Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 1.6 Ti-Vct Yakıt Tüketim Değerleri

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

• Yanıt 549
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

• 3 hafta sonra...
  • 4 hafta sonra...

5500 küsür kilometre oldu. Şehiriçi (Nispeten hızlı ama bol ışıklı güzergah) 7.5 lt/100 km civarında. Şehirdışı da klimalı 5.7, klimasız 5.2-5.3 gibi.

Aracı aldığımdan bu yana düzenli excel de tutuyorum (hoşuma gidiyor, tablo grafik vs.) bir ara onu da paylaşırım. Yüksek devirli kullandığımda da şehir içi 7.8-8.0 o aralarda gidiyor.

edit büdüt: yol bilgisayarı ile benim veriler de epey tutarlı gözüküyor bu arada.

Semih O. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5500 küsür kilometre oldu. Şehiriçi (Nispeten hızlı ama bol ışıklı güzergah) 7.5 lt/100 km civarında. Şehirdışı da klimalı 5.7, klimasız 5.2-5.3 gibi.

Aracı aldığımdan bu yana düzenli excel de tutuyorum (hoşuma gidiyor, tablo grafik vs.) bir ara onu da paylaşırım. Yüksek devirli kullandığımda da şehir içi 7.8-8.0 o aralarda gidiyor.

edit büdüt: yol bilgisayarı ile benim veriler de epey tutarlı gözüküyor bu arada.

Bu degerleri ne zamandan beri yakaliyorsunuz ? Birde aracinizi ilk aldiginizda ki degeleri ogrenebilir miyim ? Kendim ile kiyaslayabilmek adina... Aracim 1.6 otomatk

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu degerleri ne zamandan beri yakaliyorsunuz ? Birde aracinizi ilk aldiginizda ki degeleri ogrenebilir miyim ? Kendim ile kiyaslayabilmek adina... Aracim 1.6 otomatk

2000 kmden sonra rayına girdi benim için. İlk zamanlar şehiriçinin 8.5 lara kadar çıktığını hatırlıyorum. Sakin kullanımda 8 civarındaydı.

Yalnız şunu da belirteyim yukarıda şehirdışı olarak yazdıklarımı yol bilgisayarını baz alarak söylüyorum. Onları belki 0-2, 0.3 lt yukarı yuvarlamak gerekebilir. Onları detaylı tutmuyorum :) Giderken 5.1 tutturup, 6.5 ile döndüğüm oldu, zorluyorum arada arabayı bir de çoğunlukla dönüş rampa çıkış.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2000 kmden sonra rayına girdi benim için. İlk zamanlar şehiriçinin 8.5 lara kadar çıktığını hatırlıyorum. Sakin kullanımda 8 civarındaydı.

Yalnız şunu da belirteyim yukarıda şehirdışı olarak yazdıklarımı yol bilgisayarını baz alarak söylüyorum. Onları belki 0-2, 0.3 lt yukarı yuvarlamak gerekebilir. Onları detaylı tutmuyorum [emoji4] Giderken 5.1 tutturup, 6.5 ile döndüğüm oldu, zorluyorum arada arabayı bir de çoğunlukla dönüş rampa çıkış.

Benim aracim sedan ,bende suan icin deger 10 ,kullaniminizla alakali da bilgi verebilir misiniz ? Sakin diyebilecegim bir kullanimda bunu yakaliyorum ,cok dur kalk yapmiyorum ama hep mesafelerim kisa. Bahsettiginiz excel dosyasini da paylasiminizi merakla bekliyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sizin aracın otomatik olmasının yukarı yönde bir etkisinin olacağını unutmayın. Benim verdiğim değerler de gerçekten sakin kullanım, yüksüz ve hız limitlerine uyarak.

Mesela 3 Temmuz tarihine kadar 7.60 ortalama var. Bu şehiriçi ve normal bir kullanım. Az yakayım diye uğraşmadım. YB'de bu sırada aynı veriyi aldım. Ancak paylaştığım tablo tamamen karma. Herhangi bir tarih için şehiriçi dışı diye net bir ayrım yok. Yukarıda ifade ettiğim değerler ise tamamen YB'den deneme yanılma ile gördüklerim. Belki orada yukarı yönlü bir yuvarlama gerekebilir.

Ekran Alıntısı.PNG

Şunu da ekleyeyim 28 Ağustos'a kadar olan karma tüketim için YB 6.5 göstermişti.

Semih O. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Muhakkak olacak ,onu goze aliyorum ancak 8.5 civarinda olmak amacim bakalim zaman ne gosterecek.Bende de ekstra yuk yok cogunlukla 2 kisi biniyoruz arabaya ,klimayi da bir sure kullanmayacagim bakalim ve tabiki en az bin km yi bekleyecegim.Ara ara degerlerimi bende paylasacagim umuyorum ki asagi yonde hareket edecegim...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Muhakkak olacak ,onu goze aliyorum ancak 8.5 civarinda olmak amacim bakalim zaman ne gosterecek.Bende de ekstra yuk yok cogunlukla 2 kisi biniyoruz arabaya ,klimayi da bir sure kullanmayacagim bakalim ve tabiki en az bin km yi bekleyecegim.Ara ara degerlerimi bende paylasacagim umuyorum ki asagi yonde hareket edecegim...

Lastik havalarını kontrol edin. Sıkışık trafikte S modu tüketimi azaltıyor. Sakin kullanımdan çok gaz kelebeğini açma hızını düşürün kesinlikle pedala korkarak basın. Ani tepkileri zevkli ama masraflı.

Edit: sıkışık trafikte S modu tavsiyesi sadece pws için geçerlidir.

Edit: Lastikleriniz fabrika değerleri içinde olması önemli. Üstünde ve altında değerler değil. Hicbir yakıt canımızdan kıymetli değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 1.6 Ti-Vct Yakıt Tüketim Değerleri olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.