Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 1.6 Ti-Vct Yakıt Tüketim Değerleri

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

‎24‎.‎8‎.‎2017 - 21:10 tarihinde, A.Coşar yazdı:

Ozan, 8.6.2017 ve 12.7.2017 tarihlerindeki litre,YB değerleri neredeyse aynı ancak yapılan km çok farklı. Büyük sapma var. Neyi kıstas alıyorsunuz harcama hesabında. Sanki birincisi şehir içi,sonuncusu şehirler arası gibi. Ama YB açıklanamıyor.6,4 ve 6,9 ?

Merhaba,

Biri şehiriçi, biri şehirdışı kullanım muhtemelen. YB değerlerine çok fazla inanmadığım için Fiili tüketimi de listeye ilave ettim ve onu takip ediyorum. Her yakıt tüketimi hesaplarım tam depo dolumu sonrası yapılmaktadır. 20 TL, 50 TL yakıt almıyorum. Pompa atana kadar yakıt alır ve hesaplamalarımı o şekilde yaparım. Kıstaslarım budur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
  • Yanıt 549
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

• 1 ay sonra...
  • 2 hafta sonra...

2015 Style Powershift 37.000 km’deki benzinli aracım hayatımda aldığım ilk ford marka araç. Şehiriçi çok sakin kullanımda 11 litre benzin yaktı (60 kuruş).

Lpg’de ise 100 km’de 13 litre yakıt yaktı. (40 kuruş)

ne yaptıysak düşüremedik.

Lpg filtreleri vs hepsi değişti. Herkesin aracı mı az yakıyor, yoksa benim aracımda bir sıkıntı var çok şaşkınım açıkçası..

• Şaşırmış 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Emre Hünkarbey yazdı:

2015 Style Powershift 37.000 km’deki benzinli aracım hayatımda aldığım ilk ford marka araç. Şehiriçi çok sakin kullanımda 11 litre benzin yaktı (60 kuruş).

Lpg’de ise 100 km’de 13 litre yakıt yaktı. (40 kuruş)

ne yaptıysak düşüremedik.

Lpg filtreleri vs hepsi değişti. Herkesin aracı mı az yakıyor, yoksa benim aracımda bir sıkıntı var çok şaşkınım açıkçası..

Bende 2014 lpg manuel var 550 km yolda 52 lt gaz harcıyor hız ortalaması 160 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15 saat önce, Yakup Kuru yazdı:

Uzun yol icin biraz fazla değil mi? Peki şehir içi tüketim nasıl?

Neyle kıyaslayıp fazla dediniz anlayamadım bana göre o hızla gidip 52 lt lpg harcaması gayet normal dizeli ile bi kıyasla istersen şehiriçi denemedim hiç bilgim yok az az alıyorum yakıtı 

Hasan akgun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Hasan akgun yazdı:

Neyle kıyaslayıp fazla dediniz anlayamadım bana göre o hızla gidip 52 lt lpg harcaması gayet normal dizeli ile bi kıyasla istersen şehiriçi denemedim hiç bilgim yok az az alıyorum yakıtı 

Dizeli bilemem artık lakin 550 km de 52 litre LPG’yi 3 liradan hesaplasak 284 kuruş falan yapıyor. Ben kendim Konya Samsun yaptım ayni hesapla 23-24 kuruş yakmıştı. 2016 1.6 lpg brc

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Yakup Kuru yazdı:

Dizeli bilemem artık lakin 550 km de 52 litre LPG’yi 3 liradan hesaplasak 284 kuruş falan yapıyor. Ben kendim Konya Samsun yaptım ayni hesapla 23-24 kuruş yakmıştı. 2016 1.6 lpg brc

Ozaman sana şöyle diyim 675 km 55 lt de yaptım bu araçla fakat 120 km hızı geçmedim?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17 dakika önce, Hasan akgun yazdı:

Ozaman sana şöyle diyim 675 km 55 lt de yaptım bu araçla fakat 120 km hızı geçmedim?

Bende 33 litre gaz ile 450 gittim? Hız 100-110-120-130 civarlarında...

--4 dakika sonra eklendi--
23 dakika önce, Hasan akgun yazdı:

Sunu da belirteyim kardeş ?  sen konuyu yanlış yerlere getirdin benim arabam az yakıyor senin araban çok yakiyora. Ben çok yakmış diye ifade etmedim uzun yol icin biraz fazla değil mi diye söyledim. Burda farklı şartlarda mevcut araçta kişi sayısı klimanın çalışıp çalışmaması şehirler arası yolun durumu vs vs.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Yakup Kuru yazdı:

--4 dakika sonra eklendi--

Sunu da belirteyim kardeş ?  sen konuyu yanlış yerlere getirdin benim arabam az yakıyor senin araban çok yakiyora. Ben çok yakmış diye ifade etmedim uzun yol icin biraz fazla değil mi diye söyledim. Burda farklı şartlarda mevcut araçta kişi sayısı klimanın çalışıp çalışmaması şehirler arası yolun durumu vs vs.

Neyse yanlış anlaşıldıysam özür dilerim ??✋✋  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

aracımı 0 aldım. şu anda 400 km yaptım. yol bilgisayarı 8.6 gösteriyor. hepsini şehir içinde yaptım. Vites geçişleri için 1900-2300 devir civarı yapıyorum. Bu bana normal geliyor ama ileride bu değer 8 litreye gelir mi? Yaz şartlarında 8 litreyi görebilir miyim?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.