Jump to content

Focus 1 Far Içinin Temiziliği

Yusuf Kavrama
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Merhaba. 2004 model focusun sağ farın içinde toz kir görünüyor (Sanırım arka kapağı far ampül değişirken uzun zamandır açık kalmış yeni farkettim ) Soldaki far içi gayet parlak iken sol far içi kirli bildiğimiz toz var içinde. Farları zımpara ve kloroform ile parlattık dış yüzeyini .Farı yerinden sökmeden arkasından nasıl bir işlem ile içini temizlerim ? yani nasıl bir işlem uygulayabilirim. Acaba ampulleri çıkarıp içine hava tutsam toz çıkarmı ? Özetle içini temizlemek için neler yapabilirim. Fikirlerinizi esirgemeyin lütfen. Şimdiden teşekkürler.

Yusuf Kavrama tarafından düzenlendi
imla hatası
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yusuf Kavrama, başlığı Focus 1 Far Içinin Temiziliği olarak değiştirdi

Uzun yıllar önce aynı arabayı farı yerinden çıkararak 2 tane neodyum mıknatıs yardımı ile yapmıştım.

far ampulünü çıkarıp önce hava tuttum, sonra süpürge ile çektim baktım olmuyor Zihni sinir projesi gibi aklıma bir şey geldi 🙂 çok az nemli bezin içine mıknatısı koydum yolladım içeriye diğer mıknatısında dışına tek kat bez sardım başladım dışarıdan haraket ettirmeye haraket ettirdikçe baktım içerideki bez kirden rengi dönüyor çıkardım temiz tarafını yolladım sonra aynen devam ettim. Ne kadar çizildi dersen öyle ahım şahım değildi hatta  araç hala aynı farlar ile dolaşıyor devamlı görüyorum. Ben bu işleme yapmadan önce fardan vazgeçmiştim fakat o beni bırakmamıştı.

Veya far yıkamacılar var onlara verip temizleyip verecekler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

04.10.2021 - 17:23 tarihinde, Cenk İşler yazdı:

Uzun yıllar önce aynı arabayı farı yerinden çıkararak 2 tane neodyum mıknatıs yardımı ile yapmıştım.

far ampulünü çıkarıp önce hava tuttum, sonra süpürge ile çektim baktım olmuyor Zihni sinir projesi gibi aklıma bir şey geldi 🙂 çok az nemli bezin içine mıknatısı koydum yolladım içeriye diğer mıknatısında dışına tek kat bez sardım başladım dışarıdan haraket ettirmeye haraket ettirdikçe baktım içerideki bez kirden rengi dönüyor çıkardım temiz tarafını yolladım sonra aynen devam ettim. Ne kadar çizildi dersen öyle ahım şahım değildi hatta  araç hala aynı farlar ile dolaşıyor devamlı görüyorum. Ben bu işleme yapmadan önce fardan vazgeçmiştim fakat o beni bırakmamıştı.

Veya far yıkamacılar var onlara verip temizleyip verecekler.

Onu youtube de gördüm deneyesim var aslında 🙂  Yerimden sökmek biraz zor gibi ama anlayan biri ile yapılır ancak. Çevrede hep farları dış yüzey parlatma yapılıyor iç yüzeyi temizleyen yer zor gibi, hemde masraflı ve far içi açılınca su alır iyi yapışmaz diyenler var. Halen arayış devam ediyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.