Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 1.6 Ti-Vct Yakıt Tüketim Değerleri

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

• Yanıt 549
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

16 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

LPG ?

evet lpg benzin ile 0.88 ile çarpılınca çıkan sonuç :)

yani

aralık 10/lt benzin

ocak evvel 11.4/lt benzin

son dolum 10lt/benzin

benzinde iken az yakayım diye uğraştığım zamanlarda 9.4 lt/100km şehir içi azaltamadım hiç. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

56 dakika önce, Olcay Sert yazdı:

evet lpg benzin ile 0.88 ile çarpılınca çıkan sonuç :)

yani

aralık 10/lt benzin

ocak evvel 11.4/lt benzin

son dolum 10lt/benzin

benzinde iken az yakayım diye uğraştığım zamanlarda 9.4 lt/100km şehir içi azaltamadım hiç. 

Merhabayin hesaplayan insan.

https://eksisozluk.com/hesaplayan-adamlar--105955

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sanırım benim arabada çıldırdı. Toplam 2 kez alana gittim (6 km) ve sadece bugün biraz gezdim. Toplamda 40.4 km yol yaptım. Aldığım benzin 5,98 lt 32,23 TL. Hesap yapınca 0,80 krş gibi oda 14/100 km lt gibi yapıyor.. Aboooo

Teoman Saraç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Arda P. yazdı:

140 kilometrede 120 lira yaktı.Yahu araç sanki baba v12 motor 760.Üzüyor

Hocam size birçok kişi yöntemini ve durumunu yazdı, artık bir şey çözülecekse yeri burası değil emin olabilirsiniz. Bundan sonra da kimse cevap vermez büyük ihtimalle çünkü değişen bir şey yon ne yazıkki. Unutmadan lira değil LİTRE verirseniz sizin gibi tüketim merak eden insanlara doğru referans olursunuz. Yarın 120 liraya 40 litre benzin de alabiliriz, 20 litre de.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 1.6 Ti-Vct Yakıt Tüketim Değerleri olarak değiştirdi

otomatik viteste nasıl 10 lt nin altını görebiliyorsunuz anlamıyorum.

gaza basıp basmadığım belli değil nerdeyse ben bile hissetmiyorum.oldukça sakin ve mümkün olduğunca gereksiz fren yapmıyorum. bunlara rağmen şehiriçi 11.5 lt nin altına düşmüyor.

Nelere dikkat etmem gerekiyor acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

22 dakika önce, Abbas Kara yazdı:

otomatik viteste nasıl 10 lt nin altını görebiliyorsunuz anlamıyorum.

gaza basıp basmadığım belli değil nerdeyse ben bile hissetmiyorum.oldukça sakin ve mümkün olduğunca gereksiz fren yapmıyorum. bunlara rağmen şehiriçi 11.5 lt nin altına düşmüyor.

Nelere dikkat etmem gerekiyor acaba?

Profilde aracınız Focus 1 gözüküyor? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 dakika önce, Abbas Kara yazdı:

Buna dikkat edip değiştirdim şimdi az yakacak mı arabam?

:):):)

Az kelimesi tartışılır. :) 

Ayrıca birkaç kişinin ne yaktığı da çok önemli değil, ciddi katılım olmalı ki veri sağlam olsun. 3-5-10 kişinin tamamen ayrı şartlarda verdiği değerler ancak fikir verir :) Kıyaslamak doğru olmaz.

1- Lastik havanızın normal ve lastiklerin mevsime uygun olduğundan emin olunuz.

2- Gerçek tüketimi değerinizi doğru şekilde ölçünüz. (1-2 tam depo tüketmek gibi)

3- Aracınızın tekniği 9.3lt olması lazım bunu zaten 10.2lt'den aşağı indirmeniz pek mümkün değil. Verdiğiniz değer ile beklenen değer arasında çok uçurum da yok. Trafik yoğunluğu, kısa sürüş/soğuk motor gibi şeyler bu farkı rahatlıkla açıklar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
3 dakika önce, Gökhan Gümüş yazdı:

31,5 litre (170 tl) ile 332 km şehir içi normal kullanım. Sizce fazlamı bu değer? Benzin fiyatı çok yüksek ne yazıkki. LPG mi taktırsam yoksa başka bir araçmı satın alsam bilemedim.

Otomatik Focus için 9.5 lt çok normal :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.