Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 1.6 Ti-Vct Yakıt Tüketim Değerleri

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

• Yanıt 549
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Araç powershift 0 aldıktan sonra depoyu fulledim tümü Ankara şehiriçi 541 km yaptıktan sonra  tekrar fulledim 43.5 litre benzin aldı. Hrsaplandiginda 35 kuruş civarı yakmış. 3000 deviri gecmedim. Beklentimin ötesinde iyi tuketim değerleri. .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

şehiriçi kavramına trafiğe takılan ve takılmayan olarak ikiye ayırmak lazım. genelde haftasonu kullanıyorum arabayı o zamanda erken saatte gidip geç saatte dönüyorum hal böyle olunca pek şehiriçinde değilmişim gibi 8 civarı oluyor ay sonu ortalama. ama ne zaman bi pazar trafiği atlatsam 2-3 saatlik işte o zaman 9-10 oluyor. uzun yola gidincede yol boş durma deyip basınca ortalama 8.5 altına düşmüyor. bi ara s500 kullanan bi arkadaşım vardı 30-35 litre arasında değişiyordu. sonra oda dayanamayıp 525xd aldı rahat etti. 

işin özü araba hiç bi zaman fazla yakmaz azda yakmaz bütçen ne kadar ise o kadar yakar. sana çok mu geldi o araba sana göre değil git değiştir acilinden

Olcay Sert tarafından düzenlendi
imla
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Olcay Sert said:

şehiriçi kavramına trafiğe takılan ve takılmayan olarak ikiye ayırmak lazım. genelde haftasonu kullanıyorum arabayı o zamanda erken saatte gidip geç saatte dönüyorum hal böyle olunca pek şehiriçinde değilmişim gibi 8 civarı oluyor ay sonu ortalama. ama ne zaman bi pazar trafiği atlatsam 2-3 saatlik işte o zaman 9-10 oluyor. uzun yola gidincede yol boş durma deyip basınca ortalama 8.5 altına düşmüyor. bi ara s500 kullanan bi arkadaşım vardı 30-35 litre arasında değişiyordu. sonra oda dayanamayıp 525xd aldı rahat etti. 

işin özü araba hiç bi zaman fazla yakmaz azda yakmaz bütçen ne kadar ise o kadar yakar. sana çok mu geldi o araba sana göre değil git değiştir acilinden

Yakıt yakınmama karşılık bir arkadaşımın sözü aklıma geldi: "Çok yakan araba yoktur, sen az kazanıyorsundur." :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

merhabalar; geçenlerde shellden 50 tl lik benzin alıp kmyi sıfırladım, istanbulda şehiriçi trafikte 115km yol yaptım. vites geçişlerini 3000 devir civarı yapıyorum,aracıda zorlamadan kullanan biriyim. bu tüketim değeri sizce normalmidir? Aracım 5700 kmde.

Serkan erden tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Serkan böyle değişken verilerle bir yere varılmaz.

Tüketimi L/100 km olarak ifade edeceğiz. 

Az yakıtla uyarı ışığı yakması esas alınarak yapılan denemelerde de hassas sonuç çıkmaz.

Kabaca hesaplanırsa yaklaşık 10 L/100 km yapıyor ki 1,6 atmosferik motor yüksek de olsa için Itsnabul'da yoğun trafikte olmayacak bir değer değil. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On ‎04‎.‎12‎.‎2015 at 09:11, Kasım Çınar said:

Ölçüm yaptığım bikaç değeri sizinle paylaşmak istiyorum,

-Güzergah erzurum-bayburt-gümüşhane-trabzon-ordu- samsun-çorum,araçta iki yetişkin bir çocuk full bagaj araç ici dahi full dolu,lpg tankına 43  lt gaz aldım,745 kmde lpg anahtarı sinyal verdi ve benzine geçti,güzergah boyunca 90 km sabit hızla gidildi.Yolbilgisayarı verisi 4.9 idi.

