Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 1.6 Ti-Vct Yakıt Tüketim Değerleri

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

10 saat önce, Adem Sarıca yazdı:

Evet depo ölçümü ile. Ayrıca gitmediğim yer kalmadı. Adamların tek yaptığı cihaza takıyorlar ve varsa var yoksa yok. Adamların hiç bir fikri yok. Servisler kahvede ne kadar boş adam varsa toplamış. Adamlara oksijen sensöründen olabilirmi diyorum ama adamlar daha oksijen sensörünün ne iş yaptığını bile bilmiyorlar. İnanın benim psikolojim bozuldu 

Lpg bağlattığım zaman Brc yetkili servisindeki usta bana bu modeller otomatik vites de sorun çıkarıyor manuel olanları gayet iyi demişti sanırım şanzumandan kaynaklı sorunlar. Ben istanbul şehir içi 8 9 lt lpg geçemiyorum çelişkili bir durum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yanıt 549
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Otomotik şanzımanlı olup 9 litreyi geçen yok gibi. Benim isyanım fort servislerinin çok yetersiz olması. Ayrıca yetkili servisler de araç llgli diye araca bakmıyorlar. Diğer markalarda böyle bir şey nadirdir. Bende daha önce Bmw vardı.  Ben böyle saçma bir sorun yaşamadım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, Adem Sarıca yazdı:

Otomotik şanzımanlı olup 9 litreyi geçen yok gibi. Benim isyanım fort servislerinin çok yetersiz olması. Ayrıca yetkili servisler de araç llgli diye araca bakmıyorlar. Diğer markalarda böyle bir şey nadirdir. Bende daha önce Bmw vardı.  Ben böyle saçma bir sorun yaşamadım. 

Benim araç otomatik hep 10 lt ?  hem lpg hem benzin 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben genelde spor modda kullanıyordum şehiriçi gazda 14lt yaktığıda oldu. ama bunu dert etmedim yaktığı zamanlar trafikte bir bi buçuk saat kalıyordum ne zamanki yol yapım çalışması bitti tekrar 10-12 bandına döndüm.

1.6 atmosferik powershift ile istanbulda gerçekten trafiğe giripte 10lt altını yakan varsa tebrik ederim

--1 dakika sonra eklendi--
8 saat önce, Erhan Erten yazdı:

Benim araç otomatik hep 10 lt ?  hem lpg hem benzin 

bi terslik var ikisinin eşit miktarda yaktırmayı başarmanız için lpg de benzine göre daha az performanslı kullanmanız gerek

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

2015 manuel focus sahibiyim LPG 1 ay önce takıldı akl marka 32-33 lt alıyor tank malum LPG fiyatları değişiyor kayseri şehir içi şuan 370-380 km gidiyor çok sakin yada çok sert kullanmıyorum genelde 2.8 devir civarı vites atıyorum. Suanki LPG fiyatı 3.50 ortalama 29-31 kuruş bandında yakıt tuketimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

merhaba arkadaşlar.

bayram öncesi başlayan ve pazar günü sona eren yolculukta tüketim değerlerimi yazacağım.

ankaradan lpg ve benzini full depo aldım ve giresuna yol almaya başladım.

2 gün giresunda gezip memleketime (çorum) bayrama döndüm.

bayram sonu ankaraya geldim ve  30 ağustosta ölüdenize gittim.

2 eylül akşamı ankaraya geldim.

Toplamda 3154km yol yapmışım ve 963,39 TL yakıta para harcamışım. 

tekrar benzini doldurdum ve 40,05TL (5,73 litre) aldı

lpg'ye ise toplamda 923,34 TL (259,76 litre) ödedim.

kabaca 100 km'de 8,24 litre lpg, 0,18 litre benzin tükettim.

NOT: litre fiyatları ilden ile değişiklik göstermektedir. tüm yakıtları shell'den aldım. ayrıca araç bilgisayarında ortalama yakıt 5,7 litre gözüküyordu.

