9 motoruyla oldukça seri ve atik bi araç.Kendi focus'umuz olan 1.6TDCI ile caddy'i karşılaştırsak sizce nasıl bi sonuç ortaya çıkar ?

Işıklarda falan yanıma gelirse ve denersek Zira rezil olmayalım kamyonetle geçtim seni desin istemiyorum :argue:

Karşılaştırma :

2007 focus 2 1.6TDCI 109Bg

2007 Caddy 1.9 TDI 105Bg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

caddy

TEST VERİLERİ

Hızlanma

0-50 km/s : 4.3 sn

0-100 km/s : 14.0 sn

0-130 km/s : 24.8 sn

Esneklik (60-100 km/s)

4. Viteste : 9.8 sn

5. Viteste : 15.1 sn

Max. Hız : 166 km/s

Fabrika verisine hiç bi zaman inanmamışımdır :argue: Max performans olarak kullanılmıyor.Örneğin : Max hız 166Km/s olarak gösteriliyor fabrika verisi fakat youtube sitelerine vs girerseniz 200'ü deviren caddy'ler var , ki arkadaşın arabasıyla 190'ı gördük :)Tabi virajlarda çok hız kesmesi gerekir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende bunu görmüşken şunu yazayım dayımın oğlunda 2011 model 1.6 focus comfort var 100ps olanlardan aynı şekilde ışıkta felan kalksak bizim cmax ile onu geçebilirmiyim? :wub:

Bileyimde ona göre rezil olmayım zaten yanına her gidişimde motor sesinden ekip arabası geldi diye dalga geçiyor :öp::argue:

100ps benzinli Focus & 1.6 TDCİ 109 ps Cmax :kop:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

okdar cvp yazdım ama silindi gitti.

off

özetle, sana verdiğim değerlere inan ... doğrudur hepsi..

son hızda çok etken var , yanıldığın şu nokta var.Kadran hatası..yani 205 gördüğün o kadran aslında 205 değil 190 felandır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

E39 5.20 0 kalkıştan 200 km hıza kadar beni geçemedi.

2011 octavia 1,6 tdi 120-210 arası roll kafa kafaya

bu karşılaştırmaya göre focus TDCI neymiş ya vallahi şaşırttı. :kıhkıh:

okdar cvp yazdım ama silindi gitti.

off

özetle, sana verdiğim değerlere inan ... doğrudur hepsi..

son hızda çok etken var , yanıldığın şu nokta var.Kadran hatası..yani 205 gördüğün o kadran aslında 205 değil 190 felandır.

Sonucu ne olursa olsun bi deniyeceğim yanlız kalkışta turboyla birlikte kalktığımızda çok aşırı patinaj çekiyor ve önü şahlanıyor , o ara caddy uzarsa şaşırmamak lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu karşılaştırmaya göre focus TDCI neymiş ya vallahi şaşırttı. :kıhkıh:

Sonucu ne olursa olsun bi deniyeceğim yanlız kalkışta turboyla birlikte kalktığımızda çok aşırı patinaj çekiyor ve önü şahlanıyor , o ara caddy uzarsa şaşırmamak lazım.

2500-3000 rpm arası sabitle gazı. debriyajı çok hafif kavrama noktasının bir alt seviyesinde tut elfreni ile arabayı kasıntıda bırak. Devir düşmeye başladığında tekrar ilk sabitlediğin devire getir gaz ile.

Start geldiğinde debriyajı ve elfrenini bırak. Patinaj bitene kadar gaz pedalın sabit olsun. patinajın bittiği anda gazı kökle 4100 rpm de vitesleri büyüt.

edit:

Ön lastiklerinin hava basıncı 32psi arka lastiklerinin hava basıncı 36-37 psi olsun. Ön lastikler asfalta yayılsın yolu kavrasın.Arka lastiklerininde sadece orta merkezi yolu tutsun sürtünme kuvvetini düşürsün ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Start geldiğinde debriyajı ve elfrenini bırak. Patinaj bitene kadar gaz pedalın sabit olsun. patinajın bittiği anda gazı kökle 4100 rpm de vitesleri büyüt.

edit:

Ön lastiklerinin hava basıncı 32psi arka lastiklerinin hava basıncı 36-37 psi olsun. Ön lastikler asfalta yayılsın yolu kavrasın.Arka lastiklerininde sadece orta merkezi yolu tutsun sürtünme kuvvetini düşürsün :kıhkıh:

Asıl bana lazım olan bilgi buydu teşekkür ederim ;) Ben ilk dizel aracı vw transporter 1.9 TD 96 model aracımızda kullandım oda hızlı bi araç değildi haliyle , o yüzden dizel deneyimim yok ben ışık yanan kadar basıyordum dizel torklu olmasına rağmen yüksek devirde boğuluyor :(

Lastik ayarlarınıda dediğiniz gibi yaparım bu sefer arka havada kalmasın :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dizel yüksek deviri sevmez. ancak alt devirlerdeki yüksek torkuda hesaba katmalısın. o yüzden belirttiğim lastik hava basınçları ile düzgün asfaltta bir kaç deneme yap. Eminim farkları göreceksin.

Aslında bilmiyorum 3 pedalı aynı anda kullanabilirmisin aslında asıl doğru olan yöntemi elfreni ile yaptığın işi fren pedalı ile yapmandır difransiyel ve akslardaki boşuğuda bu şekilde almış olursun ancak ayağının çok hassas çalışması gerekli

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dizel yüksek deviri sevmez. ancak alt devirlerdeki yüksek torkuda hesaba katmalısın. o yüzden belirttiğim lastik hava basınçları ile düzgün asfaltta bir kaç deneme yap. Eminim farkları göreceksin.

Aslında bilmiyorum 3 pedalı aynı anda kullanabilirmisin aslında asıl doğru olan yöntemi elfreni ile yaptığın işi fren pedalı ile yapmandır difransiyel ve akslardaki boşuğuda bu şekilde almış olursun ancak ayağının çok hassas çalışması gerekli

3 pedal işi deneyim isteyen bir iş anladığım kadarıyla , karşılaştırma yapmadan önce 3-5 defa önceden denemek lazım :kıhkıh: El freni daha mantıklı ve daha bilindik aslında ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Oluşabilecek tüm olumsuzluklardan Focus Club Tr sorumluluk sahibi gösterilemez. :(

Güzel güzel sürün araçlarınızı işte.

Hız Felakettir. ;)

Bu yorum üstüne yorum tanımam güzelce sürmek varken hız neyimize , ama işte dayanamıyoruz bazen :D

:kıhkıh:;):D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.