-Güzergah ankara-İzmir, araçta 4 yetişkin bi çocuk,Full bagaj, yol boyunca 100 km sabit hızla gidildi,610 km lik yol sonunda yolbilgisayarı verisi 5.0 lt  idi 36.5 lt gazla da bu yolculuğu tamamladım,aynı güzergahı izmir-ankara dönüşte aynı yükle 120 km sabit hızla gittim yolbilgisayarı verisi 6.2 idi ve 610 kmde 45.5 lt lpg tüketimim oldu.

bu tüketim değerleri tutarlıysa ya ben dizeli nasıl kullanacağımız bilmiyorum ya da lpg dizelden daha ekonomik.

2 kişi, bagaj normal yüklü 1 depo ile en fazla 1000-1100 km arası yol yapabiliyorum. agresif kullanmıyorum. şehir içi kullanımda da yol bilgisayarı 5.0 tüketim gösteriyor, depoyu doldurmaya gittiğimde 43-44lt mazot alıyor ve toplam 850-900km arası yol yapmış duurmda oluyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arabayı hızlandırırken gaza çok yüklenmemek lazım, ivmelenme esnasında gaz aşırı yüklenmek çok tüketime neden oluyor. Ben, dikkatli bir kullanıcının benzinli bir arabayı ekonomik olarak kullanabileceğine inanıyorum. 1 haftadır, Opel Corsa 1.4 enjoy kullanıyorum, şehir içi+ E-5 +TEM karma kullanımda  6,8 L/100  tüketim yakaladım, 90-100 km/saat hızı geçmemeye çalışıyorum.

Focus 1.6 ilgili tüketim verilerini de ilerki günlerde paylaşacağım.

Semih Yaşar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 28.12.2015 at 02:01, Semih Yaşar said:

Arabayı hızlandırırken gaza çok yüklenmemek lazım, ivmelenme esnasında gaz aşırı yüklenmek çok tüketime neden oluyor. Ben, dikkatli bir kullanıcının benzinli bir arabayı ekonomik olarak kullanabileceğine inanıyorum. 1 haftadır, Opel Corsa 1.4 enjoy kullanıyorum, şehir içi+ E-5 +TEM karma kullanımda  6,8 L/100  tüketim yakaladım, 90-100 km/saat hızı geçmemeye çalışıyorum.

Focus 1.6 ilgili tüketim verilerini de ilerki günlerde paylaşacağım.

1.6 ile alakalı tüketim değerlerinizi merakla bekliyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

uzun bir aradan sonra aracımı dün teslim aldım. 15.000 bakımı da yapıldı. şanzıman keçesini garantiden değiştirmişler, bu sanırım powershift araçların kronik bir problemi. Software güncellemesi de yapılmış. arabanın düşük viteslerdeki silkeleme problemi az da olsa devam  ediyor. yaklaşık 80 km yol yaptım ortalama tüketim 8.5lt/100km. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

uzun bir aradan sonra aracımı dün teslim aldım. 15.000 bakımı da yapıldı. şanzıman keçesini garantiden değiştirmişler, bu sanırım powershift araçların kronik bir problemi. Software güncellemesi de yapılmış. arabanın düşük viteslerdeki silkeleme problemi az da olsa devam  ediyor. yaklaşık 80 km yol yaptım ortalama tüketim 8.5lt/100km. 

Bu yazilim guncellemesi ucretsiz mi yapiliyor servislerde? Ben agustos 29 da aldim aracimi ancak bu guncellemeyle alakali bilgim yok acikcasi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 dakika önce, Şakir Sakızlı said:

Bu yazilim guncellemesi ucretsiz mi yapiliyor servislerde? Ben agustos 29 da aldim aracimi ancak bu guncellemeyle alakali bilgim yok acikcasi

Şakir bununla ilgili daha önce yazıldı forumda, kaçırmışsın :)

Ücretsiz evet.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 1.6 Ti-Vct Yakıt Tüketim Değerleri olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.