Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 1.6 Ti-Vct Yakıt Tüketim Değerleri

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

Şöyle: Boğaz dar olduğu için çok çabuk taşma yapıyor, yani, kabardığını görünce keserim deme şansı yok. Ayrıca depo ağzının hemen yanında taşan yakıtın akacağı bir kanal ağzı var, kaportaya bulaşmadan doğrudan aşağı akıyor, bu hem taşmanın fark edilmesini zorlaştırabiliyor hem de beklenmedik bir yerden yakıt akmaya başlayınca pompacıyı da araç sahibini de heyecanlandırıyor. 

İkinci kez atana kadar ibaresi kılavuzda var zaten.

Kılavuzda okuduktan sonra söyledim pompacıya zaten " ikinci sefer atsın " gibilerinden ama öyle dediğinde de üstelemedim. Bu sefer böyle deneyeceğim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...
  • Yanıt 549
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Merhabalar, forumda yeniyim. Aracım focus 3 beyaz titanium benzin oto

Yakıt değerleri olarak :) buradaki rakamlara gülüyorum.

Şimdi ben yazsam, yok artık atıyorsun falan olacak. Şöyle özetleyim şehir içinde hiç 12lt altında görmedim ve hesaplamadım. Şehirdışı min. 8,5 falan oldu.

Agresif kullanamıyorum bile.

LPG takdırdım hemen, onda ise şehirler arası 29 kuruş yakıyor.

Sorun ne bilmiyorum.

10500 km oldu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

son 3 gündür daha sakin kullanıyorum yol bilgisayarım 7.7 gösteriyo 100km oldu her gün kullandığım yol.. ortalama hızım 36.. biraz daha düşürebilirim sanki.. ondan önce agresif kullanırdım 8.7 idi

lpg deposunu 96 liraya fullledim bakalım kaç km gidicek buraya yazıcam

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.6 eb için konuşuyorum, üşenmedim, 10000 km boyunca aldığım benzinin miktarını kaydedip, toplam sonucu 100 e böldüm

sonuç 8.1 lt 100 km başına. 

sartlar : ihtiyaç halinde her zaman klimam açıktır, şehir içi dışı pencerem açık seyretmem, 3 kuruş kar edicem diye egzoz dumanı yutmam,     performans odaklı kullanırım, miktar şehir içi dışı karışıktır, eşit miktarda çünkü sürekli ısparta antalya arası gidip geliyorum, şehir dışı yakıt ortalamam, şehir içinden yüksektir, yolun kaldırabildiği hızlara çıkarım, rampa yukarı aşşağı güzergahta bolca var, tek başıma veya yüklü olarak, ortalaması 2 kişi bir valiz diyelim, süreç hem soğuk hem yaz şartlarını kapsıyordu, ama daha çok klimalı yaz

extrem gözlemler: bir depoda max yaktığım, 8.6, min yaktığım, 7.4, standart sapma istatiki olarak, beklenen. şehir içinde antalya veya ısparta ayni, sakin kullanımda, 7-7.5 civarını görebiliyorsunuz, hatta dikkatli biri iseniz daha aşşağı, bile yakalanabilir,( bana göre değil sakin kullancaksam, başka bişey alırdım zaten),

istanbul yoğun trafiği bilmem, orada olan parası olmayan almasın, dizel alsın zaten, 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aracım powersift sw aracı ilk aldığım gün 50-60 km yol yaptım ortalama tüketim 17,6 göstermişti şu anda 300 km yol yapmışım 9 litreye kadar düşürdüm gerçek yakıt tüketimi kaç km sonra görebilirim?Rodaj ne kadar sürer acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Genelde ilk 1000 km'yi parçaların birbirine alışma dönemi olarak nitelendirmek mümkün.

Ancak güncel teknolojide özellikle benzinli motorlarda rodaja bağlı dramatik bir düşüş beklemeyin boşuna, en iyi ihtimalde %5 fark eder.

Esas olan sürücünün araca alışarak ve ekonomik kullanma konusunda kendisini geliştirip disipline ederek elde edeceği kazançtır ki, onu km olarak ifade etmek pek kolay değil, kişiden kişiye değişiyor, benim gibi ayağına hakim olamayanlarda hiç olmayabiliyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aracım powersift sw aracı ilk aldığım gün 50-60 km yol yaptım ortalama tüketim 17,6 göstermişti şu anda 300 km yol yapmışım 9 litreye kadar düşürdüm gerçek yakıt tüketimi kaç km sonra görebilirim?Rodaj ne kadar sürer acaba?

Aradığınız şeyler aslında hem forumda hem kılavuz da mevcut.

Tüketim ekranını sıfırlayınız.

Gerçek tüketim araca alıştığınız zamanda gerçekleşecek :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2000 küsür km'de 1.6 Ti-Vct ile şehir içi 9 lt/100 km yakalamayı başardım. Değere sıkışık trafik, ışık dur-kalkları ve çevre yollarında sabit hız dahildir. Eco Mode'a iyicene uyulursa ve çok fazla sıkışık trafiğe girilmezse, sakin kullanımla daha da düşük değerler rahatlıkla yakalanabilir.

Ayrıca uzun yolda, sakin kullanımla çok rahat 750-850 km arası menzil de yakalanır diye düşünüyorum ve kısmetse 28 gün sonra deneme şansım olacak...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

arkadaşlar ben aracı alalı 20 gün oldu 1.6 125 Hp sedan benzinli. araç 200 km oldu yol bilgisayarı ortalama 14.2 gösteriyor. Kullanımın tamamı şehir içi ve kısa mesafe vites değiştirme komutlarına uyuyorum agresif kullanmıyorum. Bu değerler normal mi? Yorumlarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar ben aracı alalı 20 gün oldu 1.6 125 Hp sedan benzinli. araç 200 km oldu yol bilgisayarı ortalama 14.2 gösteriyor. Kullanımın tamamı şehir içi ve kısa mesafe vites değiştirme komutlarına uyuyorum agresif kullanmıyorum. Bu değerler normal mi? Yorumlarınızı bekliyorum.
Yol bilgisayarını sıfırlayın. Sonra deneyin hatta direkt yapılan yol ile alınan benzinle ölçün. 14.2 ulaşılması çok zor rakam
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aracınız hayırlı olsun

değerler normal değil yalnız o değerler gerçeği yansıtmıyordur onun için endişe etmeyin

yol bilgisayarından yakıt tüketimini sıfırlayın sonra ölçüm yapın bence

birde araç yeni illaki tüketim bu kilometrelerde biraz yüksek olacaktır

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 1.6 Ti-Vct Yakıt Tüketim Değerleri olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.