Ümit Ç. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba,

Aracımı bende 1,5 aydır kullanıyorum. 2018 1.6 ti-vct powershift. 2500 e yakın yol yaptım. 200 km de LPG atiker grand taktırdım. 1300 şehir içi 1000 şehir dışı yaptım ortalama. şehir içi 9-10 arası şehir dışı 7-8 arası LPG tüketimim var. Sistemden şu anlık gayet memnunum sanırım powershift etkisi ve kısa oranı sebebi ile performans farkı hissetmiyorum. Araç zorlanmasın diye yokuş çıkar iken S modunda (1 vites aşağı düşürüyor ve sabit tutuyor) kullanıyorum. Bu arada yakıt verilerim çoğunluğu klima açık. Tükettiğim benzin ise çeyreğin çeyreği gibi yani 1/16xfull diyebilirim. Yaklaşık 3000 km de 50 tl benzin tüketecek.

Enes Bektaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

Araç 2016 1.6 stline,Hafta sonu ankara kayseri arası 340 km yol gittim,  çoğu zaman kesiciye girecek şekilde hep dipgaz kullanımında 100 kmde 8.4 lt tüketim oldu,aynı yolu dönüşte 100 km sabit hızla geldim 100 kmde 4.5 lt tüketim oldu.

Kasım Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...
  • 1 ay sonra...

Selam arkadaşlar 2014 focus 3 kasa 1.6 125 HP atmosferik benzinli  aracımla bayram tatili için Bursa'dan Elaziga yolculuk yaptım. Yaklaşık 13 saat süren yolculugum çok zevkli ve çok rahat geçti. Araç gerçekten çok güzel yol tutuyor.Elazigdan Diyarbakır a oradan nemrut dağı na kadar çıktım. Dönüşümde Kapadokya uğradım. Toplamda 3400 km yol yapmışım. Bu yolları alırken hep klima açıktı. Şehir içi var ve en önemlisi nemrut dağı na çıktım hep 2. 3. Vites çıkanlar bilir. Ortalama şehirler arası bizim 120- 150 arası hep. 3400 km de toplam 1.350 TL benzin harcadim. Ortalama yol bilgisayarım 5.8 di. Sizce nasıl...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 saat önce, Serdar Duman yazdı:

Selam arkadaşlar 2014 focus 3 kasa 1.6 125 HP atmosferik benzinli  aracımla bayram tatili için Bursa'dan Elaziga yolculuk yaptım. Yaklaşık 13 saat süren yolculugum çok zevkli ve çok rahat geçti. Araç gerçekten çok güzel yol tutuyor.Elazigdan Diyarbakır a oradan nemrut dağı na kadar çıktım. Dönüşümde Kapadokya uğradım. Toplamda 3400 km yol yapmışım. Bu yolları alırken hep klima açıktı. Şehir içi var ve en önemlisi nemrut dağı na çıktım hep 2. 3. Vites çıkanlar bilir. Ortalama şehirler arası bizim 120- 150 arası hep. 3400 km de toplam 1.350 TL benzin harcadim. Ortalama yol bilgisayarım 5.8 di. Sizce nasıl...

Çok iyiymiş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17 saat önce, Serdar Duman yazdı:

Aynı araç bendede var şuan lpg li kullanıyorum benzinli de kullandım bence imkansızı konuşuyoruz 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

imkansız diye birşey yok yaptığım kilometre belli aldığım tutar belli. hatta giderken bursa elazığ ölçümüm toplam 1.150 km 450 TL benzin tüketimi oldu. sadece hız sabitleyiciyi fazla kullandım. 120 km/hızın altına hiç düşmedim. 40 kr yakmış ne yakacak ki uzun yolda 50 kr mu yaksın yani.. Çok başarılı bence

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18 hours ago, Serdar Duman said:

İlginç bir değer... 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.